Šušká se

Buďte slušní. Nevhodné, urážlivé nebo hanlivé příspěvky a vulgarismy budou editovány. Příspěvky uživatelů v této rubrice nevyjadřují názory a postoje provozovatele webu www.holickenoviny.cz. Server je veřejně přístupné diskusní fórum. Příspěvky a komentáře jsou duševním majetkem a názorem jejich autorů. Provozovatel nezodpovídá za jejich obsah a vyhrazuje si právo vymazat jakýkoli z nich, v případě, že je rasistický, navádí ke kriminálním činům či jinak porušuje všeobecné etické normy. Uživatel by neměl porušovat morální principy a musí se chovat v souladu s platným právním řádem ČR.

Stránka zároveň neslouží pro komerční inzeráty a sdělení. V případě, že chcete čtenářům holických novin sdělit cokoliv týkajícího se Vašeho podnikání, kontaktujte nás prosím na info@holickenoviny.cz.

Vaše IP adresa 54.234.228.185 je ukládána společně s příspěvkem.

Nový komentář

avatar

 

 


pro petra

Návštěvník
pro petra

Přečetl jsem si článek, který je možná od Romana Hlavy, ale možná taky ne a nikde tam termín nevidím. Tady asi někdo čte mezi řádky. A brzy může mít podobný výraz jako dočasně…….

Roman Hlava

Návštěvník
Roman Hlava

Nejprve tam termín nebyl a bylo to špatně, tak jsem ho slíbil. Bohužel David měl moc práce.

Paní učitelka

Návštěvník
Paní učitelka

Ještě jedou a česky. Jo a termín tam je, podívejte:
„Dobře, „tak brzká“ doba bude do konce tohoto týden, ať máme závazek to dotáhnout. 😉“
Takže spíš někdo nečte.

Petr Klíč

Návštěvník
Petr Klíč

Tak kdepak je vyjádření ODS, které Roman Hlava slíbil uveřejnit do konce týdne? Nikde. Vtipné je, že kdyby to sem pan Hlava nepsal, nikdo by na nic nečekal. Prostě ODS si stanovila jednoduchý cíl, který nesplnila. 😀

David Urbánek

Návštěvník
David Urbánek

Dobrý den, máte pravdu, úkol jsem nesplnil. Prohlášení mám rozepsané, ale jsem služebně v zahraničí a nepodařilo se mi dodržet termín. Během dneška ho sem určitě dám.

Petr Klíč

Návštěvník
Petr Klíč

Jasně. Mně to nevadí, že to prohlášení přišlo o pár hodin déle, jen jsem se spíš pousmál nad tím, prostě mě pobavilo, jak jste to tady nejdřív napsali, a vlastně si tím vytvořili problém 🙂

David Urbánek

Návštěvník
David Urbánek

Tak to většinou v životě chodí. Že za většinu problémů si můžeme sami 🙂

pro jedno kdo

Návštěvník
pro jedno kdo
Jen krátce na dlouhý článek. 1. Záleží co znemená drahé. Náklady na městskou policicii minimálním obsazení se odhadem budou pohybovat kolem 1 milionu korun ročně. Pokud nové vedení radnice bude schopno ušetřit městské peníze kde doposud utíkali, pak náklady na městskou policii ani nepocítíte. Samozřejmě tu nesmí být jen aby pokutovali špatně parkující řidiče, ta musí mít poslání zajišťovat bezpečnost ve městě. 2. Holice mají turistům co nabídnout, pouze to nedělají. Stačí se zeptat kdo ví o artézské studně na náměstí? Proč Holice neprodají co mají? Muzeum je jediná věc, která je trochu propagována, ale jinak? Běžte se podívat na… Číst více »
Aktivní občan

Návštěvník
Aktivní občan

Nepřejeme si betonové město, ale alej na hřbitov zlikvidujeme a postavíme dvouproudovku? Pro důchodce. A to, že lidi v Husovce i po rekonstrukci pořád musí stát v silnici a blokuji obousměrný provoz Vám je ukradené. Člověče, Vy normálně myslíte prdelí!!!

Také aktivní občan

Návštěvník
Také aktivní občan

No, důležité jak se zdá je, ze to udělaly (nebo spíš podělaly) technické služby.

David Pavelka

Návštěvník
David Pavelka
Koukal jsem jak to je u našich „sousedů“ v Sezemicích. Předpokládám, že by zamýšlená MP mohla být provozována v podobném rozsahu. Z rozpočtu města Sezemic na 2018: Náklady na chod městské policie celkem 5,176 milionu ročně. V rozpočtu je počítáno s příspěvkem od dalších obcí, ve ktereých MP Sezemice působí. Tyto obce přispějí do rozpočtu města Sezemice částkou 1,6mil. Dále je očekávan příjem z vybraných pokut MP ve výši 800tis Kč. Takže 2,776 milionu se po odečtení příspěvku a pokut vydá z městské kasy. Dále se v rozpočtu dočtete, že tento rozpočet počítá se 7mi sloužícími strážníky (nevím zda drží… Číst více »
pro jedno kdo

Návštěvník
pro jedno kdo
Nevím proč by MP musela být v rozsahu MP Sezemice. Již jsem zmiňoval města Skuteč, Proseč a Luže, která sdílejí jednu MP. Bohužel jsem nedohledal na jejich stránkách cenu, ale od bývalého místostarosty jsem dostal informaci, že město Luže stála MP 1. milon ročně. Nebavili jsme se o podobnostech, ale je to se vším všudy. Tyto 3 města mají celkem 7 strážníků a ve smlouvě mají, že každé město má právo mít v průměru 1 policistu 8 hodin denně. Když vezmeme v úvahu že mají policisté dovolenou, nutná školení a nějakou nemoc. pak je to zhruba počet, který je na… Číst více »
Jedno Kdo

Návštěvník
Jedno Kdo
Plně s Vámi souhlasím ve věci nedodržování rychlosti. Je to problém všech periferií města, a „hlídkování“ na stopku u úřadu je opravdu velmi prospěšná činnost. Ale to je přesně to, o čem jsem psal. Pro policisty je to nejjednodušší cesta, jak vykázat pěkný počet „napravených řidičů“ a pro městskou policii navíc spolehlivý zdroj peněz. Někdo bude muset na tu policii dohlížet, jestli správně funguje, a nebuzeruje občany malichernostmi jako např. stopka u úřadu. Ale to nebude jednoduché. Jaký cíl měla současná pronajímaná policie, když např. v ulici Smetanova už roky stojí zrezlá auta s vypuštěnými koly, a vůbec nic se… Číst více »
Jedno Kdo

Návštěvník
Jedno Kdo
Aby v tom bylo jasno. Netvrdím, že městská policie by byla špatná. To jsem neřekl. Ale pravdou je, že jsem vůči tomu vcelku skeptický, a mám k tomu důvody. Aby holická městská policie nepředstavovala zbytečně vyšší náklady než současná pronajímaná, musela by vykazovat nějaké „zisky“ a teď mě neberte za slovo, myslím tím samozřejmě výběr z přestupků. Zní to humorně, ale je to tak. Městská polici není státní, takže ji stát neplatí. Musí si na sebe „vydělat“, jinak se dotuje. A tady narážíme na problém. Pokud se stane, že o policii nebude ze strany okolních obcí zájem (což se stát… Číst více »
pro jedno kdo

Návštěvník
pro jedno kdo
Co se týká informačního centra – tak to má být informační centro mikroregionu, nejen města. a zajímavostí by kolem mohlo být víc než dost. Ať už se jedná turistické, nebo přírodní záležitosti.Tady se o všem jen mluví a skutek utek. Když chci jet na kolečkové brusle s dětmi, tak musím jet do Velin, kde je to ale místy z kopečka, takže pro menší nic moc. Ten kousek do Ostřetína se také za vhodný považovat nedá. Prostě asi máme založit ruce v klín a říkat nic tu není, jezděte tam kde město něco dělá. Podívejte co byly třeba Nové Hrady a… Číst více »
Jedno Kdo

Návštěvník
Jedno Kdo
Nemíchejme hrušky a jablka. Turistické informační centrum (nebo jen informační centrum – aby mě někdo nebral za slovo) je vec jedna a cyklostezky a jiné atrakce pro místní obyvatele je věc druhá. Tyto věci jsou naprosto odlišné. Jedno je pro návštěvníky, jedno je pro místní. Tak jen aby v tom byl pořádek. Atrakce pro místní obyvatele nekomentuji, já jsem vyjádřil svůj názor týkající se „atrakcí“ pro návštěvníky. Abych se přiznal, a teď se neuražte, podobnou odpověď jsem trochu čekal. Nové Hrady. Nové Hrady jsou široko daleko známé svým krásným zámkem a špýcharem. A jak správně říkáte, koupil to tam soukromý… Číst více »
pro jedno kdo

Návštěvník
pro jedno kdo
Nové Hrady jsem srovnal proto, že tam nebylo nic, krom zchátralého zámku a za 20 let se z toho místa stalo turisticky navštěvované místo. Tady sice zámek není, ale jsou tu v regionu věci jiné. Krom Vámi zmiňovaných věcí, je tu velmi krásný park ve Vysokém Chvojně stačilo by nějak zatraktivnit naučnou stezku a trochu ji zpropagovat. Kostelík ve Velinách je také velmi hodnotná památka. U Židivského hřibotuva raději nemluvím o jeho stavu a přitom takových míst není po ČR příliš. Stačí zajít na stránky města, kde se dočtete následující: Mikroregion „Dobrovolný svazek obcí Holicka“ je velice bohatý na přírodní… Číst více »
Jedno Kdo

Návštěvník
Jedno Kdo
Dobře. Shrnu tedy atrakce, které jsme za tuto naši dlouhou konversaci dali dohromady: 1) Africké muzeum 2) Artézský pramen ve studně na náměstí To je v Holicích. V okolních obcích: 3) Dřevěný kostel ve Velinách 4) Arboretum na Vysokém Chvojně To jsou dohromady 4 věci, z toho pouze 2 v Holicích. Nechci, aby to vypadalo, že si z toho dělám legraci, ale vážně jsem z reakcí na tomto fóru, ani na internetu nic dalšího nenašel. Takže jestli někoho něco napadá, ať to sem napíše. Zřizovat informační centrum v Holicích kvůli dvěma atrakcím v Holicích a 2 v okolních obcích, je… Číst více »
Pavel do pekla zajel

Návštěvník
Pavel do pekla zajel

Policie tak za milion měsíčně. Je vidět, že nemáte pojem co kolik stojí. Minimální obsazení je co? Jeden člověk na 8 hodin denně bez náhradníka a bude jezdit na kole? 😀

pro jedno kdo

Návštěvník
pro jedno kdo

A pán je znalec. Náhodou znám cenu za města která se dali dohromady a mají společnou městskou policii. Města Skuteč, Luže a Proseč mají dohromady 7 strážníků a každé město stojí tato služba 1 milion včetně vybavení, auta, nákladů na benzín a mzdy strážníků. Jasně, když to bude jen pro jednu obec, tak i když pokrátím počty strážníků, tak to třetina nebude, ale nebojujte proti něčemu, o čem si jen myslíte že je drahé. A jsou i další příklady, jen se stačí pozeptat.

Bořivoj

Návštěvník
Bořivoj

městská policie za milion ročně? chachachaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😀 to je teda hovadina na entou 😀

Mohamed Asmir Assin

Návštěvník
Mohamed Asmir Assin

Tak kdyz se ted zmenilo vedeni na radnici,tak doufam,ze udelaj i poradek s mestkejma bytama…uvedu priklad…nojo pani uklizecka ktera na ourade uklizi,ukecala bytecek pro svou dcerusku,byt dostala behem chvilicky a jiny na takovej kvartyr cekaj i nejaky leta.Dcerunka se vsak v byte nenachazi snad trictvrte roku,odesla do jinyho mesta a byt pronajala fetakum…jak je tohle mozny????Toto nikdo nekontruje???Nojo dcerunka ma protekci,pac maminka uklizi ourad,ze???tj

Jak básníci přicházejí o iluze

Návštěvník
Jak básníci přicházejí o iluze

Koho úřad schvátí, nikdy nenavrátí. A nikomu to nevadí. Pokojné povolání bez buzerace až do důchodu, a pak pěkně vyměřený důchod.

Aleš

Návštěvník
Aleš

Volil jsem PRO-Holice a doufám, že se právě v tomhle dočkáme změny. Otázka je, jestli dojde i ke změnám na úřadě, kde je to celé přesně jak píšete. Pokud je to opravdu tak, že „dcera“ byt pronajímá, tak to by mělo být určitě v rozporu s podmínkami, na základě kterých město byty pronajímá. Pokud je to tak jak píšete, je to hrubé porušení, a nechápu, jak to může fungovat, a nikdo to nekontroluje. Možná to je spíš tím, že někdo vynakládá nemalou snahu, aby se v tom nikdo nevrtal.

Jedno Kdo

Návštěvník
Jedno Kdo
Dobrý den, rád bych se zaptal sdružení PRO Holice (a potažmo koaličních partnerů) na upřesnění pár bodů volebního programu. Líbí se mi, jak chcete provádět posudky technického stavu sportovišť, analyzovat možnosti řešení kanalizace, vypracovat studii na revitalizaci sokolského parku, analyzovat klady a zápory sloučení základních škol, zanalyzovat náklady na výstavbu bazénu atp. Dále se mi také líbí, že se bude o některých z těchto věcí vyhlašovat referendum. To je všechno hezké, zní to sladce a racionálně. Mě by ale zajímalo, kde jste přišli na to, a čím odůvodňujete, že naše malé město potřebuje: 1) vlastní městskou policii 2) VYBUDOVAT (?!?!)… Číst více »
Michal

Návštěvník
Michal

Jestlipak se dočkáme odpovědi.

To: Michal

Návštěvník
To: Michal

Musíme počkat na ustavující schůzi 😀
Až potom se bude plnit program, jak zde napsal p. Kaplan
😀
Nikdo přece nebude pracovat navíc, když se to po něm nechce.
Ale zase z PRO Holice nebo ODS by se mohl najit někdo, kdo odpoví, angažovaných je dost. Už to je týden.

Návštěvník

Návštěvník
Návštěvník

Proč jste nekandidoval ve volbách? Máte 100% pravdu. Myslím, že hodně lidí by Vás volilo, včetně mě, a nejen mě. 100 👍

Jedno Kdo

Návštěvník
Jedno Kdo

Proč jsem nekandidoval? Tak v první řadě proto, protože svůj smysl spatřuji především v tom, abych svědomitě a uvědomněle odevzdal svůj hlas do urny. Dále také proto, protože kandiduje se za nějakou stranu. A já opravdu nemám zájem na tom přetahovat se s někým v nějaké straně, která na komunální úrovni stejně nemá valný význam. Tedy pokud to není strana komunistická. Ta si za těmi svými prohnilými, a nebezpečnými ideály stojí (bohužel) na všech patrech politiky.

pracujcí

Návštěvník
pracujcí

Souhlasím se vším,hlavně ten úřad.Myslí si že jsou vrchnost.Kdybych věděl že v komisi pro zvelebení města bude 29 let po sametu bolševický konfident z Povětrníku tak bych asi klíčema necinkal.A cinkal jsem dost.

Pavel

Návštěvník
Pavel

No a začíná doba nového vedení města obcházet a prosit o podporu při hlasování opozici ještě že má nový starosta dobře nohy

paní učitelka

Návštěvník
paní učitelka

a teď prosím ještě jednou a česky

Chtěl bych se jmenovat Jan

Návštěvník
Chtěl bych se jmenovat Jan
Od křiku přecházet k odevzdanosti? Když mám nějaký problém, tak snad ho věcně řeším a nekřičím na sociálních sítích. Já když jsem měl problém, tak jsem napsal email na město a i když mě upozornili, že na emailovou komunikaci by neměli odpovídat, tak jsem odpověď dostal. Otázku jak jsem byl s odpovědí spokojen mě prosím neklaďte, odpovím raději dopředu – nebyl. Kdo tu jde proti komu? Zdá se, že každého vidíte tak, jak se chováte Vy, tímhle jste to dal dostatečně najevo. Ne každý má potřebu se bránit kritice, jsou lidé, kteří se snaží z kritiky poučit. Udělal jste si… Číst více »
Jan

Návštěvník
Jan

Celý ten humbuk tady je jen vzteklým projevem několika osob, rozčarovaných a zhrzených z výsledku voleb. Fakt, že šlo o hlasy občanů Holic, kteří s překvapivě velkou převahou dali najevo své přání po změně ve vedení města, nejsou schopni demokraticky přijmout a respektovat. Je zbytečné se jejich snahou o pošpinění nově zvolených lidí zabývat. Čas ukáže, jestli byla volba správná a pak budeme moci porovnat práci nových zastupitelů s prací těch minulých.

Petr Klíč

Návštěvník
Petr Klíč

Kdo je tady zhrzený z výsledku voleb? Třeba já jsem spokojený. A protože nastala ta změna, očekávám, že s občany nebude zametáno jako doposud, a to např. v duchu bodu volebního programu PROHolice „Naslouchat občanům a otevřeněji s nimi komunikovat.“.
OK, tak až začnete plnit program, řekněte teď, nebo už, ať to poznám. Zatím jsem žádnou změnu nezaregistroval.

Hynek Kaplan

Návštěvník
Hynek Kaplan

Ustavující zasedání zastupitelstva proběhne až 5. listopadu (http://www.holice.eu/aktuality-obcan/item/2312-pozvanka-na-zasedani-zastupitelstva-mesta-holic-ctvrtek-25-rijna-2018.html) do té doby funkci starosty a místostarosty zastávají ještě p. Effenberka p. Bajer. Rada do té doby také zůstává ve starém složení. Program je tedy možné začít plnit nejdříve od tohoto data. Nebál bych se však o to, že by se nově zvolení zastupitelé na svou práci intenzivně nepřipravovali již nyní.

Petr

Návštěvník
Petr

Pche. Prý „Odměny zastupitelům“ na to nezapomenou.

Resumé

Návštěvník
Resumé
Závěr: hlavně do ničeho nestrkat nos, a když už, tak pěkně přijít na úřad, nebo nejlépe přímo k řediteli DDM, tam si vás pěkně prohlédneme, abysme znali nepřítele, a věděli, proti komu máme jít. Jiráskovou ulicí chodit se zavřenými oky, nebo nejlépe vůbec nechodit, všechny diverzanty, co tam bydlí, nejlépe vystěhovat, aby do ničeho nerýpali. Postavit je do kuchyně, nebo na zahrádku, protože tam je jejich místo, a přestanou se ptát na to, co se nehodí. Všichni, co mají otázky, jsou: „tupci, blbci, volové, posedlí, je to s nimi marné, jsou to ubrečená děcka, vykřikují do tmy“. No, snad tou… Číst více »
Michal

Návštěvník
Michal

oooo pane boze.Do cehos to dusi dal? To je opravdu exemplar!!! On opravdu nic nechape.Vysvetlete m to nekdo ze to co chce zu dostat nemuze. To je jako by jste chtel v trafice koupit koně , člověče!!! 😀

Vlasta Burian

Návštěvník
Vlasta Burian

Já neřikám tak ani tak, ale na mí slova dojde. Když někomu ujede vlak, tak se zaručeně projde.

wpDiscuz