DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V DĚTSKÉM DOMOVĚ V HOLICÍCH

0

V neděli 14. prosince 2014 měl dětský domov v Holicích den otevřených dveří.

Vydala jsem se tam na pozvání Jirky Sadílka. Nikdy jsem v žádném domově nebyla. Byla jsem zvědavá a nervozní, ale zbytečně. Hned, jak jsem přišla ke dveřím, otevřel je milý, usměvavý člověk. Návštěvy vítal pan ředitel domova Mgr. Ondřej Výborný a hlavní vychovatel Ondřej Boháč s dětmi. Děti, které se těšily na návštěvy, se hrnuly a nabízely, že právě ony provedou další návštěvu. Byla jsem domluvená s Jirkou, provedl mě tedy on.

I Jirka mě přivítal s úsměvem. Hned mi sdělil, že se kvůli tomuhle dni ,jak on řekl „vyfikl“ a hned mě vedl. Rozhazoval rukama a ukazoval, mluvil, líčil, vysvětloval a trpělivě odpovídal na mé otázky. Bylo vidět, že je pyšný na to, kde bydlí, že se mu v domově líbí. Ukázal mi spoustu fotek a mezi nimi i své kamarády a kamarádky. Viděla jsem na fotkách, že děti z domova jezdí na výlety, prázdniny k moři anebo podnikají spoustu jiných akcí, jako je třeba pálení čarodějnic a opékání buřtů, Jak nám chutná Evropa, různé koncerty a vystoupení, besídky…Vše mají zdokumentované v kronikách, které byly k nahlédnutí.

Nejen jeho pokoj, ale pokoje všech dětí byly pěkné, uklizené a na první pohled bylo znát, který pokoj obývají kluci a který děvčata. Děti si pod dohledem „tet a strejdů“ samy vaří a perou oblečení. Domov krásně voněl a nebylo to jen vánočním cukrovím a výzdobou, která byla vidět všude, ale lidmi, kteří se o děti starají. Při odchodu jsem dostala dárek. Dárek, který vyrobily děti. Cítila jsem se tam velmi příjemně a ráda využiji dalšího dne otevřených dveří a přijdu se podívat znova, ještě jednou děkuji za pěkný a příjemný den v tomto předvánočním shonu.

autor: Renata Honová

Nový komentář

avatar
 
 
wpDiscuz