VESELÝ ZÍSKAL NA MČR V KARLOVÝCH VARECH TITUL!

0

Holičtí nohejbalisté ovládli další republikový šampionát. Mistrovství české republiky starších žáků v nohejbale jednotlivců ovládl Dominik Veselý z Holic. Patnáctiletý nohejbalový talent tak ke zlatu z dvojic a bronzu z disciplíny trojic přidal nejcennější medaili i v nejnáročnější nohejbalové disciplíně a stal se tak výsledkově nejlepším starším žákem celé sezony.

Šampionát konaný v neděli v Karlových Varech nabídl špičkovou úroveň. Na startovní listině zářilo hned několik jmen, která fanoušci znají již i z dorostenecké kategorie. Erik Zavacký hájící barvy Českého Brodu v letošní sezoně obsadil 4. místo na dorosteneckém MČR dvojic, nejedno koleno se v hale rozklepalo při pohledu na rozcvičujícího se Tomáše Brennera, vítěze Botas dorostenecké ligy s Modřicemi.

Rekordní počet 32 startujících hráčů pořadatelé rozdělili do osmi základních skupin, z nichž dva nejlepší postupovali do osmifinále. Kromě již zmíněného Veselého opanovalo svoji základní skupinu i druhé holické želízko v ohni, Marek Vojtíšek. Ten ve skupině vsadil na styl „totální ofenziva“ a riskantní útočnou hrou soupeře doslova vodil po kurtu. V osmifinále se oba holičtí hráči museli vyrovnávat s přechodem do jiné haly, což je vždy ošidné. V nepříliš pohledných zápasech plných nervozity nejdříve Veselý zvládl bojovností porazit vsetínského Daňka, Vojtíšek přehrál nadějného Bukáčka ze Žďáru nad Sázavou. Čtvrtfinále mezi Vojtíškem a Maturou z Čelákovic se po několika úvodních míčích proměnilo v jedinečnou one man show holického mladíka. Se svým soupeřem se nepáral ani Dominik Veselý, který v krajském derby porazil Petra Šimečka z klubu TJ Peklo.

Oba dva hráči Holic projížděli turnajem jako nůž máslem, los byl však nelítostný. V semifinále museli spoluhráči a velcí kamarádi nastoupit proti sobě. V prvním setu se ujal Vojtíšek komfortního vedení 5:0, Veselý však zlepšenou hrou donutil soupeře k chybám, sám chybovat přestal a set ještě dokázal otočit. Druhý set nabídl delší výměny, v nichž se většinou radoval Veselý, který postup do finále potvrdil stylově – zašlápnutým zkráceným míčem.

Finálový zápas byl skutečným vyvrcholením celého mistrovství. K vidění byly dlouhé výměny plné razantních i technických úderů. Superfavorit Zavacký reprezentující Český Brod se snažil tlačit do útoku z každé pozice, trefovat čisté winnery. Veselý se naopak prezentoval upracovanějším výkonem, snažil se udržet ve výměně, co nejlépe připravovat útok a zaútočit v pravou chvíli. Tato taktika nakonec přinesla ovoce – po setech 10:6 a 10:9 zvedl nad hlavu pohár pro mistra ČR v singlu Dominik Veselý reprezentující T.J. Sokol Holice. „Finále bylo do poslední chvíle vyrovnané. První set jsem sice měl náskok několika bodů, ve druhém setu už ale šlo do tuhého. Myslím si, že jsem vyhrál díky trpělivosti, zvládnul jsem to psychicky, i když se zrovna úplně nedařilo. V semifinále jsem prohrával 0:5 a set ještě dokázal 10:8 vyhrát, i proto jsem si ve finále stále věřil. Je to prostě o hlavě,“ prozradil šťastný vítěz.

Druhý holický hráč v turnaji, Marek Vojtíšek, obsadil skvělé 4. místo, když v souboji o bronz nedokázal najít recept na defenzivní styl hry Tomáše Rotta z AC Zruč – Senec. Starší žáci Holic tak dosáhli těžko docenitelného úspěchu – ve své první nohejbalové sezoně dosáhli na mety nejvyšší a stali se nejúspěšnějším týmem v ČR pro rok 2017.

„Velkou část přípravy na mistrovství jsme oproti zvyklostem věnovali taktice a zvyšování psychické odolnosti hráčů, což se nakonec ukázalo jako rozhodující. Před našimi hráči musím smeknout. Během jednoho roku dosáhli takového osobnostního i herního progresu, jaký většina nohejbalistů nezaznamená za celý život. Velké díky patří rodičům našich hráčů, bez jejichž podpory by to nešlo,“ řekl trenér Holic Marek Líbal.

 

Nový komentář

avatar
 
 
wpDiscuz