S HOLICKOU „DECHNOU“ NA STŘÍBRNÉM PLÁTNĚ

0

Dechový orchestr Kulturního domu města Holic boří dosud zažitá klišé. Většina posluchačů si toto těleso stále ještě spojuje převážně s polkami, valčíky, pochody, walzy či tangy. Nyní však připravilo naprostou novinku – koncert filmové hudby.

Pořad s odlehčeným názvem „S dechnou na stříbrném plátně“ se uskuteční v sobotu 5. listopadu 2016 od 18:00 ve společenském sále Základní umělecké školy Karla Malicha v Holicích. V průběhu večera zazní melodie z kasovních trháků světové kinematografie, jakými jsou například filmové série Hvězdné války, Rocky, Pán prstenů, Růžový panter, Kmotr či Četník ze Saint Tropez. Mezi návštěvníky zavítá také Batman, Shrek, Gladiátor či samotný agent 007 James Bond. Nouze nebude o malá či větší překvapení.

„Snažíme se touto cestou přiblížit naši tvorbu i lidem, kteří klasické dechovky neposlouchají. Úpravy jednotlivých skladeb jsou samozřejmě přizpůsobené našemu obsazení i schopnostem. Obvyklé složení kapely jsme obohatili a rozšířili o nástroje, které zatím nemáme standardně obsazené. Na koncert se moc těším a doufám, že Holičákům nabídneme zajímavý kulturní zážitek.“ uvedl Ondřej Lisý, autor celé myšlenky a umělecký vedoucí Dechového orchestru Kulturního domu města Holic.

Vstupné činí 80 Kč. Slovem provází Tereza Vostřelová.
Více informací o akci naleznete na www.dokd.cz a na sociální síti Facebook.

autor: Karel Král

Nový komentář

avatar
 
 
wpDiscuz