ZELÁK MLSNÉHO PANTÁTY Z HOLIC

0

V tomto zimním období je třeba pamatovat na dostatečný přísun vitamínů a dalších zdraví prospěšných látek. Jejich tradičním zdrojem už od časů našich předků je kysané (nakládané, kvašené, …) zelí a také nakládané okurky.

O tom, že obé je také pochoutkou se můžete přesvědčit v sobotu 23. ledna 2016 odpoledne od 15 hodin v Restauraci Černý kůň (v nekuřáckém salonku). Těšit se můžete na ochutnávku a hodnocení soutěžních vzorků kysaného zelí (degustační pas) i okurek. Krom soutěžních vzorků budete moci okusit pokrmy ze zelí i okurek a další občerstvení. Odpoledne zakončíme samozřejmě vyhlášením výsledků. Jako bonus můžete ochutnat domácí ovocná vína.

Pokud máte naložené vlastní zelí anebo okurky, nebo disponujete domácím ovocným vínem neváhejte, přihlašte se níže nebo až na místě v den konání (do 14:30) a dokažte, jaká je to delikátní pochoutka. Pak už jen stačí do 14:30 přinést cca 1,5 kg vašeho výtečného zelíčka či okurčiček, případně 1,5 l vína a věřit, že bude chutnat největšímu počtu degustátorů, které také srdečně zveme.

Více zde: http://www.kulturapromesto.cz/news/zelak-2016/

autor: Petr Sopoliga

Nový komentář

avatar
 
 
wpDiscuz