KDO NEDLUŽÍ, NENÍ ČECH…?

0

V poslední době se mnozí z nás setkávají ať již osobně, či zprostředkovaně, se slůvkem dluh, dluhová past, exekuce, oddlužení atd.

Je to určitě nepříjemná situace, dostane-li se někdo do dluhové pasti, ale jako vše má svoje řešení, tak i toto se řešit dá. A protože se do takové situace může dostat každý z nás (i když to samozřejmě nikomu nepřejeme), tak jsem položil pár otázek dluhové poradkyni a specialistce na oddlužení podle insolvenčního zákona paní Lence Šimerdové.

Lenko, nejprve proč a kdy vaše firma vznikla?
Naše firma 123-oddlužení s.r.o. vznikla počátkem roku 2013. Zakladatelem, jednatelem a odborným garantem firmy se stala Soňa Králíčková Struhárová a když mi nabídla spolupráci, nebylo nad čím přemýšlet. Dva roky předtím jsme již působili v oboru jako specialisté na oddlužení. Zdálo se nám, že je v našich silách zajišťovat klientům komplexnější a kvalitnější služby. Proto se rozhodla Soňa Králíčková Struhárová založit vlastní firmu, která by klientům poskytovala poradenskou službu a kompletní servis v otázkách řešení dluhů – více se dozvíte na www.123-oddluzeni.cz nebo na našem Facebooku. V loňském roce byla zaregistrována ochranná známka k logu naší firmy.

Jaká je působnost a rozsah vašich služeb?
Působnost našich služeb je prakticky celorepubliková, já konkrétně zajišťuji provoz kanceláří v Pardubicích, v Náchodě a Rychnově nad Kněžnou, takže prakticky skoro celé východní Čechy. Naše služba obsahuje nejdříve analýzu dluhové situace klienta, návrh jejího řešení a pokud se klientovi náš návrh spolupráce zamlouvá, poté i řešení samotné. Důraz klademe hlavně na kvalitu. Samozřejmostí je u nás jednání s věřiteli, exekutory, spolupracujeme se zaměstnavatelem klienta, jednáme s úřady, s insolvenčními správci apod. Takový klient často nemá svou finanční situaci vůbec zmapovanou a je potřeba jí dostat pod kontrolu, proto není výjimkou pomoc ani při vymáhání výživného, využití všech sociálních dávek nebo třeba slevy na daních.

Je vůbec něco, s čím klientovi nepomůžete?
Ano, rozhodně u nás nedostane další půjčku, protože tudy cesta nevede a ani od klientů dluhy nevykupujeme – máme pro ně totiž daleko lepší řešení.

Lenko, chystáte nový projekt, můžete nám ho trochu přiblížit?
Náš nový projekt je určen především pro starší populaci, jeho pracovní název je „finanční gramotnost seniorů“. V naší praxi se často setkáváme s lidmi, kteří neumí čelit velkému množství nabízených půjček a stanou se tak snadnou kořistí těchto nabídek. Jen kvůli své neznalosti a neinformovanosti se zamotávají do větších a větších problémů. Finanční gramotnost se tu ve školách prostě neučila a kdo dnes ví, jaká jsou jeho práva a jak je prosadit, co znamená zástavní právo nebo třeba jak posoudit výhodnost či nevýhodnost půjčky? Rádi bychom se nyní zaměřili na prevenci, proto jsme uspořádali k tomuto tématu ve spolupráci s Café Apatyka a seniorcentrem Pardubice besedu, do které se budou moci účastníci zapojit, zeptat se a po oficiální části se i diskrétně poradit se specialistou. Všichni zájemci, nejen z řad seniorů, jsou tedy srdečně zváni na středu 28. ledna od 14:00 hodin do Café Apatyka na Pernštýnském náměstí v Pardubicích, vstup je zdarma.

Lenko, děkujeme za pozvání, přejeme hojnou účast na besedě a těším se brzy opět na setkání.
Já také děkuji a budu se těšit na naše další setkání.

autor: Ivan Mikan

Nový komentář

avatar
 
 
wpDiscuz