UVAŘILI VLASTNÍ PIVO. PŘIJĎTE OCHUTNAT, ZVOU ORGANIZÁTOŘI PIVNÍCH SLAVNOSTÍ.

0

Letošní pátý ročník Pivních slavností, který se koná již tuto sobotu 17. srpna od 14 hodin v prostoru mezi Kulturním domem a ZUŠ v Holicích přinese několik novinek. Zároveň ale zůstává především festivalem dobrého pití a zábavy. O detailnějším programu v rozhovoru vypráví jeden z členů pořadatelského Dechového orchestru KD Holice Mirek Schejbal.

Hlavním lákadlem je pro návštěvníky pivo, kterému je také celé odpoledne zasvěcené. Které pivovary letos do Holic své zlaté moky přivezou?

Již tradičně do Holic přijede pardubický pivovar Pernštejn se 3 druhy piva a limonádou, dále ředický pivovar Mordýř, který přiveze dokonce 4 druhy piva a limonádu, stejně jako pivovar Běleč. Pravidelně k nám přijíždí také pivovary Rampušák a Rohozec se 4 a 3 různými pivy a královéhradecký Klenot s 5 druhy piv. Minulý rok jsme tu měli poprvé pražský Trilobit, který tu měl chilli pivo, letos přiveze pět druhů svých piv.

Na jaká piva se ty osobně nejvíc těšíš?

Já se těším na dvě novinky letošních pivních slavností, a to na pivovar Hubertus z Kácova a pak především na naše pivo HOLUB, které jsme s laskavou pomocí majitele chrudimského minipivovaru Filištín vařili my sami členové orchestru. Přidávali jsme do něj dokonce jihoafrický chmel, abychom připomněli holického nejslavnějšího rodáka Emila Holuba.

Nedílnou součástí festivalu se staly také týmové soutěže. Letos jste o disciplínách nechali hlasovat lidi na Facebooku, v čem se tedy nakonec utkají soupeřící družstva a kolik týmů je přihlášených?

V pátém ročníku festivalu máme přihlášených pět týmů – mnohonásobné vítěze ACS, divákům známé týmy Lev a Jagermeister Team a Pivní rota, nováčky soutěže bude tým Alkogyholi. Po hlasování byly vybrány disciplíny otevírání lahvového piva složeným papírem, slalom se stavebním kolečkem, pití piva brčkem na čas, štafetové pití piva na ex a loňská novinka v podobě klouzání po plachtě.

Minulý rok se osvědčil posunutý noční klid. Budou moct lidé i letos dovádět až do půlnoci?

Ano, program bude i v sobotu až do půlnoci. Doufám, že nám holičtí občané prominou poněkud hlučnější zábavu našich hostů a vystupujících kapel.

Jaké kapely tedy návštěvníkům zpříjemní odpoledne?

Ve 14 hodin tradičně zahájíme my, Dechový orchestr KD Holice, dále pak vystupují kapely The Krabice Revival Band, Drum for Fun, Guapa Fea a Jetbeat. Na závěr pak zahraje DJ Sváťa Šindelář. Pokud se podíváte na naše webové stránky www.dokd.cz , naleznete zde všechny informace o kulturním programu Pivních slavností.

Mnoho lidí s sebou přivede své děti. Nachystali jste i pro ně nějaký program?

Ano, pro děti bude připraveno několik atrakcí, jako dětský kolotoč, střelnice a malování na tvář. Skluzavka a lanové prolézačky jsou zde k dispozici trvale.

Chci tímto pozvat všechny Holičáky a přespolní ke strávení příjemného odpoledne a večera, a popřát všem dobrou zábavu. Doufám, že počasí bude pořadatelům i návštěvníkům příznivě nakloněno, tak jako při předcházejících ročnících Pivních slavností.

V to také doufám. Ať se vše povede a uvidíme se v sobotu!

autor: Kateřina Bečková

Nový komentář

avatar
 
 
wpDiscuz