TURNAJ V BABYTENISU POPRVÉ V HOLICÍCH

1

Představuji Vám vítěze 1. holického turnaje v babytenisu (kategorie do 9 let). Je jím osmiletý Denis Majera z TC Dvůr Králové, který ve finále porazil nelehkého soupeře Aleše Kozla z TK Hlinsko. Zápas to byl nádherný. Nikdo z nás v Holicích si nedovedl představit, na jak vysoké úrovni se babytenis může hrát.

V sobotu 26.8.2017 jsme se v 9:00 postavili velké výzvě. Na 4 kurtech jsme rozjeli turnaj s 26 dětmi. Vzhledem k tomu, že babytenis má svá pravidla a turnaj je rozehrán nejdříve ve skupinách, kde hraje každý hráč s každým, čekalo nás odehrát 72 zápasů. I když děti hrály do 4 gamů, některé boje se protáhly až na 45 minut. Následně 12 nejlepších chlapců a dívek postoupilo do klasického tenisového pavouka.

Za náš klub nastoupili do turnaje 3 hráči. Vojta Urbánek, Dominik Šmejc a Ema Zběhlíková, kteří si nevedli vůbec špatně. Vojta ve své skupině vyhrál 3 zápasy ze 6 a Dominik 2 zápasy z 5. Pro všechny to byla velká škola a hlavně inspirace, jak na sobě více pracovat.

V průběhu dne jsme slyšeli poznámky, že to nemůžeme do konce dne stihnout. Ale nakonec jsme to dobrou organizací a zajištěním příjemného prostředí zvládli.

Tenis jsme již od prvního zápasu viděli nevídaný. Za výkony dětí byla vidět tvrdá práce trenérů, podpora rodičů a hlavně píle a radost ze hry všech hráčů a hráček.

Děkuji za možnost postavit se této výzvě, své rodině a kamarádce Denise za podporu a pomoc a správcům tenisových kurtů, kteří mě nenechali ve štychu a v horkém počasí kropili a kropili a kropili. A velké díky patří i Holickým novinám, které na turnaj věnovaly věcné ceny.

Renata Urbánková
trenér babytenisu

Denis Majera, TC Dvůr Králové, 1. místo
Aleš Kozel, TK Hlinsko, 2. místoValerie Hartigová, 3. místo
Anna Šedivá, LTC Vysoké Mýto, 3. místo

Nový komentář

avatar
 
 
O.Dobrovolský
Návštěvník
O.Dobrovolský

Dobrý den, jako ředitel technický služeb Holic bych chtěl pochválit za bezvadnou organizaci Dětského turnaje Baby Tenis konaného v sobotu 26.8.2017. Hlavní organizátorka paní Renata Urbánková. Celé osazenstvo rodičů si chválí připravenost, organizaci, pořádek i občerstvení. A já se jen přidávám. Jen tak dál, ředitel TS Holice. O.D.

wpDiscuz