MASOPUST 2016 – BUĎTE PŘI TOM!

0

Tradice maškarních průvodů byla v Holicích obnovena v roce 2004. Až do loňského roku se do masek oblékali především členky a členové sboru dobrovolných hasičů, kteří se však rozhodli této činnosti zanechat.

Aby tento zvyk z našeho města nevymizel, chopil se iniciativy spolek Kultura pro město a Dechový orchestr Kulturního domu města Holic. Akci dále podporuje místní kulturní dům, který poskytuje technické a materiální vybavení.

„Nechceme, aby u nás tento obyčej zanikl kromě jiného i z úcty k hasičům, kteří přípravě minulých ročníků věnovali nemalé úsilí. V dnešní hektické době hodláme připomínat lidové tradice a nabízet obyvatelům Holic odreagování od starostí všedních dnů. Naším cílem je dát dohromady partu nadšenců, kteří se nebudou stydět a vyrazí do ulic pobavit svoje spoluobčany.“ shrnul svou motivaci předseda spolku Kultura pro město Lukáš Peška.

S novými pořadateli přicházejí i některé změny. „V minulosti zamířil průvod vždy na Staré Holice. Letos jsme se ale rozhodli ho směřovat více do středu města a to také proto, abychom nemuseli řešit náročnou dopravu desítek účastníků do nebo z této městské části. Tu dosud zajišťovali právě dobrovolní hasiči. Věřím, že to „Staroholičáci“ pochopí a zachovají nám přízeň pro příští léta. Nikde není psáno, že se sem masopust v budoucnu zase nevrátí.“ ozřejmil důvod této inovace další z organizátorů, hudebník Roman Hybš.

Pořadatelé však stále hledají spolupracovníky, kteří jim budou ochotni s realizací tohoto projektu pomoci.
Datum konání: sobota 6. února 2016 (přibližně od 9:00 do 16:00 hodin)
Předběžná trasa:
kulturní dům – Holubova ulice (kolem fotbalového stadionu k bývalému Kovopodniku) – Husova ulice (od odbočky na Podlesí směrem k centru města) – Tyršova ulice – Havlíčkova ulice – Komenského ulice – Klicperova ulice – ulice U Kapličky – Tylova ulice – Mládežnická ulice – Zborovská ulice – Družstevní ulice – ulice Budovatelů – Pardubická ulice – Smetanova ulice – ulice Kapitána Jaroše – ulice Majora Baumanna – ulice Pod Parkem – Vysokomýtská ulice – Zahradní ulice – Josefská ulice (od křižovatky se Zahradní ulicí směrem k centru města) – Nádražní ulice (v úseku od Palackého ulice k železniční trati) – Palackého ulice – náměstí TGM
Vítána je aktivní znalost polky a valčíku.
Teplé občerstvení během pochodu zajištěno. Kostým bude zapůjčen.

Pokud se chcete stát součástí holického masopustu i vy, přihlaste se na e-mailové adrese info@kulturapromesto.cz.
Využijte jedinečnou možnost se aktivně zapojit do společenského dění v Holicích!

autor: Karel Král

Nový komentář

avatar
 
 
wpDiscuz