Šušká se

Buďte slušní. Nevhodné, urážlivé nebo hanlivé příspěvky a vulgarismy budou editovány. Příspěvky uživatelů v této rubrice nevyjadřují názory a postoje provozovatele webu www.holickenoviny.cz. Server je veřejně přístupné diskusní fórum. Příspěvky a komentáře jsou duševním majetkem a názorem jejich autorů. Provozovatel nezodpovídá za jejich obsah a vyhrazuje si právo vymazat jakýkoli z nich, v případě, že je rasistický, navádí ke kriminálním činům či jinak porušuje všeobecné etické normy. Uživatel by neměl porušovat morální principy a musí se chovat v souladu s platným právním řádem ČR.

Stránka zároveň neslouží pro komerční inzeráty a sdělení. V případě, že chcete čtenářům holických novin sdělit cokoliv týkajícího se Vašeho podnikání, kontaktujte nás prosím na info@holickenoviny.cz.

Vaše IP adresa 157.55.39.201 je ukládána společně s příspěvkem.

Nový komentář

avatar

 

 


Pavel do pekla zajel

Návštěvník
Pavel do pekla zajel

Už jste slyšeli, že nová hala nebude a místo ní bude stánek s párkama? Elektrická přípojka už existuje a podmínky ČEZu jsou neúprosné, takže něco tam musí být. Konečně něco pro lidi/Holice!

Karel

Návštěvník
Karel

Prej se v Holicích kradou děti…? Co na to policie, co Andrej, už mi někdo volal? A co na to Jan Tleskač?

Paní učitelka

Návštěvník
Paní učitelka
Rozumím tomu velice dobře. Finanční prostředky, které město posílá fotbalistům jsou suverénně nejvyšší ze všech sportů, co se v Holicích provozují. Můžete se o tom dočíst mj. v Holických listech. A já se ptám, proč se fotbalisté chovají, jako by jim stadion a trávníček patřil. Jak si můžou dovolit natahat okolo trávníku pásku, aby jim tam lidé nechodili. Ptám se. Poničí lidé chozením po trávě trávník více, než když tam zuřivě pobíhají fotbalisté s kopačkami? Peníze na opravu, kteří všichni obyvatelé města nepřímo poskytují jsou jim dobré. Stadion je města a fotbalisté nemají co mluvit do toho (natož konat), k… Číst více »
jeden fotbalistický buzerant

Návštěvník
jeden fotbalistický buzerant
A tušíte kolik dětí chodí na fotbal? Kolik na basket? Kolik tam a tam? Možná proto to tak je. Pokud jde o trávu, tak nevím, co myslíte? Jestli to má být poslední dětský den, tak jistě víte, že je to staveniště, takže důvod je bezpečnost. Jinak Vás mohu ujistit, že pokud je hřiště v horším stavu ( třeba podmáčené ), nikdo na něm ani netrénuje. A ten věčně přednasranej je správce stadionu, který se od rána do večera stará o to, aby to vypadalo tak, jak to vypadá. Ale nejen hřiště, ale celý areál. Víte kdo po takové akci musí… Číst více »
Paní učitelka

Návštěvník
Paní učitelka
Nedělejte ze sebe svatoušky. Každý dobře ví, a to neplatí jen pro Holice, že si fotbalisti nenechají na „svůj“ trávníček sahat. A taky každý ví, že střepy, o kterých píšete, jsou nejčastěji právě od fotbalových fanoušků. Zapněte si jednou televizi a zjistíte, co je to za kulturu lidí kolem fotbalu. Já osobně proti fotbalu zas tak nic nemám, je dobře, že se děti hýbou, ale fotbalová kultura je zároveň semeništěm sprostých slov, urážek, nevraživosti atp. A to dětem neprospívá, vyrůstat v takovém kolektivu. Jak z nich mají vyrůst slušní lidé, když už se dnes skoro žádný fotbalový zápas neobejde bez… Číst více »
realista

Návštěvník
realista

Vy jste ale trošku mimo paní učitelko!!! Bože! Co jste za člověka s takovým dementním názorem na fotbal a jeho vliv na děti…. Nevím zda se smát nebo brečet

Paní učitelka nemusí být doopravdy paní učitelka

Návštěvník
Paní učitelka nemusí být doopravdy paní učitelka

Ach vy ubožáci. Vy si fakt myslíte, že jsem nějaká učitelka? Podívejte se, v jaké souvislosti se tady to jméno objevilo. Vy taky skočíte na všechno. Už sem raději nic nepište, ať nepotvrzujete svou nízkou inteligenci a to, co jsem zde napsala ještě víc, vy fotbalisti, když jste se k tomu sami přiznali. 😀 😀
Vy taky nejste realista, i když to sem píšete, takže by Vás to mohlo napadnout, ale to byste nesměl být fotbalista.

realista

Návštěvník
realista

hou hou hou… 🙂
někdo se podepisuje „paní učitelka“ a pak se štve, že ho tak oslovujeme 😀
nemějte strach, o českém školství nemám tak špatné mínění, abych to myslel vážně 😉
nervičky tečou, co?

Paní učitelka není opravdu paní učitelka

Návštěvník
Paní učitelka není opravdu paní učitelka

Úplně pravdu nemáte, podívejte: „Hlavně že Vy jako učitelka nikoho neurážíte a jdete příkladem.“ 😀 Někdo to tady vážně myslí 😀

realista

Návštěvník
realista

já mluví sám za sebe

jeden fotbalistický buzerant

Návštěvník
jeden fotbalistický buzerant

Hlavně že Vy jako učitelka nikoho neurážíte a jdete příkladem. Kdybyste nás nenazvala těmi buzeranty, ani bych na příspěvek a nereagoval.

Kovošrotmajster

Návštěvník
Kovošrotmajster

Ono by úplně stačilo poslat jim na kontrolu jejich stánků s občerstvením na kterých při městských akcích velice dobře profitují finančák a hygienu…

O tom, že existuje zákonná regulace prodeje alkoholu (a jeho sortimentu) na hromadných akcích a akcích určených pro děti se nemá cenu ani zmiňovat. A to napříč všemi akcemi konanými v Holicích. A je jedno jestli si mastí kapsu čutálisti, kultura pro město, pseudorestaurace Corona při dnech Holic nebo další spolky a organizace. Na to kašlou vsichni.

jeden fotbalistický buzerant

Návštěvník
jeden fotbalistický buzerant

Toto je reakce na článek paní učitelky. Je uveden v reakcích na Karla Krále. Vážená paní, Váš názor nesdělil nic ohledně Vašeho postoje k hale. Ale urážky Vám jdou dobře. Tak můj názor. Až tomu bude rozumět víc, než koza petrželi, tak něco pište. Kdyby hloupost nadnášela, tak se vznášíte jak holubička. Fotbalu zdar.

Karel Král

Návštěvník
Karel Král
Novou sportovní halu jako takovou neodmítám, ale teď pro ni prostě není vhodný čas. Škoda že se nepostavila v době, kdy byly podmínky příznivější. Veškeré své poznatky a úvahy jsem shrnul v článku, který zde byl v létě vyvěšen. Minulé vedení města sice o dotaci na tento objekt hovořilo, ale fakticky do Holic žádné peníze nepřitekly. Také v minulosti se hovořilo o tom, že přeci budou dotace na to, tamto a toto, ale realita byla odlišná. Jako člověk, který se pohybuje v zázemí kulturního domu, bych velmi ocenil rekonstrukci těchto prostorů, které se od doby, kdy jsem sem poprvé vkročil… Číst více »
Pobouřený Gymplák

Návštěvník
Pobouřený Gymplák

Karle, žádal jsem Vás o to v komentáři níže. Mohl byste nám přiblížit důvody, proč se postavila ZUŠ se sálem pro 250 osob a nepřihlédnulo se k potřebám gymnázia? Jaké byly argumenty pro současnou podobu sálu ZUŠ? Buďte tak laskav, a řekněte nám kdo konkrétně prosazoval vítězný projekt. Tou dobou jste se v komunální politice pohyboval.

Tomáš Bartoníček

Návštěvník
Tomáš Bartoníček

Článek na Vás i Vaše názory čeká na Facebooku. Alespoň uvidíme odkud ,,vítr,, vane. Tedy pokud nemáte strach se zviditelnit.

Použijte mozek

Návštěvník
Použijte mozek

Cože? Tohle nechápu? Můžete to napsat znova a použít při tom mozek?

hala

Návštěvník
hala

A kdy bude vhodný čas? Až vymřou sportovci? Nebo až se přesunou do jiného města? Tak ať se na rovinu řekne, že se na sport kašle a podporovat se nebude.

Karel Král

Návštěvník
Karel Král
Vhodnější čas pro halu bude, až: 1) přijde ekonomická recese, která zlevní ceny stavebních prací 2) se splatí resp. sníží současné dluhy města 3) se podaří z přebytkových rozpočtů ušetřit reálné peníze (ne si vybájit fiktivní přebytek budoucích let) 4) se povede případně získat dotační titul (příznivcem dotací tohoto typu však rozhodně nejsem) 5) budou známá realistická čísla kalkulující náklady na provoz a využitelnost tohoto objektu. Bývalé vedení města v Holických listech psalo, že dotaci na tuto halu řeší. Je tedy spíše otázkou na tyto lidi, aby objasnili, jaký je skutečný stav věci. Jeho největší chybou ale bylo, že požadavek… Číst více »
Jedno Kdo

Návštěvník
Jedno Kdo
Plně souhlasím s Karlem Králem ve věci nadcházející ekonomické recese. Ta přijde na 100%, shodují se na tom přední ekonomové (stačí zapnout televizi), a hlavně sinusový průběh je pro ekonomiku typický, ukazuje to historie. Takže rozhodně souhlasím s myšlenkou posečkání pár let, přičemž podle ekonomů přijde recese do dvou let. Pak zcela jistě zlevní ceny stavebních prací, které jsou teď na totálním maximu, a vše bude levnější. Diskuse nad tím, jestli recese přijde je zbytečná. Prostě přijde. Na druhou stranu jsem ale přesvědčen o dvou věcech: 1) město NĚJAKOU novou halu potřebuje 2) město NEPOTŘEBUJE halu za 60 milionů s… Číst více »
hala

Návštěvník
hala

Výborně, a do té doby se všichni v rámci tréninku můžeme kopat do zadnice. Už mě to nebaví.
Nebudu sem už nic psát. Například příspěvek inteligentní paní učitelky byl opravdu k věci. Rozdejte dětem počítače, k tomu brambůrky a colu. Ať jsou řádně tlustý. Až později začnou chlastat a fetovat, může je tady honit městská policie. Mějte se.

Jedno Kdo

Návštěvník
Jedno Kdo
Nikdo Vás nenutí, abyste sem něco psal, je to čistě vaše svobodná vůle. Holičáci by si měli uvědomit, že když přes 20 let volili česany, tak se není teď čemu divit, že tu není, co bychom si představovali. Měli bychom se k tomu postavit čelem. Minulé vedení složené hlavně z ČSSD a ODS (SSČR tam figurovali jen v poslední době) nás jednoduše zadlužilo natolik, že nemáme peníze na novou halu za 60 miliónů. Postavila se drahá ZUŠ, na ní úžasné dílo Karla malicha za třičtvrtě miliónu, zlatý padák ředitelce školní jídelny, přestože byla v podstatě vyhozena z důvodu pobouření veřejnosti,… Číst více »
hala

Návštěvník
hala

Já vím, že mě nikdo nenutí. Jenže celou diskusi jsem začal já. A je mi jedno, kdo sedí na radnici. Tak jen pro pořádek.

Karel Král

Návštěvník
Karel Král
Postavit novou ZUŠ bylo nezbytné, aby se podařilo udržet základní umělecké vzdělávání pohromadě. Věřím, že čas ukáže, že vsadit na pasivní standard byla prozíravá věc. Malichovou plastikou na fasádě nadšen nejsem a nehlasoval jsem pro ni, ale z hlediska celkových výdajů nešlo o položku, která by akci výrazně prodražila. Nevěřím, že by kvůli tomu, že se nová sportovní hala nezačne stavět teď hned, hrozil totální kolaps holického sportu. Jistě, podmínky nebudou tak komfortní. K otázce městské policie, cesty na hřbitov či informačního centra se zde již vyjadřoval starosta města, stačí se podívat o několik komentářů níže. Nedomnívám se, že Holice… Číst více »
Ekonom

Návštěvník
Ekonom

Karle. Jsou dvě možnosti. Buď jsou Holice zadlužené, nebo mají našetřeno. Nic mezi tím. Jednoduchá matematika. A Ty nepřímo přiznáváš, že tady dluh je. Potom jsou tu opět dvě možnosti. Buď je dluh vysoký, a další zalužení ve formě haly je nebezpečné, nebo je dluh nízký, a hala za max 30 milionů (nevím, který magor to vyšponoval na 60) není problém. A protože píšeš, že by taková investice byla riskantní, opět nepřímo přiznáváš, že dluh je velký. Takže si nepřímo přímo protiřečíš.

Jedno Kdo

Návštěvník
Jedno Kdo
Plně souhlasím s tím, že nová ZUŠ už byla potřeba a také souhlasím s tím, že se vyplatí stavět pasivní budovy, ale poukazuji na to, že kapacita sálu je nedostatečná, nezohlednily se požadavky spolků a škol v Holicích působících, a silně kritizuji ani ne tak dílo jako spíš cenu díla Karla Malicha. Karlu Malichovi se dostalo výsady, že po něm byla pojmenována škola ještě za jeho života, což zní sice cynicky, ale není to vůbec běžné, a tento člověk se neobtěžoval inkasovat honorář třičtvrtě milionu korun za velmi kontroverzní umělecké dílo, které se dodnes nesetkává s pochopením. Jsem si vědom,… Číst více »
Karel Král

Návštěvník
Karel Král

Pokud by se stavěl sál s větší kapacitou, stála by budova o několik milionů více. Berme to tak, že jde o školu se sálem, nikoliv sál se školou. Jediná akce, která se do těchto prostorů nevejde, je, pokud vím, ples gymnasia. Nyní je boom různých společenských akcí, ale dovolím si vyslovit prognózu, že během pár let dojde k jejich přirozené redukci.

Pobouřený Gymplák

Návštěvník
Pobouřený Gymplák

„Jediná akce, která se do těchto prostorů nevejde, je, pokud vím, ples gymnasia.“
Jo, v pohodě, na ty kašlem, žejo, jakejpak gympl. To nikoho nezajímá. TVL….
Tak je pravda, proč by ČSSD podporovalo gymnázium, které vychovává myslící lidi, kteří už z principu ty papaláše nevolí a volit nebudou.

Karel

Návštěvník
Karel

Ty určitě nejsi zrovna obvyklým zástupcem gymnázia, jak ukazuje tvůj nechapajici intelekt… :)))

Michala

Návštěvník
Michala
Odvážná prognóza, Karle. Nesouhlasím s tím, že se jedná pouze o nedostatečnou kapacitu pouze pro potřeby gymnázia. Ale když jsme u toho, myslíte si, že je správné, že dodnes jezdí studenti a rodiče plesat jinam, protože město na ně kašle? Vzpomínám, jak obě moje děti měly ples v Sezemicích. Víte, jak je náročné dopravit tam všechny studenty i rodinu? Vaše prognóza je zajímavá. Očekáváte, že se zredukuje počet společenských akcí? Co Vás k tomu vede? To je totiž hrozná představa. Člověk je společenský tvor, a města. kde „to žije“ jsou na úrovni, ne jako Holice, kde je to vyjma skautských… Číst více »
Karel Král

Návštěvník
Karel Král
Vyjádřil jsem se nepřesně, za což se omlouvám. Konkrétně jsem měl na mysli plesy (Máte pravdu, že jiné typy kulturně společenských pořadů nám chybí). Tady si skutečně myslím, že nyní jejich počet kulminuje a že se postupně zredukují z ekonomických důvodů. Zkrátka až skončí dobré časy (přijde hospodářská recese), přirozeně pomine zájem návštěvníků a sehnat sponzory bude také složité. Přežijí ty se silným personálním a finančním zázemím nebo ty, které nabídnou něco navíc a nebudou jen tancovačkou či zábavou v oblecích (mnohde i bez nich). Sám jsem absolventem holického gymnasia, jsem na to náležitě hrdý a vůbec mě netěší, že… Číst více »
Pobouřený Gymplák

Návštěvník
Pobouřený Gymplák

A málem bych zapomněl. Jaké jsou ty „naléhavější problémy“, které město má?
Mně totiž přijde nechutně alibistické říct „Ano, hudebka je podělaná, ale to teď neřešme, protože jsou mnohem důležitější věci“. Tady je potřeba udělat sebereflexi a přijít na to kdo a za jakým účelem učinil toto rozhodnutí.

Pobouřený Gymplák

Návštěvník
Pobouřený Gymplák

Karle, vzhledem k tomu, že jste se v době, kdy se ZUŠ stavěla, pohyboval v komunální politice, přibližte nám prosím, jak probíhal proces rozhodování o podobě ZUŠ a jakým způsobem probíhalo vyhodnocování požadavků institucí na velikost sálu. A na závěr, jaké byly nakonec argumenty pro to, že se stavěl malý sál s nedostatečnou kapacitou. Nějaké argumenty být musely. Protože jinak by to svědčilo o autoritářském jednání vedení města, nebo o absenci lidí s odlišným názorem, přičemž to druhé je vyloučeno.

Michal

Návštěvník
Michal

Ne nekasle se na sport ale kašle se na pár pinkalu tenisu který si mysleli že se svět točí kolem nich a oni si mohou všechno dovolit na úkor občanů. A teď když to tak najednou není jak chtěli tak kopou kolem sebe.

Paní učitelka

Návštěvník
Paní učitelka
Michale, když jsem Vás nabádala k tomu, abyste vyjádřil svůj názor a stále jen někde nepřitakával, nevěděla jsem, že z Vás vyleze tohle. Kde jste proboha přišel na to, že zdrojem všeho jsou tenisté? Tenisté mají v Holicích už dlouhá léta tenisové kurty, do kterých nikdo už dlouhá léta pořádně nic neinvestuje, a když se ozvou (a nejsou to zdaleka jen tenisté, kdo volá po nové hale), tak jsou to hned oni ti špatní? Protože vím, Michale, že inteligentní nejste, a neobtěžoval jste se informovat, doporučím Vám, abyste srovnal investice, které jdou od města na jednotlivé sporty. Pak totiž zjistíte,… Číst více »
realista

Návštěvník
realista

pokud se nepletu, tak fotbalisté zrovna mají zájem na vybudování nových prostor, protože nemají kde trénovat s dětmi v zimě a co se týče basketu, tak proč myslíte, že spousta oddílu nemá kde trénovat? Protože stávající hala je plná basketu… a tak hledají možnost sportování jinde

každopádně si myslím, že město další prostory a halu potřebuje, ale ne za KAŽDOU CENU, ale s rozumem…

Všechno se točí kolem fotbalistů

Návštěvník
Všechno se točí kolem fotbalistů

Přesně. Kdoví jestli ti zhrzení, co brojí proti hale nejsou nakonec také zakomplexovaní fotbalisti, kterým vadí, že se zase jednou všechno netočí kolem nich.

hala

Návštěvník
hala

Tady přece nejde jen o tenis. Chcete říct, že všichni mají kde sportovat?

realista

Návštěvník
realista

a opravdu si myslíte, že má město zajistit sportoviště pro každého kdo si to vymyslí a usmyslí… za 60 mega? bez dotací?

hala

Návštěvník
hala

A pokusil se někdo ty dotace získat? Hledá někdo způsob, jak to vyřešit? Třeba se dá pořídit nafukovací hala. Nebo najít objekt, který se dá předělat. Není potřeba zaplatit 60 mega, ale vyřešit problém.

realista

Návštěvník
realista

omg, v holicích se na sport nekašle, začni trochu myslet, než plácneš hovadinu

smajl

Návštěvník
smajl

Doporučí někdo dobrého doktora a zubaře v Holicích?

Nasraný občan

Návštěvník
Nasraný občan
Ať se stydí pan Effenberk za to, jak se postavil k názoru voličů a výsledku voleb. Více než 20 let měl možnost přesvědčovat je o svých kvalitách, což je doba, za kterou by jiný politik dal bůhví co. Ať se stydí za to, že si snad myslel, že ho (potažmo jeho povedenou stranu) budou lidé volit donekonečna přes to, že nebyl schopen zařídit jednoduché věci, a naopak zařídil velké, předražené investice. Divím se, že jsme ho my, Holičáci neposlali do háje už v době, kdy zrušil Holické Noviny a do médií řekl, že si zřídil Holické Listy proto, aby si… Číst více »
Otazník

Návštěvník
Otazník

No, já jsem zvědavý, která krysa z ČSSD jako první přeleze do jiné strany. Mají to v genech.

Městský policista - už si leštím kvér a obušek :)

Návštěvník
Městský policista – už si leštím kvér a obušek 🙂
Pro PRO: Městská Policie? Prosím novou vládu Holic, aby se uklidnila a než tu nepředvídatelnou a alibistickou akci spustí, aby vše 10 x promyslela a například ve veřejném referendu požádala občany, aby se k tomu sami vyjádřili, ale to až po shromáždění a ventilování pravdivých informací všech PRO a PROti. MP bývá zřizována městem jako rozpočtová organizace, ale může se nebezpečně přesmyknout do organizace příspěvkové, kdy si na sebe bude vydělávat sama a to by byl konec klidu v Holicích. Copak zde dnes máme nějakou bezpečnostní krizi? Těch pár feťáků, bezdomovců a Romů snad dokážeme pořešit s pomocí PČR, nepotřebujeme… Číst více »
Ten co si vsima

Návštěvník
Ten co si vsima

Naprostý souhlas. Bohužel jak je vidět i s halou, nikdo se nás asi ptát nebude a jejich program nedodrzi.

Jedno Kdo

Návštěvník
Jedno Kdo
Plně s Vámi souhlasím. Do posledního slova. Stanici PČR navíc máme přímo v Holicích, a tak je policie na místě prakticky ihned. To znamená je to vlastně taková měststká policie placená státem v našem městě. Ideální situace. Je potřeba uvědomit si také, že státní policie vždy byla, je a bude mnohem profesionálnější institucí, než MP, do které se najímají kdejaké lopaty, které ani v hlavním městě neznají zákony ČR, které vymáhají. Na to pozor. Budou to muset být lidé právně znalí, se zbrojním průkazem atd., přesně, jak píšete. A protože se město bude snažit náklady eliminovat (o tom nehodlám pochybovat),… Číst více »
Městský policista - už si leštím kvér a obušek :)

Návštěvník
Městský policista – už si leštím kvér a obušek 🙂
hala

Návštěvník
hala

Dočetl jsem se na stránkách Českého rozhlasu Pardubice, že nová hala nebude. Tak tady máme první zásadní rozhodnuti nového vedení. Žádné dotace podle starosty zatím vyhlášené nejsou a jak dodává, bylo nezodpovědné stavět něco, na co radnice nemá peníze. Jen by mě zajímalo, jestli se nějaké možnosti hledali. Osobně si myslím, že je to trochu jinak. Když něco nechci, tak na to nebudu hledat peníze. Ale co má být oprava stávající haly za 25 milionů? Jestli to je oprava šaten a sociálek, tak to počet hodin nenavýší a hrací plochu nezvětší. Tomu už vůbec nerozumím.
https://pardubice.rozhlas.cz/nove-vedeni-holic-zastavilo-planovanou-stavbu-sportovni-haly-za-60-milionu-7681764

Michal

Návštěvník
Michal
Dejte pokoj z halou. Každej normální člověk ví že je to blbost. A ty kecy kolem že je to pro všechny jsou jen zástěrka. Celý jo bylo jen o tenise bo se Efovi a spol nechtělo jezdit jinam tak to navlikli takhle. Žádný dotace na to nikdy nebyli. Financovalo by to město že svého. A cena 60mil. NENÍ KONEČNÁ. Už teď se ví že by to bylo spíš 80mil. díky vicepracem atd. A ptáte se proč se to tak prosazovali? To je jednoduchý. Přece kvůli 10-15% z ceny zakázky který zhotovitel příslušným lidem vyplatí. Tak to funguje všude a Holice… Číst více »
to by tě zajímalo, co?

Návštěvník
to by tě zajímalo, co?

buďme v klidu, vždyt tam jsou noví radní 14 dní i s stěhováním… nemyslím si, že by se nyní dělo něco jiného, než bylo říkáno před volbami a hned po volbách… to že je něco pozastaveno, neznamená, že to bude zrušeno, mám pocit, že tu nový starosta psal něco o tom, že se musí vše řádně posoudit…

a také zásadně rozlišujte co začala a v čem pokračovala radnice předchozího volebního období a co bude nyní dělat, říkat a rozhodovat nová radnice…

dejme jim čas

hala

Návštěvník
hala
Jestli se hledali nějaké možnosti financování. Nikde jsem nečetl, že je hala pozastavená. Je napsáno, že se stavět nebude. 60 milionů je hodně, tak hledejme možnosti, jak to udělat levněji, nebo jiné řešení. V tuto chvíli tady není dostatek volných hodin v městské hale a na gymplu, aby byly naplněny potřeby všech zájemců. Gympl nemá hlediště, a o víkendech a prázdninách je zavřený. Nemůžete tam pořádat žádný turnaj, nebo soutěž. Městská hala je vytížená a pro některé sporty ani rozměry hrací plochy nevyhovují. Pokud chtějí hrát třeba tenisté, tak kolik jich může současně? A ty si taky chtějí zahrát. Tak… Číst více »
Karel

Návštěvník
Karel
Ano. Je to zvláštní. PRO Holice prostě do sportu investovat nebude. Podotýkám, že hala za 60 milionů je opravdu krutě přehnaná cena, když jsem o investici slyšel naposledy někdy před rokem a půl, mluvilo se o montované hale za max. 20 milionů. O hale bez hlediště, pouze pro tréninky. Vždyť halu se zázemím a hledištěm už máme. To by znělo rozumně a ať mi nikdo neříká, že město nevydá 20 milionů. Teda možná nevydá, protože všechno schramstla ZUŠ a vícepráce na ní, a úžasné dílo Karla Malicha. Jo a taky protipovodňový rybník pod Velinským kopcem, který se prodával na dvě… Číst více »
hala

Návštěvník
hala

Je asi jedno, kdo sedí na radnici. Poptávka po hodinách na sportování v hale je. Kdejaké město a obec má na hřišti nebo hale nápis, že podporuje sport. Aby tady pak nebyl plakát:
Město Holice bojkotuje sport.

občan

Návštěvník
občan
Taky jsem to četl… 🙁 Je to asi složité, 60 mega je trochu dost, radnice vyhnala projekt na dvojnásobek původního, aby to bylo „světové“ jako všechny nové stavby v Holicích, možná se někdo chtěl i napakovat a neměli na to. Mlží i o dotacích na stadion, které nejsou žádné… Ten samozřejmě 100% novou tvář potřebuje, ale halu potřebujeme také, V Holicích máme totiž ne tři, jak je veřejnosti podsouváno, ale prakticky pouze dvě… Všichni mluví o Sokolovně, ale ta stačí tak na cvičení dětí, nebo jeden badminton… Jsou tu nové sporty, jede florbal, parkur, tenis by jistě doplnil hluchá dopoledne… Číst více »
Anna

Návštěvník
Anna

Zdravím, teď je v Aquatice-Petr Koblížek ve Vysokomýtské ulici sbírka pro Domov na konci cesty, z.s.
Můžete tam něco koupit a dát to do krabice na to určené.
Je to taková vánoční sbírka. 🎁
Všechno se potom vezme a odveze se to do organizace.
Kdo chce udělat dobrý skutek, teď může 😊.

wpDiscuz