VŠECHNO BUDE. PŘIJĎTE, ZVE ORGANIZÁTORKA PIVNÍCH SLAVNOSTÍ.

0

Možná se trochu ví, že Pivním slavnostem dal vzniknout Dechový orchestr KD Holice, ale snad kromě Honzy Poláka jsou organizátoři akce Holičákům vcelku neznámí. V hlavním pořadatelském týmu je i Eva Dostálová. S kapelou zpívá 22 let a aktivně se zapojuje i do organizování všeho potřebného. O Pivních slavnostech tedy má co říct.

Minulý rok na Pivní slavnosti do Holic přišlo skoro dva tisíce lidí. Proč si myslíš, že tahle akce je tak oblíbená?
Řekla bych, že jednoduše tady mají všichni rádi pivo a kde jinde najdou na jednom místě dvanáct stánků různých pivovarů. Některé z nich už tady byly, nováčkem bude třeba Trilobit, který přiveze tmavou čtrnáctku s chilli. Máme taky hodně stánků s jídlem, lákáme třeba na vynikající domácí langoše paní Šimonové.
Jako maminku tě jistě zajímá, jak se na akci zabaví děti. Co jste jim přichystali na Pivních slavnostech?
Stejně jako minulý rok se budou moct vyřádit na skákacím hradu. K atrakcím letos přibude i kolotoč nebo malování na obličej.
Loni zaznělo několik výtek k brzkému konci události. Změní se to letos?
Ano, dostali jsme výjimku od města a můžeme končit až o půlnoci. Takže poslední vystupující kapela Vyhoukaná SOWA dohraje asi v půl jedenácté, zbylý čas pak vyplní DJ. Myslím, že končit o půlnoci je adekvátní, přece jen budeme v centru města.
Velkým diváckým lákadlem jsou týmové soutěže. Můžeš prozradit, v jakých disciplínách budou účastníci soupeřit?
Klasickou soutěží je pivní štafeta, na to se týmy mohou připravit. Další disciplíny si zatím nechám pro sebe. Jen upozorním, aby si soutěžící vzali plavky. Čtyři disciplíny uvidí diváci ve dvou vstupech. První bude v 15 a druhý v 17 hodin. Ceny se budou předávat po sedmé hodině na pódiu.
Kolik týmů je zatím přihlášeno?
Čtyři. Pivní rota a ACS už se v minulosti účastnili, ACS dokonce dvakrát vyhráli. Nováčky jsou Pivsoni, což jsou členové kapely RoDeO, a Jägermaister team. Chtěla bych ještě říct, že ač jsem manželka jednoho z členů ASC, výsledky rozhodně nemám možnost, a ani nechci, ovlivnit.
Evi, děkuji za rozhovor a těším se v sobotu. Ať všechno vyjde!
Katka Bečková

Nový komentář

avatar
 
 
wpDiscuz