JAK TO VIDÍ RADA.

1

Po nějaké době opět přináším informace ohledně školní jídelny. V pondělí zasedala rada města Holice a podařilo se mi získat první, zatím neoficiální informace.

Hned na úvod musím říct, že rozhodnutí rady nebylo jednomyslné a že ne všichni členové rady souhlasili s usnesením. Ale v demokracii platí právo většiny. Takže: rada si vyslechla paní ředitelku a po diskusi v rámci rady bylo přijato usnesení že:

  • paní ředitelka připraví změnu provozního řádu tak, aby z něj jednoznačně vyplynulo právo strávníka na vydání náhradního lístku v případě, že nemá kartičku,
  • paní ředitelka zajistí, že od října 2017 bude školní jídelna Holice vařit dvě jídla,
  • odbor finanční a školský zjistí možnosti vypsání výběrového řízení na pozici ředitele / ředitelky.

Jinými slovy „Vlk se nažral a koza zůstala celá“. Jsem si vědom, že srovnání s vlkem kulhá na všechny čtyři nohy. Netuším, proč rada neměla podklady o možnostech pro vypsání výběrového řízení připravené již pro jednání. Netuším, proč je zde evidentně snaha to s paní ředitelkou „vydržet“ ještě do léta 2018, kdy jí končí smlouva. Netuším proč se rada obává, že nenajde nikoho schopnějšího, i když příkladů kvalitních školních jídelen je v okolí několik. Tuším ale, že rodičům dětí se to líbit nebude.

Hezký začátek prázdnin a zkuste nám napsat, co vy na to.

David Urbánek

Nový komentář

avatar
 
 
Honza Kosař
Návštěvník
Honza Kosař

Co by jste chtěli, vždyť je to Holický standard. Na pozice ředitelů školních institucí a KD jsou často dosazováni známí, nebo příbuzní lidí z řad zastupitelstva. Nehledě na jejich kvality, či nekvality. Takže to co se děje není pouze chyba ředitelky ŠJ, ale celého zastupitelstva, které si nekvalitní osobu na tuto pozici dosadilo.
Má si rada sypat popel na hlavu a přidělávat si starosti? Ani bych se nedivil, kdyby bylo celé funkční období ředitelky ŠJ něčím podmíněno.

wpDiscuz