POPEL NA HLAVU POCHYBNOSTI

0

Když jsem se dozvěděl, že se kolegové z Dechového orchestru Kulturního domu města Holic chystají uspořádat pivní festival, považoval jsem tuto myšlenku za totální úlet. Častoval jsem ji kritickými připomínkami, pesimistickými scénáři, až apokalyptickými vizemi.

Do její realizace jsem se zapojil pouze ve velmi omezené míře jako řadový člen souboru. Po uskutečněném prvním ročníku však musím uznat, že jsem se mýlil, organizátorům se omluvit, poblahopřát jim ke zdařilému dílu a sám sobě nasypat popel na hlavu pochybnosti.

První ročník holických pivních slavností vznikal v nelehkých podmínkách, s omezenými finančními zdroji, v časové tísni… Ale vydařil se! Účast mnoha set spokojených návštěvníků budiž toho nesporným důkazem. A co všechno ještě sobota 5. září 2015 ukázala?

Že k přilákání stovek diváků nepotřebujete zvučné, ale drahé účinkující (I když s nimi by mohla být návštěvnost ještě vyšší). Stačí dobrý nápad.
Že se spojení méně známých, leč kvalitních pivovarů a amatérských, ovšem umělecky hodnotných kapel ukázalo jako přínosné a mělo by fungovat i do budoucna.
Že holické pivní slavnosti v sobě skrývají velký potenciál, pokud jde o hlavní i doprovodný program, který může být v dalších letech rozvinut do pořadu většího než jen lokálního významu.
Že Dechový orchestr Kulturního domu města Holic má po letech stagnace na to, aby se stal dalším seskupením, které bude kromě své hlavní činnosti aktivní i v dalších sférách společenského života Holic.
Že nadšený a zapálený amatér dokáže vyrovnat, ne – li překonat (např. v otázce marketingu) profesionála, jemuž potřebný entusiasmus chybí.
Že areál u kulturního domu a základní umělecké školy je přirozeným místem pro konání kulturních akcí a bylo by zjevně nesmyslné uměle vytvářet další prostor jen o několik desítek metrů dál při revitalizaci sokolského parku.

Samozřejmě musím převelice poděkovat všem partnerům a sponzorům, kteří festival finančně, materiálně, hmotně a technicky podpořili, bez čehož by jeho zorganizování nebylo možné.

Přátelé, hudebníci, díky vám za to, že jste dali našemu městu další kulturně společenskou akcí. Díky za váš čas, nápady a elán. Poděkování patří i vašim rodinám a blízkým. Sklenicí piva připíjím na váš úspěch, na vaše zdraví i na ještě lepší druhý ročník. Ale pozor, obhajoba či překonání dobytých pozic bývá vždycky těžší!

autor: Karel Král

Nový komentář

avatar
 
 
wpDiscuz