PIVNÍ SLAVNOSTI V HOLICÍCH JIŽ POTŘETÍ

0

Stává se již tradicí, že zhruba v polovině srpna se v Holicích konají Pivní slavnosti. Původní myšlenka uspořádat akci takového formátu vzešla z hlav členů Dechového orchestru KD Holice.

Letošní ročník už je za dveřmi, tak si přečtěte rozhovor s uměleckým vedoucím holického uskupení, Ondřejem Lisým, a nechte se nalákat na sobotu 19. srpna na prostranství parkoviště u Základní umělecké školy Karla Malicha.

Pivní slavnosti se v Holicích uskuteční už potřetí, kde se vůbec vzal prvotní impuls k uspořádání takové akce?
Jsou to již téměř čtyři roky, kdy s tímto nápadem přišel jeden z členů dechového orchestru, náš trombonista Roman Hybš. Jako zajímavý nápad to přišlo i dalším, třeba našemu klarinetistovi Janu Polákovi, a já jsem to už pouze zastřešil. Mám rád výzvy, a toto byla výzva až překvapivě velká. Přestože s organizováním takového v podstatě festivalu nikdo z nás neměl velké zkušenosti, vrhli jsme se do příprav. Dva ročníky máme za sebou a zkušenosti to jsou k nezaplacení. Musím ale přiznat, že každý rok se začíná s pokorou znovu od začátku. Dnes už sice víme, co si pohlídat a na co nezapomenout, ale často to stojí nemalé úsilí a vždy, když skončí jeden ročník, už připravujeme ten další.

Co vás na přípravách nebaví nebo mrzí?
Nejhorší je, že dnes se všechno točí okolo peněz a jejich shánění. Proto jsme velmi vděční za pomoc ze strany města, kulturního domu nebo technických služeb. Nikdo z nás neměl představu, do čeho se pouštíme, jak na to, a při obcházení sponzorů si často říkáme, jestli to za to vůbec stojí. Kladné ohlasy od návštěvníků slavností nás však posouvají dál. Děkujeme tedy za podporu, bez sponzorů by to nikdy nešlo uskutečnit. Naše poděkování patří městu Holice; Kulturnímu domu města Holic; firmám LIGMA spol. s.r.o.; BW Termo 2000; BW Voda, topení, plyn; Eurovia Vinci; Lesnímu družstvu Vysoké Chvojno; Kovovýroba Jaroslav Kašpar. A také mediálním partnerům – Českému rozhlasu Pardubice a Holickým novinám.

Bylo plánování letos jiné oproti předchozím ročníkům?
V každém roce se snažíme využít zkušeností z předešlých ročníků a přinést něco nového. Vše se točí okolo piva, tak jsme pro návštěvníky přichystali soutěž o ceny. Doufáme, že návštěvníkům se ceny budou zdát stejně atraktivní jako nám. Na návštěvníky bude čekat více než deset třicetilitrových sudů piva a jako první cena zájezd. V minulých letech návštěvníci upozorňovali na konec akce v deset hodin, letos budeme „zavírat“ až o půlnoci, přičemž o hudební program poslední části večera se postará DJ. Co ale zůstává stále stejné, je dobrovolné vstupné.

Vyhradili jste v programu i tento rok místo divácky oblíbeným týmovým soutěžím?
Týmové soutěže patří od začátku k pivním slavnostem a letos tomu nebude jinak. Pro týmy chystáme každý rok nové soutěže, aby to pro ně bylo překvapení a na nic se nemohli předem připravit. Diváky neochudíme o týmové pití piva na čas, které si přenášíme od prvního roku. A pokud budou mít návštěvníci chuť, mohou se u vstupu do areálu přihlásit do individuálních soutěží.

Kdo se představí na pódiu kromě pořadatelského Dechového orchestru KD Holice?
Sice nenabídneme zvučná jména z televizí a velkých festivalů, ale rozhodně se máte na co těšit. Náš orchestr zahájí klasickou dechovou hudbou. Poté se můžete těšit nejenom na dixieland kapely JG Dix, která je všem v Holicích velmi dobře známá a oblíbená. Jako další vystoupí kapela Rogers, která si pro posluchače připravila pop-punkový nářez – k pivu jistě to pravé! Večer nás čeká trochu „tvrdší“ hudba. První se podíváme do repertoáru skupiny Whatrock, která působí pod vedením výborného hudebníka Zdeňka Boreckého. Kapela má pro posluchače připravený vlastní repertoár interpretovaný nezaměnitelným hlasem Zdeňky Borecké, dříve Pozůstalové. Nakonec si necháme ztuhnout krev v žilách od kapely Mogul rock z Pardubic. Večer tím ale nekončí a o zábavu všem přítomným se až do půlnoci postará kvalitní DJ – Svatopluk Šindelář.

A na závěr ta nejdůležitější otázka, které pivovary se dostaví, aby nabídly své nápoje?
Návštěvníci se mohou těšit na pivovary, které již znají z minulých ročníků, například Pernštejn, Mordýř, Rebel Rohozec a mnohé další. Máme ale i pivovary, které budou na slavnostech nováčky – například velmi oblíbený pivovar Svijany nebo pivovar Holba. Na slavnosti přijede třináct pivovarů a budou točit více než čtyřicítku nejrůznějších piv a pivních speciálů s obsahem alkoholu až do 20%, a to už bude „masakr“, jak nese přímo ve svém názvu jedno z piv. V minulých letech se podařilo vypít téměř všechno, co si pivovary s sebou přivezly. Věříme, že nám počasí bude také letos přát a vy budete mít možnost ochutnat co nejvíce piv. A pokud přijedete na slavnosti autem, tak i nealko pivo nebo osvěžení se najde.

autor: Kateřina Bečková

Nový komentář

avatar
 
 
wpDiscuz