VYJÁDŘENÍ MUDR. ROMANA MACHYTKY

0

Dobrý den, vážení čtenáři Holických novin.
Dovolte mi, abych reagoval na příspěvek pana Mgr. V. V., který uveřejnil 19. května tohoto roku na webových stránkách www.holickenoviny.cz v sekci „Šušká se“ a také na Facebooku.

Jelikož se tímto příspěvkem cítím zásadně poškozen a pan Mgr. V. V. celou záležitost bez ověření faktů nebo rozhovoru se mnou zveřejnil, mám velký zájem se k této věci vyjádřit. Možná se zeptáte, proč až teď? Má odpověď je jednoduchá. Jelikož pan Mgr. V. V. zaslal oficiální stížnost na mou osobu k České lékařské komoře, považoval jsem za rozumné reagovat až po prošetření a následném rozhodnutí revizní komise České lékařské komory.

Pro Ty z Vás, kteří si text zveřejněného příspěvku pana Mgr. V. V. zcela nepamatují nebo se s ním přímo nesetkali, jej uvádím bez jakýchkoli úprav znovu:

„Venda

Stížnost na jednání dětského lékaře: Nebudu jmenovat, ale dnes jsem Revizní Komisi Lékařské Komory podal stížnost na našeho dětského lékaře – telefonicky nutil mou ženu, aby spolu s dcerou přišla podepsat jakési prohlášení o tom, že dceru odmítáme (v červnu jí bude 14 let) proočkovat proti rakovině děložního čípku. (Každý jistě ví, jaká polemika kolem toho je, a že sami lékaři význam a účinnost očkování zpochybňují, něco je i zde: http://www.celostnimedicina.cz/nebezpecne-ockovani-proti-rakovine-delozniho-cipku-vakciny-gardasil-silgard-a-cervarix.htm) Takto podobně to zkusil při 16-leté prohlídce našeho syna, kdy na nás přímo na místě „vybalil“ extra výhodné očkování proti černému kašli, a že můžeme zaplatit klidně až „zítra“!!! A jak byl také nešťastný, když musel do očkovacího průkazu dětem zapsat očkování proti encefalitidě, ačkoli jsme je nechali naočkovat u známého lékaře zdarma… Jde o to, že lékaři zaslepení honbou za mrzkým penízem si neberou servítky a zkouší tyto nečisté praktiky na většinou naivní rodiče. (A jistě i jinde na jiné pacienty…) Kdo z nás najde sílu lékaři říci do očí jasné NE… Vím, že se o tomto SOS vzkazu pan doktor asi dozví, my si už však základní věci ohlídáme, ale tímto bych rád upozornil ostatní rodiče, kteří se vezou na stejné lodi bezmoci a slepé důvěry v holického „PANA DOKTORA“. P.S.: Zítra k němu jdeme na prohlídku pro řidičský průkaz… To jsem zvědav, co si za ten výpis řekne… (Omlouvám se tímto všem slušným lékařům a věřím, že jich je většina)“

Ten samý den, tedy 19.5.2015, byla v podvečer skutečně odeslána stížnost k České lékařské komoře, jejíž znění pro úplnost a celkovou představu také uvádím:

„Předmět: Stížnost na lékařův nátlak

Dobrý den, velmi stručně vznášíme stížnost na našeho dětského lékaře – MUDr. Romana Machytku, ordinujícího v Holicích. Jelikož nemáme velkou volbu dětského lékaře /sousedí zde dva nepříliš oblíbení lékaři/, zůstáváme u pana Machytky, ale je to stálý problém. Arogance, povýšenost, přijde-li s dítětem žena, odchází ponížená doktor jí zakazuje vyjádřit svůj názor atd… Zkrátka dopředu nikdy nevíte, co přijde. Ale nyní k věci:

1)V pátek 15.5.2015 asi v 10. hodin volala jeho sestra manželce s tím, že přes opakované výzvy lékaře na proočkování dcery (…….. jí bude 14 let) proti rakovině děložního čípku jsme na výzvu lékaře nereagovali, a že se tedy máme i s dcerou co nejdříve dostavit PODEPSAT NĚJAKÉ PROHLÁŠENÍ.

2)Podobně to bylo loni u očkování proti černému kašli našeho syna, které na nás nečekaně a přímo při prohlídce “vybalil“ při příležitosti jeho asi 16 – leté prohlídky. My mu sdělili, že si to musíme nechat projít hlavou, že nevíme, kolik to stojí, a on že asi 700,- (to ale nevíme přesně), ale že to hlavně nemusíme platit hned – že třeba až “zítra“ – tedy nejprve vnutí očkování, naočkuje a co pak člověku zbývá, než zaplatit…

Toto praktikuje u všech dětí v Holicích a jistě i jinde… Zásadně se tedy proti tomuto vydírání ohrazujeme a žádáme, aby byl lékař upozorněn, že takto komerčně se nesmí chovat – co má kdo právo nás nutit někam chodit, navíc i s nezletilou dcerou, za kterou máme 100% odpovědnost. Vás prosím o informování, jak jste v otmto případě postupovali. Předem moc děkujeme – hlavně jménem dalších pacientů. Mgr. V. V. s ženou M. V.“

Následovalo samozřejmě setření Revizní komise okresního sdružení České lékařské komory v Pardubicích a prověření všech skutečností. To vše za účelem konečného rozhodnutí revizní komise o zahájení či nezahájení disciplinárního řízení s mou osobou. Dne 20. června 2015 bylo ve věci stížnosti rozhodnuto, rozhodnutí odesláno oběma stranám se zákonnou možností odvolání do 15ti dnů od obdržení této informace.

Jaké bylo rozhodnutí revizní komise? „Po provedení předběžného šetření výše uvedené stížnosti rozhodla revizní komise okresního sdružení lékařů České lékařské komory ve smyslu § 7 odst. 3 Disciplinárního řádu České lékařské komory ve výše uvedené věci nezahájit disciplinární řízení, protože dospěla k názoru, že obviněný lékař je nevinen.“ Celé znění tohoto rozhodnutí naleznete níže v příloze tohoto článku.

Závěrem bych rád řekl, že mě velmi mrzí, že k celé této záležitosti došlo. Došlo k ní zřejmě z důvodu neporozumění si mezi mnou a panem Mgr. V. V.. Nicméně jsem přesvědčen, že takováto nedorozumění by měla být řešena zejména mezi osobami, kterých se týkají, a nikoliv veřejně v novinách a na sociálních sítích, a to ještě v době, než je celá záležitost náležitě prošetřena k tomu pověřeným orgánem.

Nyní tedy došlo k tomu, že mé jednání bylo Českou lékařskou komorou prošetřeno, přičemž Komora neshledala v mém postupu žádné pochybení. Ba naopak, jak je v jejím rozhodnutí uvedeno, jednal jsem v zájmu rodiny, a to dokonce nad rámec povinností stanovených mi příslušnými právními předpisy. Nicméně ačkoliv dospěla Komora k tomuto závěru a mé jméno bylo nakonec očištěno, já sám se cítím jednáním pana Mgr. V. V. očerněn a bohužel ani rozhodnutí Komory na tom nemůže nic změnit, neboť na základě jeho nepravdivého a hanlivého článku se ode mě odhlásilo mnoho pacientů a mé jméno je nyní spojeno s jakýmisi smyšlenými nekalými praktikami.

Z tohoto důvodu jsem se také rozhodl průběh celého „našeho sporu“ tímto způsobem zveřejnit ve snaze bránit se stejným způsobem, jakým jsem byl panem Mgr. V. V. napaden.

Vám, čtenáři Holických novin, děkuji za pozornost a čas věnovaný mým řádkům. Rád bych ale také poděkoval nemalému počtu mých pacientů a jejich zástupců za projevenou podporu i důvěru.

S pozdravem MUDr. Roman Machytka

RM_1RM_2RM_3

Nový komentář

avatar
 
 
wpDiscuz