BUDE V HOLICÍCH K VIDĚNÍ ŠPIČKOVÝ NOHEJBAL?

0

K odpovědi na tuto otázku jsme přizvali několikanásobného medailistu z mistrovství světa, Evropy a doufejme, že i nadále reprezentanta České republiky, nohejbalistu Jakuba Mrákavu.

Nejprve se Jakube zeptám, uvidíme Tě ještě v reprezentačním dresu?
No, bezprostředně po skončeném Mistrovství světa v nohejbale a prohraném finálovém zápase ve dvojicích jsem zahlásil ukončení reprezentační kariéry. Emoce byly tehdy velké, ale s postupem času přece jen trochu opadly. Neříkám zatím nic o návratu, ale nechal bych tuto záležitost prozatím otevřenou.

Teď nám trochu vysvětli, jak jsi se ocitl v Holicích?
Pracuji jako obchodní zástupce společnosti MAFRA v Pardubicích, za prací jsem dojížděl ze Žamberka a na tréninky zase do Prahy. V reprezentaci a vůbec u nohejbalu jsem se postupně skamarádil s Pavlem Kopem. V poslední době jsme spolu často diskutovali o naší budoucnosti ohledně nohejbalu, až jsme se rozhodli pro společný projekt hrát soutěž za Holice. A jelikož jsem měl již dost neustálého cestování, přestěhoval jsem se do Holic.

Jak si vaši budoucnost představujete?
Po vyjednávání jsme právo na druholigovou soutěž převzali od SK Bělá. Naším cílem je hned první rok vybojovat postup do vyšší soutěže, první ligy. Osu mužstva by měl tvořit Pavel Kop a já, do mužstva přišli hráči z SK Bělá Martin Červinka, Martin Krátký, Lukáš Kašpar, David Konečný. Marek Líbal, Dušan Voříšek, Petr Kučera a z družstva Holic, působící v okresním přeboru, je v kádru pro druhou ligu Jaroslav Hofman. U dorosteneckého mužstva budou v kádru Milan Paul a Jan Peška.

Finanční stránku jste určitě také museli vyřešit…
Řešení finanční otázky si vzal na starosti předseda Sokola Holice Lukáš Horský. Nějaké finance budou od sponzorů, něco dostaneme od Sokola a také dostaneme příspěvek od města. Vše je nastaveno tak, abychom měli působení v soutěži finančně pokryto.

Myslíte i na mládež?
Tím, že se soutěž převedla z SK Bělá, tak vznikl prostor pro působení dorosteneckého mužstva v ligových kláních. Pro ty nejmladší je připravena krajská soutěž, budou zde vedeni pod trenérskou taktovkou Pavla Hojky.

A sportovní cíle?
Jak jsem již předeslal, naším cílem je vybojování postupu do vyšší soutěže. Nečeká nás lehký úkol, neboť soupisky soupeřů skýtají známá nohejbalová jména. Ale přece jenom se stávajícím kádrem bychom měli postup vybojovat. A samozřejmě chceme mít radost ze hry a potencionálním divákům ukázat pěkné sportovní momenty, které nám tento sport přináší. Tímto také zveme fanoušky a těšíme se na jejich podporu!

Děkujeme za rozhovor. Přejeme co nejlepší výsledky a velké návštěvy na domácích zápasech.

autor: Ivan Mikan

Nový komentář

avatar
 
 
wpDiscuz