HOLICKÁ FLORBALOVÁ LIGA 2018/19

0

Finálový turnaj, který rozhodl o celkovém vítězi Holické florbalové ligy v sezoně 2018/19 se odehrál v městské sportovní hale dne 28. 4. 2019. První dvojici semifinalistů tvořily týmy Skoromistři Holice x TJ Sokol Roveň a druhou dvojici týmy FBK Piráti Sokol Chrudim x Holice Stars. Semifinále se hrálo na 2 kola, přičemž rozhodoval počet získaných bodů v těchto 2 zápasech. Série Skoromistři Holice x TJ Sokol Roveň byla velmi vyrovnaná, ale i přesto dokázali Skoromistři (kteří vyhráli základní část HFL) potvrdit roli favorita a po výhře 4:2 a remíze 6:6 postoupili do finále. Druhé semifinále mezi FBK Piráti Sokol Chrudim a Holice Stars přineslo také vyrovnaný souboj, ve kterém byl favoritem tým FBK Piráti Sokol Chrudim (který během základní části střídavě obsazoval první 2 místa v tabulce). Překvapením tedy bylo, když se vítězem této série po výhrách 5:3 a 4:3 stal tým Holice Stars.
V přestávce mezi zápasy o celkové umístění vystoupil oddíl Cheerleaders Holice – Spark z TJ Jiskra Holice. Před zaplněnou tribunou předvedly holické roztleskávačky dvě vystoupení a sklidily za ně bouřlivý potlesk. Vedení HFL velice děkuje za spolupráci, krásný doprovodný program a budeme se těšit na budoucí spolupráci v sezoně 2019/20.
Po vystoupení se na hrací ploše vystřídali roztleskávačky s hráči týmu TJ Sokol Roveň a FBK Piráti Sokol Chrudim, kteří se utkaly o bronzové medaile. V polovině zápasu na výsledkové tabuli svítil nerozhodný stav 2:2, který vypovídal o vyrovnanosti utkání. V druhém dějství ovšem dokázal tým TJ Sokol Roveň obrátit štěstí na svoji stranu, zvítězit 4:3 a získat tak celkové 3. místo.
Zlatým hřebem finálového odpoledne mělo být holické derby mezi týmy Skoromistři Holice a Holice Stars, které se probojovaly do samotného finále. Zápas byl z počátku velmi vyrovnaný a oba týmy nechtěly zbytečně chybovat. Důsledkem toho byl stav po první polovině 1:0 ve prospěch Skoromistrů. Druhá polovina však poskytla gólové hody v podání týmu Skoromistrů, kteří po hattricku Jana Fišara sestřelili hvězdy z Holic 7:0. Obhájili tak prvenství z ročníků 2016/17 a 2017/18, čímž dokázali vybojovat pověstný „zlatý hattrick“.


TJ Jiskra Holice – florbal
Skoromistři Holice

Stochov
Jako přípravu na finálový turnaj HFL 2018/19 jsme zavítali do města Stochov nedaleko Kladna. Tento turnaj pro nás byl jednou velkou neznámou a obsazení týmů nasvědčovalo  kvalitní úrovni. Z části tomu také tak bylo, některé týmy měly velmi kvalitní hráče. Za zmínku stojí tým juniorů z Prahy, který nás trápil ve skupině a probojoval se až do finále.

V  základní skupině se nám podařilo připsat čtyři výhry a obsadit tak první místo. Čtvrtfinále bylo rozhodujícím zápasem dne, styl hry soupeře připomínal spíše hokejový než florbalový zápas. To nás ale neodradilo a po výhře v základní skupině jsme měli chuť si zahrát, jasná výhra 7:0 nás posunula do semifinále. Protože jsme udrželi tempo a věřili si, následná výhra 6:1 nám zajistila postup do samotného finále, kde náš čekali opět junioři z Prahy. Z počátku to byl velmi vyrovnaný a rychlý florbal, k našemu údivu dříve došly síly mladým Pantherům z Prahy a my dokázali zápas dovést do vítězného konce.

Trutnov
Po finálovém turnaji HFL jsme se zúčastnili ještě amatérského turnaje v Trutnově. Úroveň kvality hry nás překvapila, bohužel, negativně. Navíc několik týmů složených z hokejistů, z toho spíše dělala “jatka“. Náš tým jel do Trutnova dosáhnout kvalitního výsledku, po výhrách 8:0, 11:1 a 5:2 jsme do play-off šli z prvního místa. Čtvrtfinále jsme zvládli a po výhře 3:2 jsme byli mezi TOP4 týmy.  Do obou zápasů jsme šli naplno, bohužel soupeři hráli nad naše očekávání a po prohrách dvakrát 2:3 jsme obsadili bramborové umístění.

Za celou sezonu 2018/19 všem velmi děkujeme.
Skoromistři

Nový komentář

avatar
 
 
wpDiscuz