PLNOU PAROU – PROJEKT 2014

0

Sobotní večer 15. listopadu přilákal mnoho návštěvníků do sálu holického tanečního sálu Dance hall Maxim.

Rodiče, babičky, dědečkové, sourozenci, známí a milovníci tance se přišli podívat na večer, pořádaný členy holické taneční skupiny FULL STEAM dance crew, pod názvem PLNOU PAROU – PROJEKT 2014 s podtitulem „PROSTĚ SPOLU“. A kdo dorazil, ten určitě nelitoval.

Začátek byl stanoven na devatenáctou hodinu, už půl hodiny před samotným začátkem byl maximácký sál narvaný k prasknutí! Patnáct minut před startem se chopil moderátorské taktovky celého večera DJ a moderátor rádia Evropa 2, Ondřej Vodný. A nutno podotknout, že jeho přítomnost byla pro organizátory výhrou! Jeho profesionální moderátorský výkon ozdobil celý program, dokázal uvést publikum hned od začátku do varu a po celé dvě hodiny jej takto udržel. Účinkující pak byli za svá vystoupení odměňováni dlouhotrvajícím potleskem a bouřlivými ovacemi.

Přesně s úderem devatenácté hodiny se na tanečním parketě objevilo taneční seskupení mladých dívek, které předvedly svou choreofrafii „Noc v Roxburry“. Po nich šli na plac ti nejmenší, kteří začali s tancem v září letošního roku. Pro rodiče a prarodiče bylo určitě velkým potěšením vidět jejich nejmenší, co naučili v průběhu pouhých dvou měsíců tréninku. Prostor po nejmenších pak zaujala formace juniorů s choreografií „Dance during a break“. Hosté z Pardubic, HPM dance studio, předvedli náročnou taneční choreografii s prvky baletu, za což se jim od publika dostalo zasloužených ovací. Vysoký kredit mělo i vystoupení dalšího hosta, breakdancové formace LBcrew, po kterém účinkujícím přistál u nohou dokonce plyšák, pravděpodobně od nějaké fanynky účinkujících chlapců. Závěrem prvního bloku se na parketě objevila úspěšná formace dětí s vystoupením „Tenkrát v New Yorku“, která v průběhu roku přivážela stupně vítězů z různých soutěží. Jejich choreofrafie byla opravdu tou nejlepší tečkou úvodní části večera s dlouho trvajícím aplausem. Přestávku vyplnila projekce na plátně, která představila módní oblečení pro mladé, pod nově vzniklou značkou KEJS.

Druhá část programu byla provázena projekcí a přinesla takřka hodinovou show, kde se bez přestávky několikrát vystřídali takřka všichni členové taneční skupiny FULL STEAM dance crew. Strhující choreografie se střídali jedna za druhou. Tato část vystoupení byla provázena takřka po celou dobu neutuchajícím potleskem a hlasitými projevy uznání a obdivu. Celkem se na pódiu objevilo všech dvaapadesát členů taneční skupiny, což je úctyhodné číslo. Je vidět, že Holice jsou městem, kde je tancování oblíbeno. Škoda jen, že nebylo nikde vidět zastoupení města.

Závěrem je nutno poděkovat firmám, které se na tomto báječném večeru sponzorsky podíleli. Hlavním partnerem projektu byla společnost Stavitelství Kašpar, zde patří velké díky jejímu majiteli Liboru Kašparovi! Další významnou pomocí byla podpora Lesního družstva Vysoké Chvojno, Saunového ráje Holice, společnosti Pacific direct, Restaurace Corona, Holických novin i nové módní značky KEJS. Díky též patří majitelům Dance hall Maxim, vynikajícímu obecenstvu a samozřejmě všem vystupujícím, účinkujícím jakožto i všem, kteří se na něm podíleli. Speciální poděkování FSDC patří i Pavlu Hojkovi z holického Domu dětí a mládeže, pod kterým tato taneční skupina působí a také Tomáši Kopeckému za velký podíl při organizaci a zajištění celé akce.

Dance hall Maxim jsem opouštěl s pocitem příjemně stráveného večera. Dle ohlasů mnoha návštěvníků, s kterými jsem měl možnost hovořit, jsem dospěl k závěru, že i oni sdíleli tento bohulibý pocit. Děkuji za tento večer a pevně doufám, že nebyl poslední a že tato bezvadná akce bude mít pokračování. Tak co „fullsteamáci“, jedeme plnou parou na PROJEKT 2015? Věřím, že ano a moc se těším!

autor: Ivan Mikan

Nový komentář

avatar
 
 
wpDiscuz