KONTRABASOVÁ SOUTĚŽ SE VYDAŘILA

0

Téměř 60 interpretů z 9 států Evropy se 19. až 21. února zúčastnilo 1. ročníku mezinárodní kontrabasové soutěže Františka Černého a Jana Geissela.

Pořadatelem akce byla ZUŠ Karla Malicha ve spolupráci s Kulturním domem města Holic. V soutěži, která byla rozdělena do čtyř kategorií, si velice dobře vedli i žáci ZUŠ Karla Malicha a studenti Konzervatoře Pardubice.

V kategorii do 14 let byl nejúspěšnější Filip Herák z Prahy, druhou cenu získal žák Základní umělecké školy Karla Malicha Ondřej Kamenický, třetí cenu vybojovala jeho spolužačka Zuzana Šafrová. V kategorii žáků ZUŠ do 19 let si první cenu odnesl vnuk slavného flétnisty Indi Stivín z Prahy, čestné uznání 1. stupně obdržel domácí Karel Valenta. Ve třetí kategorii studentů konzervatoří a hudebních gymnázií do 19 let zvítězil další svěřenec Mgr. Art. Františka Machače Ondřej Sejkora z Konzervatoře Pardubice, druhá cena patří Dominiku Seďovi z Brna, Jan Hrubeš z Konzervatoře Pardubice se o třetí cenu podělil s Adamem Honzíkem a Lukášem Holubíkem (oba z Prahy). Čestné uznání si vysloužila Bernadeta Janková (Konzervatoř Pardubice). V poslední kategorii studentů konzervatoří a hudebních gymnázií do 30 let zvítězil Donatas Butkevičius z Litvy (JAMU Brno), druhé ceny získali Yannick Adams ze Španělska (JAMU Brno) a Polák Pawel Prucnal (Akademia Muzyczna Wroclaw), jednu ze čtyř třetích cen obdržel student Konzervatoře Pardubice Petr Pavíček.

Akce se konala pod záštitou hejtmana Pardubického kraje JUDr. Martina Netolického Ph.D. a starosty Holic Mgr. Ladislava Effenberka, a protože se všem v Holicích líbilo, předběžně se domluvili, že se v našem městě sejdou v roce 2018.

autor: Mgr. art. František Machač

Nový komentář

avatar
 
 
wpDiscuz