PRVNÍ ÚSPĚŠNÁ HOLICKÁ PETICE?

0

Málokdo v Holicích o té „PETICI“ neslyšel… Od soboty 18. dubna do pátku 8. května měl každý, kdo v Holicích žije, bydlí poblíž, má tu své rodiče, příbuzné nebo známé a nebo se o naše město jen zajímá, možnost podpořit svým podpisem snahu desetičlenného petičního výboru o vybudování odpočinkové zóny s parkovou úpravou v centru města – v prostoru „U Vitamíny“.

„Vážení občané, sousedé, kamarádi. Pouhých 21 dnů stačilo k tomu, aby se vás pod petici podepsalo úctyhodných 1220 !!! Na Holice skutečně výborné číslo a velmi pozitivní výsledek. V takový zájem lidí jsme u zrodu této myšlenky ani nedoufali“ uvedl Martin Holan, hlavní mluvčí petičního výboru. „Přece jen bydlíme v malém městě, kde každý každého zná. Je zde takový ten přirozený ostych, co by řekl ten či onen, když uvidí mé jméno na nějakém podpisovém archu… O to víc nás překvapilo, že především na veřejných místech, kde byla petice k dispozici, se archy plnily závratnou rychlostí. Nesmím opomenout ani zájem obyvatel okolních obcí, kteří by vlastně nové parkoviště v centru Holic měli spíše uvítat, ne se podepsat proti jeho vzniku“ dodala Monika Spilková, členka petičního výboru.

V pondělí 11. května 2015, v závěru veřejného zasedání zastupitelstva města Holic, předal zástupce „petičníků“ Martin Holan starostovi města panu Ladislavu Effenberkovi úplné znění petice i se všemi originálními podpisy jednotlivých signatářů. Starosta města petici přijal a informoval přítomné, že se jejím obsahem bude vedení města zabývat. „Samozřejmě budeme napjatě očekávat, až našemu zástupci dorazí v zákonné lhůtě písemné vyjádření od adresátů petice, ale tím naše práce a angažovanost nekončí“ uvedl Pavel Poledno, další z členů petičního výboru. „Dalším naším krokem bude snaha předložit zástupcům města i návrh řešení revitalizace tohoto prostoru“ dodal.

Organizátoři petice jsou otevřeni každému podnětu, nápadu i připomínce z řad veřejnosti. Občané mohou kontaktovat jakéhokoli člena petičního výboru nebo své podněty posílat emailem na adresu info@holickenoviny.cz (do předmětu uveďte heslo „PETICE“). Pasivních postojů už bylo dost, občan může aktivně ovlivňovat dění ve svém městě nejen v období před volbami. Nebojme se projevit svůj názor!

„Rádi bychom poděkovali všem, kteří bez váhání tento projekt podpořili. A ještě raději bychom dokázali všem, kteří petici podepsali a uvedli u toho „Rád/a podepíšu, ale bude to zbytečné, oni si to stejně udělají zase po svém“, že se pletou. Díky patří i partnerům, kteří ve svých provozovnách petici umístili. Víme, že to mnohdy nebylo jednoduché, vážíme si toho!“ dodala na závěr Hana Dědičová, členka petičního výboru.

Holičáci i vy ostatní z okolí, překvapili jste nás! Děkujeme!

autor: Tomáš Kopecký

Nový komentář

avatar
 
 
wpDiscuz