HOLICKÝ NOHEJBAL – HODNOCENÍ SEZÓNY 2017

0

Přelomová sezona pro nohejbalový oddíl T.J. Sokol Holice

Nohejbalová událost roku 2017 – tak lze bez nadsázky označit návrat Pavla Kopa do rodných Holic. Spolu s Jakubem Mrákavou se mistři světa, Evropy a držitelé desítek medailí z republikových šampionátů stali přirozenými tahouny „A“ týmu Holic, který bez jediného zaváhání proplul třetí nejvyšší nohejbalovou soutěží do 1 ligy. A tím také rozpoutali nohejbalovou hysterii v dobrém slova smyslu.

Starší žáci Holic zlatí na MČR

Skvělé jméno udělala celému městu nohejbalová mládež. Starší žáci během své první nohejbalové sezony dokázali vytvořit kompaktní tým, který na MČR v Čelákovicích šokoval všechny odborníky i nohejbalovou veřejnost – titul mistrů ČR v disciplíně dvojic získali starší žáci Holic! Kromě zlata ve dvojicích putoval do města Emila Holuba i bronz za třetí místo v disciplíně trojic. O poslední medailovou sadu se bude hrát 5. listopadu v Karlových Varech, kde se utkají nejlepší starší žáci v disciplíně jednotlivců.

„Naše cíle na MČR v singlu jsou opět ty nejvyšší. V Čelákovicích jsme zvítězili především díky týmovému pojetí hry, pracovitosti a enormnímu nasazení. Nyní jsem přesvědčen, že k těmto aspektům přidáme dostatečnou kvalitu na servisu i v zakončení.“ (Marek Líbal – šéftrenér mládeže)

Dorostenci v konkurenci nejlepších obstáli

Těžkou sezonu za sebou mají dorostenci v Botas dorostenecké lize. Ze základní skupiny nedokázali postoupit do osmičlenného play-off. V utkáních o konečné umístění naši dorostenci dominovali a obsadili konečné 9. místo. Na MČR dvojic a trojic v Rychnovku pro ně byla konečná stanice osmifinále.

„Naše umístění v tomto ročníku Botas dorostenecké ligy poznamenala neschopnost udržet kvalitní výkon po celou dobu utkání, vysoká kazivost útočných herních činností i slabší psychická odolnost některých hráčů. Přes nepříliš lichotivé umístění však sezonu můžeme hodnotit pozitivně – na všech hráčích je patrný výkonnostní progres. Na MČR v Rychnovku jsme navíc soupeře hrající v západní skupině dorostenecké ligy dokázali přehrát (s výjimkou Českého Brodu), čímž jsme přispěli k diskuzi o zrušení regionálního rozdělení této soutěže.“ (Marek Líbal – šéftrenér mládeže)

„B“ tým dorostu se v letošní sezoně účastnil královéhradeckého krajského přeboru. Tým tvořený především staršími žáky a začínajícími nohejbalisty v soutěži zvítězil způsobem start – cíl.

„Začínající starší žáci a dorostenci v této soutěži měli dostatečné zápasové vytížení, postupem času se skvěle rozehráli a v konečném hodnocení dokázali zvítězit před nohejbalisty Pekla, Černčic, Zbečníku, Proseče a Rychnovku.“ (Marek Líbal – šéftrenér mládeže)

Muži „A“

V lednu letošního roku začala tvrdá příprava na tuto sezónu. Celkem 12 hráčů mezi sebe zapojilo i několik nadějných a perspektivních dorostenců. Holický tým před začátkem dlouhodobé soutěže zavítal na republikové turnaje s tou nejvyšší světovou elitou (STMEM Přerov – výborné 5. – 8. místo, nejprestižnější nohejbalový turnaj na světě AUSTIN Cup Vsetín za účasti nejlepších českých extraligových trojic, reprezentací Švýcarska, Maďarska, Francie a Polska – Pavel Kop, Martin Krátký a Petr Kučera vybojovali skvělé třetí místo.

Druhý víkend v dubnu začala dlouhodobá druholigová soutěž.  Náš tým hrál zodpovědně a dokráčel bez zaváhání k jasnému vítězství v základní části. V září začala druhá a ta důležitější část sezóny, tedy play off.

„Semifinálového soupeře Karlovy Vary B jsme pokořili jednoznačně 2 : 0 na zápasy a čekal nás relativně silnější soupeř ve finále tým Vsetína B. Samotné finále bylo z pohledu holického týmu po překonání lehké počáteční nervozity zcela jasnou záležitostí a po vítězství 2 : 0 se mohlo slavit. Díky patří všem holickým fanouškům. Vždyť jich chodilo na domácí zápasy 100 až 200 a někteří jezdili i na venkovní utkání. Doufám, že nám svoji přízeň zachovají i v následující prvoligové sezóně, budeme ji potřebovat, chceme se poprat o extraligu.“ (Pavel Kop – kapitán a trenér A-týmu)

Muži „B“

Již tradiční účastník 1. třídy pardubického okresního přeboru vstupoval do mistrovské soutěže s neskromným cílem bojovat o přední příčky. Do posledních kol živil zisk na vítězství v soutěži. Nakonec obsadil bronzový stupínek vítězů. Vzhledem k zapojování mladých hráčů žákovského a dorosteneckého věku do sestavy lze sezónu hodnotit jako úspěšnou.

Individuální ocenění

Nohejbalová sezona v Holicích nebyla jen ve znamení úspěchů týmových. Dominik Veselý byl odborníky zvolen nejlepším hráčem Mistrovství české republiky starších žáků v Čelákovicích. Náš hráč Pavel Kop byl vyhlášen nejlepším hráčem AUSTIN Cupu ve Vsetíně. Pavel Kop a Jakub Mrákava obdrželi pozvánku na soustředění mužské reprezentace ve Švýcarsku. Trenér žáků a dorostenců Marek Líbal se stal členem rozvojového úseku Českého nohejbalového svazu v Komisi mládeže.

Plány pro soutěžní rok 2018

Žáci – přitáhnout nové děti k nohejbalu a rozšířit členskou základnu

Dorost – účast v BOTAS dorostenecké lize, postoupit do play off, uspět na MČR

Muži „A“ – posílit hráčský kádr, bojovat o postup do extraligy, uspět na MČR

Muži „B“ – v okresním přeboru okupovat přední příčky, zapojovat mladé perspektivní hráče do týmu

V obecné rovině chceme rozvíjet nohejbalový klub T.J. Sokol Holice jako celek. Nejdůležitější se nám jeví kvalitní práce s mládeží s cílem udržitelnosti záměru. Z toho důvodu chceme připravit zřízení tréninkového centra mládeže s podporou ČNS. Současné hráče chceme motivovat k budoucí práci trenéra či rozhodčího. Diváky bychom rádi bavili kvalitním nohejbalem i v nastávající sezóně. Bez dobrého ekonomického zázemí by toto nebylo možné.

Poděkování podporovatelům holického nohejbalu

V roce 2017 jsme využili všech dotačních možností, které se nabízely. Podpořili nás: Město Holice, Sokolská župa Východočeská – Pippichova, Pardubický kraj, MŠMT. Díky sponzorům jsme mohli nabídnout lepší zázemí hráčům i divákům. Sponzorovali nás: EKOMONT Holding, s.r.o., Pavel Beták PB rodinné domy, LIKVIDACE ODPADŮ CZ, a.s., Kubový, s.r.o.

Velmi dobře nás podporovaly Technické Služby Holice při úpravách „Lipáku“ tak, aby prostředí pro špičkový nohejbal bylo alespoň provizorně důstojné. Za to patří dík řediteli Ondřeji Dobrovolskému a jeho zaměstnancům.

Největší dík patří rodičům našich mládežníků a hráčům samotným za příkladný přístup k nohejbalu.

Závěrem

S budoucností holického nohejbalu je spojena snaha o zrekonstruování areálu „Lipák“. Vždyť 1. liga se v Holicích doposud nehrála a cílíme ještě do vyšších pater. Věříme, že Město Holice bude hledat finanční prostředky pro tento záměr. V současné době se již řeší projektová dokumentace.

Rádi bychom oslovili další potencionální sponzory, kterým holičtí nohejbalisté jistě budou svoji hrou dělat dobrou reklamu po celé ČR.

Jde nám o dlouhodobou udržitelnost našeho nohejbalového snažení.

Pavel Hojka, předseda oddílu nohejbalu a Lukáš Horský, starosta T.J. Sokol Holice

Nový komentář

avatar
 
 
wpDiscuz