TREPERENDY: MLÁDÍ VPŘED!

0

Po loňském vybočení se režisér Pavel Hladík vrátil k tradičnímu konceptu a pro zimu přelomu let 2015/2016 nastudoval s Divadelním souborem Kulturního domu města Holic komedii Treperendy od italského klasika Carla Goldoniho. Premiéra proběhla 19. 12. 2015, reprisa se uskutečnila 15. 1. 2016.

I tentokrát se na jevišti představila podstatná většina ochotnického ansámblu včetně několika noviců. Dostat první příležitost mezi dospělými, a to hned v hlavní roli – tomu říkám křest ohněm! Maturantka holického gymnasia Eliška Randusová se však této příležitosti nezalekla a svou premiéru zvládla výtečně. Její herecký partner Tomáš Rychlík již patří mezi ostřílené divadelníky, i když byl dosud obsazován především do menších rolí. Svým výkonem však ukázal, že má na to, aby v budoucnu dostával více prostoru. Z dalších nováčků pak jmenujme perspektivní Kateřinu Bečičkovou či Kryštofa Šimka. Všichni vzešli z herecké líhně Jitky Juračkové. Bylo by však chybou opomenout výkony ostatních protagonistů, protože si i oni udrželi vysoký standard. Tato hra zkrátka neměla slabý článek. Celkovému spádu dramatu napomohla jednodušší scéna, která umožnila rychlou výměnu kulis jednotlivých obrazů před zraky diváků, tak říkajíc v přímém přenosu.

Po tomto kuse tedy nezbývá než zvolat „Mládí vpřed!“. Nicméně vy, zkušenější herci, zůstaňte prosím na svých místech, protože dohromady vám to spolu klape báječně…

autor: Karel Král

Nový komentář

avatar
 
 
wpDiscuz