1. PIVNÍ SLAVNOSTI V HOLICÍCH – U TOHO BYSTE NEMĚLI CHYBĚT!

0

Máte rádi setkání u piva, dobré jídlo, zábavu a hudbu? Pokud jste alespoň jednou odpověděli „ano“ nebo „jasně“, máme pro vás rozhovor s Janem Polákem, členem organizačního týmu 1. Pivních slavností, které se zanedlouho konají v Holicích. A máte se opravdu na co těšit!

Honzo, za jakých okolností vlastně vznikla myšlenka uspořádat v Holicích 1. Pivní slavnosti? Kdo byl jejím hlavním iniciátorem?

S myšlenkou na uspořádání beerfestu v pořádání Dechového orchestru KD přišel trombonista a organizační vedoucí souboru Roman Hybš. Letos v lednu jsme při tradičním posezení v kavárně tento nápad probrali v širším kruhu muzikantů, slovo dalo slovo a myšlenka zrealizovat akci právě v letošním roce byla na světě! Hned na samém začátku bylo velkým potěšením, že se hlavní organizační iniciativy chopil umělecký vedoucí dechového orchestru Ondřej Lisý.

Takže nevznikl tým soukromých osob ale líheň nápadu byla u muzikantů v souboru. Holický Dechový orchestr je tedy i pořadatelem akce, proč?

Chceme ukázat, že jako aktivní spolek ve městě dokážeme uspořádat i akci, která svým rámcem přesahuje svět dechové hudby a osloví veřejnost napříč generacemi i napříč preferovanými hudebními žánry. Myslíme si, že pro dění ve městě je dobře, pokud jsou spolky aktivní a dokáží uspořádat akci zajímavou pro širokou veřejnost.

Pojďme na věc. Kdy a kde se akce uskuteční?

Jedná se o první zářijovou sobotu, tedy 5. září 2015. Oficiální zahájení plánujeme na 14. hodin. Veškeré dění se bude odehrávat v prostranství před Kulturním domem v Holicích. Zakončení akce bude před desátou hodinou večerní.

Co je vlastně hlavním cílem – posláním akce?

Mottem celé akce je „Holice baví Holice“. Dramaturgii kulturního programu i celou akci jsme se od samého začátku snažili pojmout tak, aby se do akce zapojilo pokud možno co nejvíce lidí z našeho regionu. Je dobrou zprávou že se nám to zatím daří naplnit. Účast přislíbili hudební uskupení z Holicka, do letní soutěže o nejlepší fotografii s pivem přichází nové a nové zajímavé fotografie, do skupinových soutěží se nahlásily holické týmy.

Jaký jste připravili program, pro koho jsou primárně Pivní slavnosti určeny? Jsou to jen „pivaři“?

Pivní slavnosti jsou určeny pro skutečně širokou veřejnost. Pro milovníky nealkoholických nápojů budou k dispozici stánky s domácí limonádou, kávou nebo jinými nápoji. Zajímavé výrobky nabídnou prodejní stánky, půjde například o ukázku výroby domácích klobás, cukroví, prodej kvalitních sýrů… Nezapomněli jsme ani na prostor pro rodiny s dětmi. Nejen pro nadšené sběratele bude připravena výstava o pivovarnictví.

Diskutovanou otázkou u podobných akcí na „malém městě“ je vstupné, jak je tomu u vás? Dojde k remcání, že jste drazí?

Vstupné na pivní slavnosti bude dobrovolné. Každému, kdo nás dobrovolným příspěvkem podpoří bude umožněno účastnit se hlasování o pivovar sympatie.

Proč má návštěvník zavítat na 1. Pivní slavnosti v Holicích, jak bys ho nalákal?

Na rozdíl od celé řady podobných akcí, kde se často můžete bavit pouze konzumací piva či návštěvou gastro-stánků, jsme se pokusili program vytvořit tak, aby se stále něco zajímavého dělo a návštěvníci se bavili. Vystoupení kapel, tak bude proloženo celou řadou zajímavých soutěží pro týmy i jednotlivce. Netradiční součástí bude jistě i již výše zmiňovaná výstava o pivovarnictní.

Každopádně se 1. Pivní slavnosti jeví už v přípravách jako velká a zajímavá akce, kdo je v organizačním týmu?

Přípravu pivních slavnosti organizačně zajišťují amatérští hudebníci z řad dechového orchestru KD Holice. Jsme rádi za podporu ze strany KD Holice, města Holice i MAS Holicko.

Bez partnerů a podporovatelů to v této době nejde, kdo vám s realizací významně pomohl?

Na tomto místě bychom chtěli poděkovat všem partnerům, kteří akci finančně podpořili. Jsou jimi: BV Thermo, BV voda,topení,plyn, CA Apollo, Delta nářadí, ČRo Pardubice, Kovovýroba Jaroslav Kašpar, Lesní družstvo Vysoké Chvojno, Lékárna Lenapo, a mnoho dalších… Jsme také rádi za finanční a mediální podporu, které se nám dostalo ze strany Holických novin.

Holické noviny chtějí podporovat jednotlivce i spolky, které věnují svůj čas a prostředky do toho, aby se v Holicích něco dělo. Takže dík patří v tomto případě především vám, muzikantům! Nakonec mi řekni, kde najdou naši čtenáři podrobné informace?

Snažíme se otevřít pokud možno co nejvíce zdrojů, kde je možné se o akci dozvědět. Pokud chcete najít vše na jednom místě, doporučuji web www.slavnosti-holice.cz nebo facebookový profil akce na adrese https://www.facebook.com/events/506032519571177/

Honzo, děkuji Ti za rozhovor i mnoho užitečných informací. Věřím, že se v sobotu 5. září na 1. Pivních slavnostech potkáme a společně si s ostatními návštěvníky užijeme hezký den!

autor: Tomáš Kopecký

Nový komentář

avatar
 
 
wpDiscuz