THE PINK ELEPHANTS SLAVÍ

0

V druhé půlce října oslavil v holickém kulturním domě kontrabasový kvartet The Pink Elephants desetileté výročí. Čtyři hráči, kteří se znali z Pardubické a Královéhradecké filharmonie, se dali dohromady za účelem představení kontrabasu jako nástroje, jenž umí nejen držet rytmus, ale dokáže zahrát i melodii posazenou o pár oktáv výše než je jeho běžný rozsah.

Jak sami hudebníci říkají, jejich repertoár obsahuje „vše od Bacha po Vlacha“, a tak si návštěvníci mohli vychutnat skladby z různých žánrů. Kvartet byl doprovázený bicími a některé písně i zpěvem.

Výborně představené skladby odpovídaly desetiletému nácviku. Muzikanti s tolika zkušenostmi snad ani nemohou hrát jinak než bezchybně. Ani přes tak dlouhou tradici ale neztrácí radost ze hry, kterou diváci cítí a oceňují.
Co by to bylo za oslavu bez gratulantů. Těch se dostavilo nemálo a všichni s basou. Ovšem ne pivní, jak byste si mohli myslet, ale s basou jakožto hudebním nástrojem. A aby jen tak nepostávali, připojili se k hraní. Na konci koncertu tedy smyčcem pohybovalo na čtyřicet kontrabasistů. Nechyběl ani dort a gratulace. Já se tedy přidávám – VŠECHNO NEJLEPŠÍ, SLONI!

autor: Katka Bečková

Nový komentář

avatar
 
 
wpDiscuz