VŽDY PŘIPRAVENI K TANCI

0

Kiki, Čoky, Janek, Kecka, Jáminka, Jánoš, Máťa, Přeceda, Kašťulka, Mafián, Naty, Májenka, Emko, Papi a řada dalších. Že nevíte, o koho se jedná? Přeci o holické skauty!

Rád se s nimi vždycky potkám, ale nejraději je vídám na jejich plese, jehož třetí ročník proběhl v sobotu 10. prosince 2016 ve společenském sále Základní umělecké školy Karla Malicha v Holicích a ani tentokrát nezklamal.

Když jdu na bál, hodnotné ceny v tombole mě nezajímají. Stejně jsem na zakoupené losy nikdy nic nevyhrál. Ocením spíše kvalitní kapelu, důvtipné nápady pořadatelů zpestřující program a celkovou atmosféru. To vše měl letošní skautský ples podle mého soudu v kontextu dalších holických pořadů stejného druhu opět na nadstandardní úrovni.

Hudební kulisu obstarala již tradičně skupina „Bylo nás pět“. Jsem velmi rád, že se kapelníkovi a multižánrovému multiinstrumentalistovi Tomáši Přibylovi podařilo v krátké době vytvořit ve spojení s bubeníkem Vítem Skaličkou, pozounistou Milanem Sirůčkem, zpěvačkou Petrou Starou a dalšími kolegy nové jádro tohoto bandu a s mírně obměněným repertoárem se vrátit na koncertní pódia. Petra jako vždy ukázala, že je na velmi vysoké úrovni schopna odzpívat v podstatě všechny žánry. Písně v jejím podání jsem si tuze užíval. Jako hráč na nízké žesťové nástroje jsem pak s povděkem kvitoval zapojení trombonu do plesové kapely. A ruku na srdce, s tak kvalitním výrazem jako Milan bych to zdaleka nezahrál.

Celá akce se nesla ve velmi přátelské, příjemné, positivní a optimistické atmosféře. Vedle dnes již naprosto běžného fotokoutku nachystali organizátoři jako zpestření společný skautský tanec, za jehož choreografii i provedení by se nemusely stydět ani leckteré taneční spolky. Vyvrcholení pak představovala vtipně pojatá taneční soutěž. Při ní byly jednotlivé páry nuceny prokázat nejen pohybové umění, ale také znalosti Morseovy abecedy, vázání uzlů či první pomoci. Blížící se období vánočních svátků pak připomněla nejen výzdoba na stolech, ale také hlavní ceny tomboly.

Desátý prosincový den zkrátka platilo známé rčení „Do třetice všeho dobrého.“ A co příští ročník? Holičtí skauti by měli ukázat, že jsou po současných organizátorkách vždy připraveni převzít pořadatelskou štafetu. Byla by velká škoda se v roce 2017 v této společnosti zase nesejít a nestrávit další fajn večer.

autor: Karel Král

Nový komentář

avatar
 
 
wpDiscuz