VŠE NEJLEPŠÍ JANU POLÁKOVI

0

V těchto dnech slaví kulaté životní jubileum holický hudebník, organizátor, iniciátor a kulturní manager Jan Polák, člověk, který významně ovlivnil kulturně společenský život našeho města.

Hře na klarinet a saxofon se učil v holické základní umělecké škole pod vedením Františka Čermáka. Ze zdejšího souboru zamířil do Dechového orchestru Kulturního domu města Holic, kde působí dodnes. V rámci tohoto tělesa pak dal podnět nejen k jeho reformě, ale později i k praktické realizaci holických pivních slavností. Jako zakládající člen kapely JG Dix, projektu Vánoční rej synkop a Factorial! Orchestra stál u znovuzrození jazzové hudby v Holicích. Dráhu amatérského muzikanta si krom jiného zpestřil působením ve folklórním seskupení Šmidlata, ska – punk – rockové formaci Komplex, Svatomartinském orchestru či komorním Akustik triu. Krátce též jako umělecký i organizační šéf řídil pietní ansámbl. Dále coby dramaturg i realizátor pracoval pod patronací kulturního domu v klubu U Holuba. Jeho pravděpodobně nejúspěšnějším projektem je Rockový dechový orchestr RoDeO presentující známé rockové a metalové písně v originálních úpravách pro dechové nástroje. Jen těžko si lze bez jeho účasti představit masopustní průvody v Holicích i okolí, neboť patří mezi zkušené maškarníky. Mihl se rovněž v několika hrách holických ochotníků. Dlouhodobě pak spolupracuje se spolkem Kultura pro město.

Milý Jene, díky moc za Tvoje skvělé nápady, které potěšily mnoho lidí a které nám, kteří jsme stáli po Tvém boku, přinesly nepřeberná množství nezapomenutelných zážitků. Dovol, abych Ti jménem všech zúčastněných popřál především pevné zdraví i mnoho inspirace k dalším originálním myšlenkám!

Karel Král

Nový komentář

avatar
 
 
wpDiscuz