NEPROPÁSNĚTE DNY HOLICKA UŽ OD PÁTKU!

0

Devátý ročník tradičních městských slavností s sebou přináší několik novinek. V prvé řadě naservíruje bohatší kulturní i doprovodné menu, jehož snahou je alespoň částečně uspokojit cílové skupiny, na které nebylo v dosavadní dramaturgii tolik pamatováno. Na konečné podobě programu se podílela kulturní komise, rada města a kulturní dům, který akci současně pořádá a servisně zajišťuje.

V pátek rockové kapely


Oproti minulým rokům se vše rozběhne již v pátek 19. června večer. Od 19:00 hodin se před kulturním domem odehraje premiéra minifestivalu Holický pokro(c)k, na němž se představí mladé kapely S´mores, DBK a Limited Edition, jejichž někteří členové studují na zdejším gymnasiu. K účasti byly osloveny i další formace spjaté s místní scénou. Některé se zúčastnit nemohly, jiné nechtěly. Osobně jsem velmi rád, že se tento typ vystoupení podařilo prosadit. Rád bych touto cestou poděkoval těm, kteří se o to zasloužili i všem vystupujícím za jejich ochotu a vstřícný přístup. Doufám, že se tento nápad setká s positivní odezvou publika, protože právě zájem a reakce posluchačů ukážou, zda se podaří obdobné pořady prosadit i do budoucna.

Hlavními hvězdami Dasha a RoDeO s ohni


Dění v sobotu 20. června odstartuje nezvykle již dopoledne od 10:00 hodin produkcí orchestru BaŠaPa. Dále zde bude k vidění několik bloků: sborový, smyčcový, taneční a mateřských škol. Na scéně se kromě tradičních účinkujících představí několik zajímavých externích hostů. Akordeonový orchestr Safari z královéhradecké Základní umělecké školy Na Střezině, který sklízí úspěchy v Česku i v zahraničí, představí pestré pásmo složené z klasické, populární i jazzové muziky. Na své si přijdou také příznivci improvizačního divadla, pro něž vystoupí pardubičtí Pa.Le.Ťác.I. Obvyklá taneční čísla letos zpestří Veselé třásně v podání Sboru dobrovolných hasičů Holice a ukázky české besedy z Kostěnic.

Hlavní hvězdou večera ale bude fenomenální muzikálová zpěvačka Dasha, která patří mezi absolutní českou špičku svého oboru a jíž mohou návštěvníci znát z televizní soutěže Star Dance…když hvězdy tančí. Vyvrcholení tohoto dne pak obstará Rockový dechový orchestr RoDeO, který pro domácí publikum připravil několik překvapení. Jako host s ním vystoupí jedna z legend zdejší rockové scény, která se navíc sólově představí ve skladbách, které Holičáci dosud neslyšeli. Třešničkou na pomyslném dortu bude ohňová show, kterou na hudbu orchestru sestavila skupina Alterna.

Co se týče doprovodného programu, i zde naleznete několik inovací. Na prvním místě je třeba uvést malý nesoutěžní gastrofest, v němž své speciality naservírují restaurace Corona a Na Rynku. Večer je pak pro všechny odvážné jedlíky připravena zajímavá tematická soutěž. Z dalších novinek uveďme kupř. airsoftovou střelnici, ukázky jízdy na motorovém skateboardu, projížďku historickým autobusem, malování na obličej, presentaci skautů či ukázky cvičení pohybového studia Energy.

Na závěr pohádka a evergreeny se světovou premiérou


V neděli dopoledne bude jako vždy pamatováno na nejmladší publikum, pro nějž od 10:00 hodin sehraje dětský divadelní soubor pohádku Král 3333. Vše završí odpoledne evergreenů. Jeho první polovina se ponese ve znamení dechové hudby. Vše zahájí Blassorchester FF Frohburg, po němž převezme štafetu Dechový orchestr Kulturního domu města Holic. V rámci jeho vystoupení zazní světová premiéra kompozice „Tancuj spätny“ pod taktovkou Romana Maďara z Medzeva. Díky četnému zastoupení skladeb z oblasti populární hudby pak produkce holického dechového orchestru učiní přirozený předěl do druhé části programu, který bude ve znamení jazzu a dixielandu. Těšit se můžete na královéhradecký Green Seven Dixieband a domácí JG Dix.

Z celkového pohledu představují Dny Holicka 2016 mírnou evoluci. Určitě existují i jiné koncepty a alternativy, ale je třeba si uvědomit, že výsledná podoba představuje kompromis učiněný několika stranami.

Jako představitel jedné z institucí, která se na vzniku slavností podílela, si vás dovoluji na tuto událost srdečně pozvat. Doufám, že si všechny tři dny patřičně užijeme a že si každý přijde na své. Účinkujícím přeji hodně zdaru a nám všem hezké počasí i dobrou zábavu.
Současně uvítáme na adrese kulturnikomiseHolice@email.cz nebo na facebookovém profilu „Kulturní komise Rady města Holic“ jakékoliv Vaše připomínky, náměty a myšlenky pro příští ročníky.

Těším se s vámi na viděnou!
Karel Král, předseda kulturní komise

Nový komentář

avatar
 
 
wpDiscuz