Šušká se

Buďte slušní. Nevhodné, urážlivé nebo hanlivé příspěvky a vulgarismy budou editovány. Příspěvky uživatelů v této rubrice nevyjadřují názory a postoje provozovatele webu www.holickenoviny.cz. Server je veřejně přístupné diskusní fórum. Příspěvky a komentáře jsou duševním majetkem a názorem jejich autorů. Provozovatel nezodpovídá za jejich obsah a vyhrazuje si právo vymazat jakýkoli z nich, v případě, že je rasistický, navádí ke kriminálním činům či jinak porušuje všeobecné etické normy. Uživatel by neměl porušovat morální principy a musí se chovat v souladu s platným právním řádem ČR.

Stránka zároveň neslouží pro komerční inzeráty a sdělení. V případě, že chcete čtenářům holických novin sdělit cokoliv týkajícího se Vašeho podnikání, kontaktujte nás prosím na info@holickenoviny.cz.

Vaše IP adresa 66.249.64.202 je ukládána společně s příspěvkem.

Nový komentář

avatar

 

 


hala

Návštěvník
hala

Dočetl jsem se na stránkách Českého rozhlasu Pardubice, že nová hala nebude. Tak tady máme první zásadní rozhodnuti nového vedení. Žádné dotace podle starosty zatím vyhlášené nejsou a jak dodává, bylo nezodpovědné stavět něco, na co radnice nemá peníze. Jen by mě zajímalo, jestli se nějaké možnosti hledali. Osobně si myslím, že je to trochu jinak. Když něco nechci, tak na to nebudu hledat peníze. Ale co má být oprava stávající haly za 25 milionů? Jestli to je oprava šaten a sociálek, tak to počet hodin nenavýší a hrací plochu nezvětší. Tomu už vůbec nerozumím.
https://pardubice.rozhlas.cz/nove-vedeni-holic-zastavilo-planovanou-stavbu-sportovni-haly-za-60-milionu-7681764

Michal

Návštěvník
Michal
Dejte pokoj z halou. Každej normální člověk ví že je to blbost. A ty kecy kolem že je to pro všechny jsou jen zástěrka. Celý jo bylo jen o tenise bo se Efovi a spol nechtělo jezdit jinam tak to navlikli takhle. Žádný dotace na to nikdy nebyli. Financovalo by to město že svého. A cena 60mil. NENÍ KONEČNÁ. Už teď se ví že by to bylo spíš 80mil. díky vicepracem atd. A ptáte se proč se to tak prosazovali? To je jednoduchý. Přece kvůli 10-15% z ceny zakázky který zhotovitel příslušným lidem vyplatí. Tak to funguje všude a Holice… Číst více »
to by tě zajímalo, co?

Návštěvník
to by tě zajímalo, co?

buďme v klidu, vždyt tam jsou noví radní 14 dní i s stěhováním… nemyslím si, že by se nyní dělo něco jiného, než bylo říkáno před volbami a hned po volbách… to že je něco pozastaveno, neznamená, že to bude zrušeno, mám pocit, že tu nový starosta psal něco o tom, že se musí vše řádně posoudit…

a také zásadně rozlišujte co začala a v čem pokračovala radnice předchozího volebního období a co bude nyní dělat, říkat a rozhodovat nová radnice…

dejme jim čas

hala

Návštěvník
hala
Jestli se hledali nějaké možnosti financování. Nikde jsem nečetl, že je hala pozastavená. Je napsáno, že se stavět nebude. 60 milionů je hodně, tak hledejme možnosti, jak to udělat levněji, nebo jiné řešení. V tuto chvíli tady není dostatek volných hodin v městské hale a na gymplu, aby byly naplněny potřeby všech zájemců. Gympl nemá hlediště, a o víkendech a prázdninách je zavřený. Nemůžete tam pořádat žádný turnaj, nebo soutěž. Městská hala je vytížená a pro některé sporty ani rozměry hrací plochy nevyhovují. Pokud chtějí hrát třeba tenisté, tak kolik jich může současně? A ty si taky chtějí zahrát. Tak… Číst více »
Karel

Návštěvník
Karel
Ano. Je to zvláštní. PRO Holice prostě do sportu investovat nebude. Podotýkám, že hala za 60 milionů je opravdu krutě přehnaná cena, když jsem o investici slyšel naposledy někdy před rokem a půl, mluvilo se o montované hale za max. 20 milionů. O hale bez hlediště, pouze pro tréninky. Vždyť halu se zázemím a hledištěm už máme. To by znělo rozumně a ať mi nikdo neříká, že město nevydá 20 milionů. Teda možná nevydá, protože všechno schramstla ZUŠ a vícepráce na ní, a úžasné dílo Karla Malicha. Jo a taky protipovodňový rybník pod Velinským kopcem, který se prodával na dvě… Číst více »
hala

Návštěvník
hala

Je asi jedno, kdo sedí na radnici. Poptávka po hodinách na sportování v hale je. Kdejaké město a obec má na hřišti nebo hale nápis, že podporuje sport. Aby tady pak nebyl plakát:
Město Holice bojkotuje sport.

občan

Návštěvník
občan
Taky jsem to četl… 🙁 Je to asi složité, 60 mega je trochu dost, radnice vyhnala projekt na dvojnásobek původního, aby to bylo „světové“ jako všechny nové stavby v Holicích, možná se někdo chtěl i napakovat a neměli na to. Mlží i o dotacích na stadion, které nejsou žádné… Ten samozřejmě 100% novou tvář potřebuje, ale halu potřebujeme také, V Holicích máme totiž ne tři, jak je veřejnosti podsouváno, ale prakticky pouze dvě… Všichni mluví o Sokolovně, ale ta stačí tak na cvičení dětí, nebo jeden badminton… Jsou tu nové sporty, jede florbal, parkur, tenis by jistě doplnil hluchá dopoledne… Číst více »
Anna

Návštěvník
Anna

Zdravím, teď je v Aquatice-Petr Koblížek ve Vysokomýtské ulici sbírka pro Domov na konci cesty, z.s.
Můžete tam něco koupit a dát to do krabice na to určené.
Je to taková vánoční sbírka. 🎁
Všechno se potom vezme a odveze se to do organizace.
Kdo chce udělat dobrý skutek, teď může 😊.

Pavel

Návštěvník
Pavel

KVA kVA kVA za dva roky parlament volá a po mě potopa ..četl někdo tuto knihu

Ondřej Výborný

Návštěvník
Ondřej Výborný
Vážený pane (nebo paní) JEDNO KDO, Je mi trochu proti srsti odpovídat někomu, o kom nevím, s kým mluvím (proto jsem původně nechtěl reagovat vůbec…). Ale přesto – děkuji Vám za velmi slušně, racionálně a věcně položené otázky. Možná Vás mé odpovědi neuspokojí plně, ale není to rozhodně tím, že bych odmítal diskuzi. Vybudování městské policie máme jako jednu z priorit. Vždy se najdou odpůrci, nebo příznivci takovéto varianty. Nepřicházíme však s tím, že to bude hned. V roce 2019 by měly proběhnout přípravy, které zahrnují nejen získávání zkušeností z jiných měst, ale i oslovení obcí z regionu, zda by… Číst více »
Jedno Kdo

Návštěvník
Jedno Kdo
Dobrý den, pane Výborný, velice Vám děkuji za odpověď. Už jsem se Vám chystal napsat na Vaši Facebookovou stránku, jak mi zde někteří radili, ale nakonec to nebude třeba. Máte trochu pravdu v tom, že mě Vaše odpověď plně neuspokojila, postrádám v ní např. informaci o tom, jaké kroky hodláte realizovat ve věci městského úřadu. Co se týče městské policie, tak pakliže opravdu budeme svědky pečlivých příprav zahrnujících zejména rešerši, a následně zřízení MP na základě těchto poznatků, tak si myslím, že taková věc může být užitečná. Ale jak sám naznačujete, bude nutné nastavit vhodné kompetence MP, aby její existence… Číst více »
Michal

Návštěvník
Michal

Super odpověď. ☺️ Jsem zvědavý kolik těch rádoby dotazovatelu bude mít odvahu se s vámi setkat. Skoro bych se vsadil že žádný. ☺️

Paní učitelka

Návštěvník
Paní učitelka

Michale, Michale… Podívejte se, co sem píšete. Nikdy jste nic pořádného nevymyslel, vždy jen přitakáváte, nebo někoho urážíte. Kdybyste měl stejnou odvahu napsat sem svůj názor, jako máte odvahu sprostě tady někomu nadávat. Začínám mít pocit, že vím, který Michal jste.

PRO Holice

Návštěvník
PRO Holice

Prosím vydržte, odpovědi na otázky pisatelů ohledně programu PRO Holice se připravují a budou zodpovězeny.

Michal

Návštěvník
Michal

Všimněte si, že jak se přestal řešit p. Hojka, tak zmizely pravidelné komentáře typu „Světový týden kostí a kloubů začíná 12. 10.“, „Policisté na Kladensku při honičce nabourali služební auto.“ nebo „Dnes má svátek Andrej.“.
Copak že pisatele najednou přestalo bavit psát sem kdo má svátek, koho porazila Karolína Plíšková a další?
Hrajte tu politiku jinak, takhle je to hrozně průhledné. Je vidět, že komunální politici jsou úplní amatéři. Jste k smíchu. 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Michal

Návštěvník
Michal

Pane vy jste asi úplně blbej co?

paní učitelka

Návštěvník
paní učitelka

Způsob řešení pana Hojky tady byl tak hloupý jako byly zakrývací příspěvky. Takže když skončila jedna pitomost, tak s tím mohla skončit i ta druhá. 😉 Za mě v pořádku!

Jedno Kdo

Návštěvník
Jedno Kdo
Dobrý den, před 17 dny jsem zde položil dotaz směřovaný PRO Holice na upřesnění pár bodů jejich programu. Dotaz však nebyl směřován pouze sdružení PRO Holice, přestože se týkal spíše jejich volebního programu, ale také ODS, neboť tvoří koalici. Je smutné, že tento dotaz je již dlouhých 17 dnů, na 2. stránce, stále bez odpovědi. Nechci ho sem vkládat znova, pouze bych rád poukázal na to, že je stále bez odpovědi a to přes to, že je naprosto věcný, slušný a neurážlivý. Rád bych tímto opět požádal někoho z celkem 11 lidí, zda by byl tak hodný, a v duchu… Číst více »
Mira

Návštěvník
Mira
Dobrý den, taktéž si myslím, že „šuská se“ je opravdu platforma hodna svému názvu. Není to formát pro seriozní diskuzi. Tu bych si uměl představit na stránkách města, které jsou nyní otřesné. Taktéž si myslím, že do vánoc nebude ta správná doba na řešení minoritních problémů typu infocentra a dvouproudu na hrbitov (u obou myslím že nepotřebujeme). Umím si představit současné starosti s přejímáním úřadu. Dejme jim šanci a pokud chceme, chodme na zastupitelstvo a snažme se ptát tam a nominovat sami sebe do různých komisí města at přispějeme svým názorem takto. Rozumní zastupitelé budou naslouchat a nebudou 4 roky… Číst více »
Jedno Kdo

Návštěvník
Jedno Kdo
Souhlasím 🙂 Obrátím se na ně přes FB. Nicméně abych se vyjádřil k tomu, proč ty podle Vás minoritní, podle mě marginální otázky řeším už teď, tak mám k tomu pár pádných důvodů: 1) program byl sestaven už před samotnými volbami, důvody pro stavbu IC, silnice atp. jsou tedy známy 2) odpověď nic nestojí, nic nebolí, a nezabere hodně času, a hlavně – je to slušnost – už podle programu 3) mnohem lepší je ptát se předem než poté, co zde vznikne zbytečné IC, nebo zbytečná dvouproudá silnice na hřbitov. Pak už bude pozdě, a všichni se nám budou jen… Číst více »
Mira

Návštěvník
Mira

Pro „Jedno kdo“ – dnes jsem si přečetl pro osvěžení Vaše komentáře níže – líbí se mi to, intelektuálně na úrovni, laiků také dost 🙂 Člověk si urovnal myšlenky, kolikrát má pokřivený/neúplný názor a rád si jej porovná či konfrontuje s jiným, obecně souhlas se vším. Odpověd Ondřeje Výborného již máme a jeho nabídku na schůzku také. Kdyby jste jí využil a pomohl za nás všechny – jen dobře. Lidi Vám podobné tady potřebujeme! Přeji hodně odvahy. A možná i tyto stránky budou mít nakonec reálnější smysl, o čemž jsem opravdu zprvu pochyboval 🙂

Michal

Návštěvník
Michal

napiste jim treba na jejich FB stranku. myslim ze odpovedí.

...

Návštěvník

Myslím si, že v tom není lhostejnost a nesvědčí to ani o tom, že by Vám nechtěl někdo naslouchat. Připadá mi spíš pod úroveň přispívat do této rubriky. Podívejte se na tu hromadu špíny, vulgarismů a pomluv. Vůbec se nedivím, že nikdo nereaguje. Zbytečně by se vystavil urážkám a útokům. A opravdu nemám na mysli Vás. Využijte jiné, seriózní komunikační kanály. Omlouvám se HN. Lepší bude obrátit se s dotazem přímo na vedení města, ale ne tady. Vaše příspěvky dotazy jsou k věci a odpověd určitě dostanete.

Alena

Návštěvník
Alena
No to je zajímavé co říkáte. Vždyť taková ODS si z toho tady dělá oficiální komunikační médium, a dokonce to tady používá k vnitrostranické komunikaci, ale i lidé z PRo Holice (jako třeba pan Výborný, nebo pan Hojka), sem chodí a odepisují. Jako já jsem PRO Holice volila, jsem ráda, že nastala změna, ale nečekala jsem, že se stane tohle – že bude najednou hrozný problém odpovídat na dotazy a vyjadřovat se k nepohodlným tématům. Myslela jsem si, že pro takové mladé a čerstvé uskupení nebude problém otevřeně takové věci řešit. Ale zase na druhou stranu, ono to tak mladé… Číst více »
karel a já

Návštěvník
karel a já

ty jsi ale p… (pitomá) 🙂

Michal

Návštěvník
Michal

vam ale ten pan Hojka ale lezi v zaludku co?

Pan Hojka leží v žaludku všem

Návštěvník
Pan Hojka leží v žaludku všem

Pan Hojka leží v žaludku všem slušným lidem, kteří platí daně.

Pavel

Návštěvník
Pavel

Co bude s používáním sluzebniho vozidla na soukromé cesty a co p Peska nezapomínáme

Jan

Návštěvník
Jan

A co bude s vámi člověče? Váš charakter už asi nikdo nezachrání, když vám přijde normální jen tak obviňovat lidi bez důkazů a bez minimálního zjištění informací. Prostě co vás napadne to pošpiníte, co se nehodí, domyslíte.. Bravo.

Karel

Návštěvník
Karel

Co jako? Nějaké obvinění? Nebo snad alespoň něco konkrétního?

občan

Návštěvník
občan
Infocentrum v Holicích? – To snad ne… Nějaký čas – tradičně v období kolem voleb, slýchám strašidelné zprávy o plánování zbudováni nějakého nového IC v Holicích. To nám nestačí místnůstka v KD, nebo volně přístupný regál s materiály pro občasné turisty? Před KD bych umístil pěknou ceduli „I“ a v kanceláři, kde se dlouhodobě dělal úplný prd, rukou současného místostarosty se tam cenzurovaly starostovy listy a KD šlo programově pod vodu, by ty „přetížené osoby“ jednou denně s úsměvem pozdravily turistu. Už se děsím toho, že město koupí nějakou nemovitost, přípdně pronajme soukromý prostor nějakého radního a za drahé peníze… Číst více »
Michal

Návštěvník
Michal

Ten kamrlík, co je teď, považujete za infocentrum ve městě s 7000 obyvatel? Turisti ani kolikrát neví, kde najít památník a nikdo jim neporadí, kde se nechá slušně najíst apod. Myslím si, že otevření důstojného infocentra by městu jen prospělo a zvýšil by se tím cestovní ruch ve městě, nehledě nato, že prodej suvenýrů taky něco vydělá.

Karel Král

Návštěvník
Karel Král
Mě spíše překvapilo, že ČSSD jako nejsilnější opoziční strana neaspirovala na předsedu kontrolního nebo finančního výboru. Ve svých řadách by přitom měla mít dostatek komunální politikou protřelých lidí s předpoklady pro kvalitní zvládnutí některé z těchto pozic. Případně sem mohla instalovat svého budoucího lídra, který by tak lépe vešel veřejnosti ve známost. Uvidíme, kolik lidí, stejně jako po každých obecních volbách, rezignuje na svůj zastupitelský mandát, protože jim opoziční role nebude po chuti. Je to jasný signál voličům, kdo to jak se svou angažovaností ve věcech veřejných myslí. P. S.: Těm, kteří mě budou kritizovat za rezignaci na zastupitelský post… Číst více »
občan

Návštěvník
občan

Škoda konce jednoho volebního mandátu pana Bajera, byl myslím pokrokový, měl vize… A že nešly všechny hned realizovat, bylo nesouladem, závistí a nepřejícností zastupitelstva. Jistě měl i nějaké chyby, ale má politické zkušenosti a kontakty, které se Holicím mohou hodit. Nepohodl se s Hojkou a byl za to odměněn. Snad vydrží a za 4 roky do toho půjde znovu. Podle mne dobrý místostarosta!

Pavel

Návštěvník
Pavel

Potrefená husa s velikými zivotnim komplexem nejvíce kejhá jejky Kájo neboj kontrola bude dukladná

Jenda

Návštěvník
Jenda

Po veřejném zasedání zastupitelstva jsem pochopil, že ČSSD v Holicích se chová stejně jako ostatní organizace této strany včetně jejích vrcholných orgánů, které nejsou schopny sebereflexe. Výsledek komunálních a senátních voleb v ČR to jenom potvrzuje. Potvrzuje to i chování pana Effenberka, který na veřejném zasedání zastupitelstva dne 5.11.2018 nedokázal blahopřát nově zvolenému starostovi a hlavně poděkovat svým bývalým spolupracovníkům za práci v uplynulém volebním období.

Michal

Návštěvník
Michal

Máte pravdu. Jeho chování je ostudne. Je vidět že mu záleželo jen na pěkně placenem mistecku a všechno ostatní byli jen kecy. Osobně jsem rád že takový člověk skončil a nahradil ho někdo jiný, nevyhorely, neurazeny, nezahorkly. Nepochybuji o tom že to nebude mít vůbec snadné. Budu chybět třeba podklady, dokumenty atp. a určitě se ne mu nedostane žádné pomocí či rady od bývalého vedení. Ti budou spíš házet klacky pod nohy a škodit kde to jen půjde.

wpDiscuz