S DECHNOU DO KINA

0

Ve filmu i v muzice platí, že po úspěšné premiéře následuje repríza. Tímto heslem se řídí také Dechový orchestr Kulturního domu města Holic, a proto v sobotu 1. dubna 2017 od 18:00 hodin znovu ožije holický hudební biograf.

Promítat a hrát se ale tentokrát bude ve velkém sále Kulturního domu města Holic. Na stříbrné plátno se tedy v hudební podobě vrátí cholerický četník Cruchot ze Saint-Tropez, Gladiátor, boxerský šampion Rocky Balboa, Batman, Kmotr, plukovník Nicholson, nešikovný inspektor Jacques Clouseau, Deloris van Cartierová neboli sestra Marie Clarence a řada dalších nezapomenutelných postav světové i tuzemské kinematografie.
„Nemám rád stereotyp, a proto jsem se rozhodl s orchestrem připravit několik nových skladeb. O jaké se jedná? Plakát napoví! A kdyby snad někdo tápal, prozradím, že se jejich prostřednictvím podíváme do druhohor, na palubu slavné lodi i do vřavy druhé světové války.“ nastínil novinky Ondřej Lisý, dramaturg, scénárista, střihač a režisér večera v jedné osobě.
V hlavních rolích pak členy a členky holického ansámblu opět doplní jejich přátelé a kolegové z okolí, aby bylo možné obsadit veškeré předepsané party. Pomyslnou třešinkou na dortu pak bude spojení dechového orchestru s královským nástrojem – harfou.

Karel Král

Nový komentář

avatar
 
 
wpDiscuz