ANO PRO LETNÍ PÁTEČNÍ AKCE

0

„Přes léto nemá cenu nic pořádat. Nikdy se to tady nedělalo, lidi stejně nepřijdou.“ „Pojďme to zkusit. V jiných městech to běžně funguje, tak proč by nemělo u nás?“

Tyto dva názorové proudy se střetávaly vždy, když se diskutovala možnost konání kulturních akcí v Holicích také v červenci a srpnu. Právě skončená promítání letního kina doplněná o dva hudební večery ukázala, že pravdu měli naštěstí stoupenci druhého směru.

Filmová představení, která jsem navštívil, se vyznačovala solidní diváckou kulisou, panovala zde i příjemná atmosféra. Neméně dobře se bavili návštěvníci promenádních koncertů Dechového orchestru Kulturního domu města Holic a kapely JG Dix, kteří odměnili vystupující vřelým potleskem. Svým kolegům a přátelům z těchto dvou těles bych chtěl velmi poděkovat, že pro holické publikum zahráli v prvním případě za symbolické dobrovolné vstupné, v tom druhém pak zcela zdarma. V této souvislosti nezbývá než litovat, že nebyly zrealizovány některé další možnosti, které se v souvislosti s pátečním programem nabízely.

Léto 2015 ukázalo, že organizovat kulturní pořady v našem městě přes období letních školních prázdnin má smysl. Věřím, že se pro ně podaří najít stálou kolonku v městském rozpočtu, že postupně získají na pestrosti a atraktivitě a že ruku v ruce s propracovanějším marketingem si do hlediště najde cestu ještě více diváků.

Ať žije holické kulturní léto 2016!

autor: Karel Král

Nový komentář

avatar
 
 
wpDiscuz