HOLICE V NĚMECKU

0

Za 45 let se poměry v Česko(slovensku) i Německu nemálo změnily. Co ale stále trvá, je spolupráce dechových orchestrů z Holic a Frohburgu.

V roce 1971 se zástupci těchto těles upsali a zavázali k nejen hudebnímu přátelství. Od zmíněného roku se stala každoroční víkendová návštěva tradicí. Letos přišla řada na místní uskupení, a tak se na třicet muzikantů, mnozí se svými doprovody, vydalo za hranice České republiky. Po krátké deštivé pauze v Drážďanech jsme se dostali na místo určení – do restaurace Schützenhaus, kde už nás očekávali němečtí přátelé. Pár úvodních slov z obou stran zahájilo víkend plný pohody. Němci nás celou dobu zahrnovali milou pozorností a pečlivě se starali, abychom nestrádali.
I po hudební stránce se jednalo o vydařený zájezd. Na prvním „soukromém“ koncertu při společném večeru jsme odehráli známé české lidovky a klasické polky a valčíky, které se již stačili naši zahraniční přátelé naučit a jejich produkce tak byla samozřejmostí. Další vystoupení patřilo do programu oslav organizovaných místními myslivci. V premiéře jsme představili několik skladeb, které si v neděli 26.6. mělo možnost vychutnat i publikum na Dnech Holicka.

Při nedělním loučení zaznělo mnoho „Auf Wiedersehen“, tak tedy doufejme, že za rok přivítáme frohburgský dechový orchestr v Holicích a budeme mu moci oplatit jeho pohostinnost.

autor: Kateřina Bečková

Nový komentář

avatar
 
 
wpDiscuz