REPORTÁŽ VÝCHODOČESKÉ TELEVIZE V1 – STŘEDNÍ ŠKOLA AUTOMOBILNÍ HOLICE

0

Žáci sedí víc v autech než v lavicích. K motorům to táhne i dívky.

Holice – Bezproblémové uplatnění na trhu práce a záruka, že zdroj obživy bude vždycky i koníčkem. Tuhle příjemnou kombinaci nabízí Střední škola automobilní Holice. Zájemci mají na výběr několik oborů, dokonce i maturitních, a mohou se těšit na rozsáhlou praktickou výuku.

Školy je velice lákavou volbou především pro chlapce. Vůně benzínu a zvuk motoru jsou tu takřka na denním pořádku. „Máme ve svém rejstříku jak učební, tak maturitní obory. Z těch učebních oborů to jsou automechanik, elektrikář a karosář, čtyřleté maturitní obory jsou autotronik a silniční doprava,” říká Josef Šnajdr, zástupce ředitele pro praktické vyučování.

Vyhledávaný je zejména tradiční obor automechanik, který je zaměřený velmi prakticky. „Už v prvním ročníku žák tohoto oboru prochází stanoviště jako strojní obrábění či zpracování kovu, vlastně koluje po pracovištích,” přibližuje náplň studia Zbyněk Šponar, vedoucí učitel odborného výcviku.

Na automechanika se možná trochu překvapivě nehlásí jen chlapci. Takřka v každém ročníku se najde i dívka s láskou k autům. „Většinou se nám povede v žácích probudit vztah k autům, k motorkám… To je ten krok od prvního až ke třetímu ročníku,” podotýká Šponar s tím, že všichni absolventi se po dostudování stávají snadno uplatnitelnými na trhu práce.

Střední škola automobilní v Holicích funguje také jako autoservis. Kdokoliv si zde může nechat prohlédnout svého čtyřkolového miláčka, navíc za příjemnější cenu než v běžném autoservisu.

Nový komentář

avatar
 
 
wpDiscuz