KONTRABASOVÁ SOUTĚŽ

0

Základní umělecká škola Karla Malicha v Holicích pořádá od 19. do 21. února 1. ročník mezinárodní kontrabasovou soutěž Františka Černého a Jana Geissela.

Akce se koná pod záštitou hejtmana Pardubického kraje JUDr. Martina Netolického Ph.D. a starosty města Holic Mgr. Ladislava Effenberka. „Do soutěže se přihlásilo téměř šedesát interpretů z České republiky, Slovenska, Polska, Srbska, Litvy, Lotyšska, Bulharska, Turecka a Španělska“ řekl nám ředitel ZUŠ Karla Malicha a hlavní organizátor Mgr. art. František Machač a dodal „V rámci soutěže proběhnou koncerty porotců, v pátek 19. února od 19.30 hodin vystoupí Radoslav Šašina – kontrabas s Danou Šašinovou – klavír a ve druhé polovině Brněnský kontrabasový orchestr pod vedením uměleckého vedoucího Miloslava Jelínka. V sobotu od 19 hodin se představí kontrabasista Miloslav Gajdoš s Ondřejem Hubáčkem – klavír a po nich vystoupí Jiří Valenta – kontrabas s Janou Holmanovou – klavír. Celá soutěž bude uzavřena koncertem vítězů jednotlivých kategorií, který se uskuteční v neděli od 14.00 hodin.“

Na všechny výkony a koncerty konané ve Společenském sále ZUŠ Karla Malicha je vstup volný a více informací naleznete na stránkách soutěže: www.zusholice.cz/soutez.

autor: Mgr. art. František Machač

Nový komentář

avatar
 
 
wpDiscuz