Šušká se

Buďte slušní. Nevhodné, urážlivé nebo hanlivé příspěvky a vulgarismy budou editovány. Příspěvky uživatelů v této rubrice nevyjadřují názory a postoje provozovatele webu www.holickenoviny.cz. Server je veřejně přístupné diskusní fórum. Příspěvky a komentáře jsou duševním majetkem a názorem jejich autorů. Provozovatel nezodpovídá za jejich obsah a vyhrazuje si právo vymazat jakýkoli z nich, v případě, že je rasistický, navádí ke kriminálním činům či jinak porušuje všeobecné etické normy. Uživatel by neměl porušovat morální principy a musí se chovat v souladu s platným právním řádem ČR.

Stránka zároveň neslouží pro komerční inzeráty a sdělení. V případě, že chcete čtenářům holických novin sdělit cokoliv týkajícího se Vašeho podnikání, kontaktujte nás prosím na info@holickenoviny.cz.

Vaše IP adresa 93.181.74.137 je ukládána společně s příspěvkem.

Nový komentář

avatar

 

 


Josef

Návštěvník
Josef
20.1. od r.1953 se ujímá úřadu prezident USA Narodili se: 1292 – Eliška Přemyslovna, manželka Jana Lucemburského, matka Karla IV. 1841 – Eduard Albert, chirurg, rodák ze Žamberka, působil v Innsbrucku a ve Vídni zemřel v rodném Žamberku (1900), po roce nechal jeho syn přenést jeho ostatky do Vídně, je pohřben na Ústředním hřbitově ve Vídni – oddělení 14A, hrob č. 5, připomínají ho názvy Albertina a Albertov 1910- Joy Adamsová (v Opavě), Příběh lvice Elsy 1928 – Vlasta Fialová, hereška, představitelka Báry z filmu Divá Bára, kněžna z Lucerny 1940 – Jana Brejchvá, herečka 1964 – Luboš Kubík, fotbalista… Číst více »
Josef

Návštěvník
Josef

11.1.
1158 – Vladislav II. korunován králem
1922 – v Kanadě poprvé použit inzulín k léčbě cukrovky
2001 – z funkce ředitele ČT odstoupil Jiří Hodač

Narodili se:
1875 – Terezie Brzková, herečka, představitelka filmové babičky, babička ve filmu Byl jednou jeden král
1880 – Otakar Novotný, architekt, pro Holice projektoval sokolovnu a obytný dům s ordinací pro dr.Zemánka
na náměstí (č.p. 24 – Zetko)
1947 – Michal Tučný, zpěvák, pohřben v Hošticích (filmy Slunce, seno …)
1947 – Martin Štěpánek, herec, politik
1961 – Jiří Kajínek

Josef

Návštěvník
Josef
10.1. 49 př.n.l. – Caesar překročil říčku Rubikon, začala občanská válka (Kostky jsou vrženy, Alea iacta est) 1055 – v Crudimi zemřel kníže Břetislav I. vydal stařešinský zákon 1863 – v Londýně otevřen první úsek metra 1920 – Společnost národů ratifikovala Versailleskou smlovu – oficiální ukončení I.světové války Narodili se: 1913 – Gustáv Husák, prezident ČSSR 1975 – 1989 1930 – Bronislav Danda, hokejový reprezentant, obvykle hrál v útoku s Vl.Bubníkem a Bartoněm, později s Pantůčkem 1951 – Tomáš Töpfer, herec řeitel, režisér, politik 1869 – Grigorij Rasputin, mystik, měl velký vliv na carskou rodinu Zemřeli: 1986 – Jaroslav Seifert,… Číst více »
Udrzalova

Návštěvník
Udrzalova
Dobrý den,četla jsem článek ohledně parkování v Holicích , občané si stěžují ,ze v přilehlých uličkách je plno aut ,poněvadž řidiči vyhledávají místa neplacené.Ani se tam tem řidičům nedivim. Lidé dojíždění za práci a parkovne je drahé.Poplatek pro občany Holic celoroční poplatek 1200 není zrovna levný.Pokud se prokáže ze ma trvalý pobyt v Holicích , měl by být ten poplatek levnější.Myslím si ,kdyby poplatek byl např.750 kc ,nikdo by to určitě neresil a skoro každý by si parkovací lístek zakoupil.Občanům Holic je potřeba vycházet vstříc a ne na nich těžit.Lidé dojizdeji k lékaři ,nebo na rehabilitace ,zakoupí lístek na 2… Číst více »
Michal

Návštěvník
Michal
Myslím že to v holicich je delší dobu pravidlem dělat si z občanů dojne krávy. Nikomu že zastupitelů nejde o občany ale spíš o vlastní zájmy a svatostánky. Jenom namátkou – zpoplatnime kdejakou uličku kde se dá zaparkovat přestože tam většinou parkuji občané mesta, instalovat po půlce města retardery i když je lidí kritizují a nechtějí, postaví se Umělecká škola za víc jak 50mil. s utrzenym okapem za statisíce naprosto zbytečně., jako novinka další sportovní hala pro několik málo sportovců ktery chtějí pinkat tenis i v zimě. To že drtivé většině občanů chybí třeba v zimě kvalitní kluziště nebo v… Číst více »
Josef

Návštěvník
Josef

31.12.
1992 – zaniklo Československo
2002 – u nás se přestává užívat název rum, užívá se tuzemák

Narodili se:
1877 – Viktor Dyk, básník a politik, Krysař, Země mluví ( Opustíš-li mne, nezahynu. Opustíš-li mne, zahyneš!)
1880 – George C.Marshall americký generál, politik, Marshallův plán
1908 – Simon Wiesenthal – přezdívaný lovec nacistů, později byl kritizován

Zemřeli:
1950 – Karel Renner, první poválečný prezident Rakouska, rodák z Dolních Dunajovic

Josef

Návštěvník
Josef

25.12.
800 – Karel Veliký korunován v Římě římským císařem
1066 – Vilém Dobyvatel korunován králem Anglie
1261 – korunovace Přemysla Otakara II. a jeho manželky Kunhuty v chrámu sv.Víta

Narodili se:
1878 – Louis Chevrolet, švýcarsko-americký závodník a podnikatel
1901 – Milada Horáková, právnička, pracovnice ženského hnutí, politička, popravena r.1950
1945 – Richard Tesařík, zpěvák a herec
1949 – Miluška Voborníhová, zpěvačka
1965 – David Rath, lékař, politik

Zemřeli:
1683 – Kara Mustafa, velkovezír, generál velel r.1683 tureckému vojsku, které neúspěšně obléhalo Vídeň,
popraven
1938 – Karel Čapek, spisovatel, dramatik, novinář

Dětský domov Holice

Návštěvník
Dětský domov Holice

Rád bych touto cestou poděkoval firmě Půjčovna stavebních strojů mechanizace a nářadí Marcel Chaloupka za dar ve výši 3 000,- na nákup školních potřeb pro děti z Dětského domov Holice.
Díky moc!

Milan

Návštěvník
Milan

Dnes ráno 17.12.2017 spadnulo prvních pár vloček sněhu,teplota nad nulou ráno v půl desáté a už se solí chodník v ulici 1.máje do vody. Šetřete trochu až napadne opravdu ,tak si v ulici 1.máje musí odlkízet sníh každý sám.

Hanka

Návštěvník
Hanka

Dobrý den já a Max ( 6 měsíců) hledáme parťáka nebo parťačku na procházky 😎 jelikož máme čím dál víc energie. Jsme z Holic což je blízko Pardubic. Oba dva rádi poznáváme nové lidi a pejsky.
🐕🐶

vojta

Návštěvník
vojta

Ahoj Hanko, klidne se ozvete. Mam AST (2roky) a energie spousty. nody@post.cz

Jirka

Návštěvník
Jirka

Přijímám jakékoli informace o hlučných a nebezpečných letech vrtulníků malých Mi-2 a velkých Mi-17 a akrobatických letounů modré barvy Z-142. Školní útvar výcviků pilotů CLV,s.p. nedodržuje hygienické ani bezpečnostní předpisy ČR vzhledem obyvatelům civilní zástavby.

Marie

Návštěvník
Marie

Já vám nenapíšu nic víc než kdy jsem je minulý týden slyšela – tj. 6.12. a 7.12. v době mezi 19. a 20. hodinou. Létají tu už dlouho, ale dny si nepamatuji. Možná včera a dnes v tutéž hodinu, ale jen krátce – čili to mohlo být i něco jiného nebo třeba záchranáři. Ale ten minulý týden to byl mazec, létali dlouho.

Jirka

Návštěvník
Jirka

Děkuji Vám,
záchranáři létají žlutým malým vrtulníkem přímočaře a průlet netrvá déle než 20 sekund.

1
2
3

73

wpDiscuz