MÁME MISTRA SVĚTA I EVROPY!

0

Když jsme pořádali v zimě Mistrovství republiky na ledové ploché dráze, byl v našem přípravném týmu i náš benjamínek, jedenáctiletý Vítězslav Marek. No a jelikož v loňském roce zaznamenal pozoruhodný úspěch, když vyhrál v daleké Austrálii jednu rozjížďku Mistrovství světa družstev v motokrosu a o celkový úspěch ho připravil nezaviněný pád ve druhé jízdě, pozvali jsme Víťu o přestávce ke krátkému rozhovoru. V něm nám nastínil, jak bude vypadat jeho letošní sezóna.

Uběhlo půl roku a holický autoklub může s hrdostí oznámit, že máme ve svém středu Mistra světa a zároveň Mistra Evropy v motokrosu třídy 65ccm! Uprostřed července se v italském Trentinu konalo Mistrovství světa motokrosu juniorů. V konkurenci 32 států celého světa se ve třídě 65ccm sešlo na startu 40 nejlepších v této kategorii. V první jízdě po špatném startu se Víťa dokázal dotáhnout na druhé místo za vÍtězem Ky Woodsem, no a ve druhé již přesvědčivě dovedl svoji KTM vítězně do cíle a stal se tak historicky prvním mistrem světa z České republiky v kategorii juniorů!

O 14 dní později se v rámci Velké ceny ČR v motokrosu v Lokti nad Ohří jel i poslední závod seriálu Mistrovství Evropy juniorů. V sobotní rozjížďce za přítomnosti mnoha domácích fanoušků Víťa zvítězil a totéž zopakoval i v nedělním odpoledni. Za zvuku státní hymny a aplausu domácích, českých fanoušků byl dekorován titulem Mistra Evropy do 65 ccm! Nutno dodat, že kromě jedné jízdy v Holandsku, kdy dojel za velkou soupeřkou nizozemkou Lotta von Drunen, ve všech jízdách letošního šampionátu nenašel přemožitele! O to sladší bylo domácí vítězství.

Český motokros našel ve Víťovi Markovi obrovský talent. Velký dík patří celé jeho rodině a všem kteří ho podporují, obzvláště pak tatínkovi Víťovi , který stojí za jeho úspěchy. Autoklub Holice touto cestou gratuluje Víťovi Markovi k jeho obrovským úspěchům a drží palce v další kariéře!

autor: Ivan Mikan