AMK HOLICE A MISTROVSTVÍ REPUBLIKY NA LEDOVÉ PLOCHÉ DRÁZE

0

Před třemi lety jsme měli naplánován závod Mistrovství republiky na ledové ploché dráze. Bohužel rozmary paní zimy tomu chtěly jinak a ani v dalších letech se počasí neukázalo v dobrém světle.

Avšak záchvěvy letošní zimy přeci jenom přinesly mrazivé počasí, a proto již v pondělí 18. ledna probleskla Holicemi zpráva, že by ta „ledovka „ letos mohla dopadnout. V úterý již bylo jasno, pojede se!! Byly vylepeny plakáty, v Holických novinách i na sociálních sítích se objevily pozvánky na tento podnik. Ve čtvrtek se začalo s úpravou dráhy, členové automotoklubu na závody připravili pro jezdce třista metrů dlouhý a dvanáct metrů široký koridor. Organizátorům trochu na naháněla strach stávající předpověď počasí, ale hloubka ledu zaručovala uspořádání závodů i v teplejších klimatických podmínkách

Začátek závodů byl stanoven na nedělní odpoledne na jednu hodinu. Za slunného a dá se říci i trochu teplejšího počasí se v areálu autokempinku Hluboký sešla hojná divácká návštěva. Podle zpráv z tábora pořadatelů bylo 850 platících, takže skutečná návštěva mohla být klidně kolem dvanácti stovek diváků! Za přítomnosti kamer České televize bylo dle programu přihlášeno k rozjížďkám celkem jedenáct jezdců, z toho dva z Polské republiky a zbytek z domácí základny tohoto zajímavého motoristického sportu. Samotné rozjíždky pak divákům ukázaly krásu a jedinečnost tohoto sportovního odvětví, ve kterém je potřeba pořádné odvahy naklopit závodní stroj obutý pneumatikami s hřeby ve velké rychlosti do zatáčky, a udržet jej na ledové dráze. Závod se jel jako mistrovství republiky dvojic a celkovými vítězi se stal pár Vladimír Višvádr a Lukáš Volejník.

Nedělní dvouhodinový program skončil kolem třetí odpolední hodiny a na odcházejících bylo patrné, že závody se líbily a diváci si přišli na své. Velké poděkování patří všem návštěvníkům za jejich přízeň, jezdcům za jejich výkony a hlavně pořadatelům, místnímu automotoklubu. Za přípravu a organizaci závodů si zaslouží pochvalu a kredit.

autor: Ivan Mikan

Nový komentář

avatar
 
 
wpDiscuz