AKTUÁLNÍ INFORMACE ZE ZŠ KOMENSKÉHO

0

Dobrý den, úvodem si Vás dovoluji pozdravit a posílám nejprve několik zpráv o úspěších našich žáků a také nejbližší akce pořádané ve škole.

NAŠE ŽÁKYNĚ OPĚT JEDOU DO FRANCIE – naši žáci se již tradičně účastní Festivalu vědy a techniky – AMAVET. Pět našich projektů postoupilo z okresního kola do kola krajského, kde soutěžila spolu s dalšími 80 projekty z celého pardubického kraje. A naši žáci opět byli úspěšní. Nikol Horáková získala CENU SPOLEČNOSTI PROKOP INVEST, a.s., Pardubice za projekt Elektřina v přírodních materiálech pod vedením Mgr. Radky Mandysové. Terezie Nováková a Kristýna Veselá ze 6. třídy získaly CENU DĚKANA UNIVERZITY PARDUBICE a také STUDIJNÍ STÁŽ VE FRANCII za projekt Mýdla pod vedením Mgr. Lenky Thérové. Naši žáci se této stáže budou účastnit již sedmým rokem. Máme z nich velkou radost a dále je budeme v těchto technických projektech podporovat.

SPORTOVNÍ ÚSPĚCH
– postup dívek do krajského kola regionální olympiády dětí a mládeže pardubického kraje. V pondělí 23. března vyhrály naše dívky okresní kolo a postupují tak do krajského kola, které se bude konat 29. dubna 2015.

ZMĚNA V PEDAGOGICKÉM SBORU a NOVINKY:

– ve středu 25. března 2015 odešla na mateřskou dovolenou paní učitelka Mgr. Pavla Fidrhelová a místo ní bude nyní zastupovat paní učitelka Veronika Mrázková. Třídnictví 8.B přebírá zástupkyně ředitele školy Lenka Thérová.
– naší paní učitelce Daně Svobodové se minulou neděli narodila dcera Adélka.

DNY OCHRANY ČLOVĚKA ZA MIMOŘÁDNÝCH UDÁLOSTÍ – v pondělí a v úterý 30. a 31. března 2015.
– vyučování v těchto dnech bude končit v 11:40 hodin.

PROJEKTOVÝ DEN – VELIKONOCE – ve středu 1. dubna proběhne již tradičně projektový den Velikonoce, kde budou žáci vyrábět různé velikonoční výrobky, které budeme nabízet na odpoledním velikonočním jarmarku. Dopolední program pro žáky bude končit v 11:40 hod.

VELIKONOČNÍ JARMARK – dovolujeme si Vás pozvat na tradiční velikonoční jarmark, kde nabízíme výrobky našich žáků a Vašich dětí. Připravili jsme pro Vás různé dílničky, kde si můžete i sami s Vašimi dětmi vyrobit některé velikonoční výrobky, ochutnáte i cukroví, které napečou děti.

RECITAČNÍ SOUTĚŽ na I. stupni – v pátek 27. března proběhla soutěž v recitaci. A tady jsou výsledky:

1.třída: 1.místo – Andrea Matoušková, 2.místo – Nikola Šafránková, 3.místo – Natálie Tylšarová.
2.třída: 1.místo – Beáta Horská, 2.místo – Libuše Beránková, 3.místo – Eliška Ročková.
3.třída: 1.místo – Štěpán Študent, 2.místo – Tereza Jílková, 3.místo – David Tylšar.
4.třída: 1.místo – Lucie Cibereová, 2.místo – Ester Smolková, 3.místo – Simona Knížková.
5.třída: 1.místo – Veronika Knížková, 2.místo – Tereza Nešetřilová, 3.místo – Adam Špatenka.

Pochvalu za vlastní tvorbu získávají: Ellen Dlasková z 5.A, Veronika Knížková z 5.A, Ema Šedová z 1.B, Tereza Šimonová z 5.A.

autor: Mgr. Lenka Thérová, zást. ředitele školy

Nový komentář

avatar
 
 
wpDiscuz