DECHOVKA ZVEDLA LIDI ZE ŽIDLÍ

0

Dne 5. 11. 2016 se v sále Základní umělecké školy Karla Malicha v Holicích konal koncert Dechového orchestru Kulturního domu města Holic.
Již samotný název této kulturní události „S dechnou na stříbrném plátně“ sliboval mnohé. Spojení notoricky známých filmových melodií s dechovým orchestrem se v pravý okamžik ukázalo jako správná myšlenka.

Již při příchodu do ZUŠ se dalo čekat „něco velkého a nevšedního“. Pokladna i šatna byly obsypány davy nedočkavých diváků. Už jsem si říkala, že to není možné, aby byly ještě volné lístky, ale opak byl pravdou. Dostalo se na každého. V sále se pak odrážela i jasná skutečnost, že vhodné PR akci zajistí vyprodaný sál.

Nebudu Vás napínat. Výborné hráčské obsazení obohacené a rozšířené o další standardně neobsazené nástroje (ještěže máme dost kamarádů a známých v jiných orchestrech), vhodně zvolený repertoár, přesná a bezchybná práce pana dirigenta Mgr. art. Ondřeje Lisého znamenaly velký úspěch u diváků, nekončící potlesk vestoje a několik přídavků od samotného orchestru. Můj obdiv mají všichni sólisté, kteří se svého úkolu zhostili bravurně a ukázali, že jsou to skuteční srdcaři a hráči s velkým H.

Po hudební stránce to byl pro mne jedinečný kulturní zážitek s výbornou domácí až rodinnou atmosférou. Zajímavým zpestřením koncertu bylo doplnění již tak známých melodií o videoprojekci s ukázkami z jednotlivých filmů a herecké skeče místních ochotníků. U mě „na plné čáře“ zvítězila hudba z velkofilmu Gladiator a Pán prstenů (ale i zde platí, co člověk to jiný názor).

Co říct závěrem? Přeji Dechovému orchestru Kulturního domu města Holice hodně sil, motivace, radosti ze hry a v neposlední řadě spoustu nadšených diváků a fanoušků. A panu dirigentovi Mgr. art. Ondřeji Lisému šťastnou ruku při výběru repertoáru a mnoho nových talentovaných hudebníků.

Více takových jedinečných a neotřelých akcí!!!

autor: Lucie Krchňavá, flétnistka No String Orchestra, Pardubice

Nový komentář

avatar
 
 
wpDiscuz