DOROSTENECKÝ NOHEJBAL NA STARTU LIGOVÉ SEZÓNY

0

Karlovy Vary, to byla druhá zastávka bodovaného seriálu turnajů s názvem Pohár ČNS dorostu. Po dvojicích ve Zbečníku se na řadu dostaly trojice, které nám dlouhodobě sedí více.

„B“ tým (Horčička, Kubíček, Nastoupil, Vojtíšek) začal svou cestu turnajem prohrou 2:1 a především velmi slabým výkonem proti trojici Radomyšle. V zápase proti favorizovaným Modřicím (vítěz Poháru ve Zbečníku) jsme zamíchali se sestavou a díky stoprocentnímu dodržení taktiky a skvělému výkonu všech našich hráčů jsme soupeře ve třech setech porazili. Na vlně euforie jsme ve skupině jasně přehráli „B“ tým benešovského Šacungu a dokonce jsme sebrali set trojici Českých Budějovic B, pozdějším vítězům celého turnaje. Čtvrtfinálový los nám přiřkl České Budějovice A, jejichž hráči figurují i na soupisce mužského extraligového týmu. V zápase jsme dokázali uhrát pouhých pár bodů, nicméně samotný postup do čtvrtfinále a především skalp Modřic je velmi cenný.

„A“ tým (Brož, Kalousek, Levý) do turnaje vstupoval s velkými ambicemi, které od prvního zápasu potvrzoval. Zaváhání přišlo v posledním zápase základní skupiny, když jsme nestačili na Český Brod. Nutno podotknout, že hráči Českého Brodu proti nám podali svůj nejlepší výkon v turnaji. Ve čtvrtfinále jsme narazili na Modřice, které byly po porážce v základní skupině od naší „B“ sestavy motivované snad ještě více, než je v našich vzájemných zápasech zvykem. Jako bychom si nebyli vědomi důležitosti střetnutí, do utkání jsme vstoupili lehkovážně, což společně s nedodržováním taktických pokynů znamenalo rychlou ztrátu setu. Ve druhé sadě nám opět utekl začátek, po oddechovém čase jsme však konečně začali hrát to, co jsme si řekli. Podařilo se nám udělat šňůru několika bodů a set jsme otočili. Třetí set jsme díky dobré obraně a především výbornému bloku nepovolili soupeři ani bod. Zápas v semifinále proti Českým Budějovicím A ukázal velký rozdíl v příjmu a mezihře mezi oběma týmy. Smečaři Českých Budějovic hráli téměř pokaždé z ideálních pozic, naopak my jsme si komfortní pozice k útoku vytvářeli minimálně. V souboji o bronz proti Šacungu „A“ byla na naší straně větší herní kvalita i touha získat třetí místo, což se přes vyrovnaný stav v setu druhém podařilo.

Díky velmi dobrým výsledkům obou našich trojic jsme si připsali 50 bodů do Poháru ČNS a po dvou turnajích okupujeme se ziskem 71 bodů 3. místo – pouhé čtyři body za Modřicemi. Dosavadní výsledky naznačují, že jsme na nadcházející ligovou sezonu dobře připraveni. Potvrdit to budeme chtít hned v 1. kole dorostenecké ligy, kdy v domácím prostředí 16. dubna přivítáme stříbrný tým loňského ročníku – TJ Sokol Zbečník.