Šušká se

Buďte slušní. Nevhodné, urážlivé nebo hanlivé příspěvky a vulgarismy budou editovány. Příspěvky uživatelů v této rubrice nevyjadřují názory a postoje provozovatele webu www.holickenoviny.cz. Server je veřejně přístupné diskusní fórum. Příspěvky a komentáře jsou duševním majetkem a názorem jejich autorů. Provozovatel nezodpovídá za jejich obsah a vyhrazuje si právo vymazat jakýkoli z nich, v případě, že je rasistický, navádí ke kriminálním činům či jinak porušuje všeobecné etické normy. Uživatel by neměl porušovat morální principy a musí se chovat v souladu s platným právním řádem ČR.

Stránka zároveň neslouží pro komerční inzeráty a sdělení. V případě, že chcete čtenářům holických novin sdělit cokoliv týkajícího se Vašeho podnikání, kontaktujte nás prosím na info@holickenoviny.cz.

Vaše IP adresa 107.21.16.70 je ukládána společně s příspěvkem.

Nový komentář

avatar

 

 


Pavel

Návštěvník
Pavel

Co bude s používáním sluzebniho vozidla na soukromé cesty a co p Peska nezapomínáme

Jan

Návštěvník
Jan

A co bude s vámi člověče? Váš charakter už asi nikdo nezachrání, když vám přijde normální jen tak obviňovat lidi bez důkazů a bez minimálního zjištění informací. Prostě co vás napadne to pošpiníte, co se nehodí, domyslíte.. Bravo.

Karel

Návštěvník
Karel

Co jako? Nějaké obvinění? Nebo snad alespoň něco konkrétního?

občan

Návštěvník
občan
Infocentrum v Holicích? – To snad ne… Nějaký čas – tradičně v období kolem voleb, slýchám strašidelné zprávy o plánování zbudováni nějakého nového IC v Holicích. To nám nestačí místnůstka v KD, nebo volně přístupný regál s materiály pro občasné turisty? Před KD bych umístil pěknou ceduli „I“ a v kanceláři, kde se dlouhodobě dělal úplný prd, rukou současného místostarosty se tam cenzurovaly starostovy listy a KD šlo programově pod vodu, by ty „přetížené osoby“ jednou denně s úsměvem pozdravily turistu. Už se děsím toho, že město koupí nějakou nemovitost, přípdně pronajme soukromý prostor nějakého radního a za drahé peníze… Číst více »
Michal

Návštěvník
Michal

Ten kamrlík, co je teď, považujete za infocentrum ve městě s 7000 obyvatel? Turisti ani kolikrát neví, kde najít památník a nikdo jim neporadí, kde se nechá slušně najíst apod. Myslím si, že otevření důstojného infocentra by městu jen prospělo a zvýšil by se tím cestovní ruch ve městě, nehledě nato, že prodej suvenýrů taky něco vydělá.

Karel Král

Návštěvník
Karel Král
Mě spíše překvapilo, že ČSSD jako nejsilnější opoziční strana neaspirovala na předsedu kontrolního nebo finančního výboru. Ve svých řadách by přitom měla mít dostatek komunální politikou protřelých lidí s předpoklady pro kvalitní zvládnutí některé z těchto pozic. Případně sem mohla instalovat svého budoucího lídra, který by tak lépe vešel veřejnosti ve známost. Uvidíme, kolik lidí, stejně jako po každých obecních volbách, rezignuje na svůj zastupitelský mandát, protože jim opoziční role nebude po chuti. Je to jasný signál voličům, kdo to jak se svou angažovaností ve věcech veřejných myslí. P. S.: Těm, kteří mě budou kritizovat za rezignaci na zastupitelský post… Číst více »
občan

Návštěvník
občan

Škoda konce jednoho volebního mandátu pana Bajera, byl myslím pokrokový, měl vize… A že nešly všechny hned realizovat, bylo nesouladem, závistí a nepřejícností zastupitelstva. Jistě měl i nějaké chyby, ale má politické zkušenosti a kontakty, které se Holicím mohou hodit. Nepohodl se s Hojkou a byl za to odměněn. Snad vydrží a za 4 roky do toho půjde znovu. Podle mne dobrý místostarosta!

Pavel

Návštěvník
Pavel

Potrefená husa s velikými zivotnim komplexem nejvíce kejhá jejky Kájo neboj kontrola bude dukladná

Jenda

Návštěvník
Jenda

Po veřejném zasedání zastupitelstva jsem pochopil, že ČSSD v Holicích se chová stejně jako ostatní organizace této strany včetně jejích vrcholných orgánů, které nejsou schopny sebereflexe. Výsledek komunálních a senátních voleb v ČR to jenom potvrzuje. Potvrzuje to i chování pana Effenberka, který na veřejném zasedání zastupitelstva dne 5.11.2018 nedokázal blahopřát nově zvolenému starostovi a hlavně poděkovat svým bývalým spolupracovníkům za práci v uplynulém volebním období.

Michal

Návštěvník
Michal

Máte pravdu. Jeho chování je ostudne. Je vidět že mu záleželo jen na pěkně placenem mistecku a všechno ostatní byli jen kecy. Osobně jsem rád že takový člověk skončil a nahradil ho někdo jiný, nevyhorely, neurazeny, nezahorkly. Nepochybuji o tom že to nebude mít vůbec snadné. Budu chybět třeba podklady, dokumenty atp. a určitě se ne mu nedostane žádné pomocí či rady od bývalého vedení. Ti budou spíš házet klacky pod nohy a škodit kde to jen půjde.

Jedno Kdo

Návštěvník
Jedno Kdo

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, proč můj poslední příspěvek čeká už 6 dnů na schválení moderátorem?
Děkuji.

paní učitelka

Návštěvník
paní učitelka

kde ho najdeme? dohledat tu něco je obtížné…

David

Návštěvník
David

Kdyby jste to potřebovala najít, pančelko, tak příspěvek je na této stránce ve vlákně: „pro jedno kdo“ a začíná „Dobře. Shrnu tedy atrakce, které jsme za tuto naši dlouhou konversaci dali dohromady:“

Někdo

Návštěvník
Někdo

Musím se vyjádřit k dnešní volbě starosty – jsem opravdu ráda, že pan Effenberk skončil a mohu o něm mluvit jako o bývalém starostovi. To, že mu nový starosta nestojí za potlesk, a že pan Effenberk odejde jako první ze sálu mi přijde jako značka vrcholu neslušného chování a nulové pokory.

Erwin

Návštěvník
Erwin

Efa mě zklamal, v posledním čísle Holických listů vůbec nepoděkoval občanům za projevenou solidaritu při vysvobození z té nekonečné řehole kterou pro nás MUSEL odvádět…

Zatímco kotle na úřadě spalují důkazy na tři směny 🙂

Michal

Návštěvník
Michal

Alespoň je vidět co za lidi stáli v čele města a co pro ně občan znamená.

David Urbánek

Návštěvník
David Urbánek
Na Holických novinách slíbil Roman Hlava vyjádření ODS k povolebnímu vyjednávání. Vím, že to chvíli trvalo, ale snad jste to čekání přežili :). V prvé řadě bych rád poděkoval všem, kteří šli volit. V Holicích to byla necelá polovina oprávněných voličů. Věřím, že místní záležitosti by si zasloužily větší účast, a proto mé díky těm, co k urnám dorazili. O něco větší dík patří samozřejmě těm, kteří do urny hodili hlas pro kandidátku ODS nebo alespoň zakřížkovali některé naše kandidáty. Holická ODS z celostátního pohledu nedopadla špatně, přesto jsme brali 4. místo a 3 zastupitele. Tento výsledek nám nedával mandát… Číst více »
Pavel Welsch

Návštěvník
Pavel Welsch

Dobrý den pane Urbánek,
kdo vlastně vede ODS v Holicích. Lídr na volební kandidátce byl pan Kačer, pan Hlava po rozbouřené diskusi na HL prohlásí, že se se ODS vyjádří a nakonec po cca poměrně dlouhé době napíšete Vy toto vyjádření, které nebudu komentovat.
Mně to tedy a odpusťte mi, přijde hodně amatérské.

David Urbánek

Návštěvník
David Urbánek
Dobrý den, pane Welschi, předsedou Holické ODS jsem už delší dobu já. Že jsem nebyl lídr kandidátky má jasný důvod. Lídr musí být schopen a ochoten v případě úspěchu vzít místo na radnici. A to v mém případě není možné. Proto jsme se dohodli s Petrem Kačerem jakožto nestraníkem. A co se týče mého vyjádření, netuším co jste od nás chtěl slyšet. Vyjádření se týkalo voleb a povolebního vyjednávání. Nic víc, nic míň. Jestli jste chtěl slyšet stanovisko například ke stavbě nové haly, to bohužel nemůžu dát. Zatím neproběhlo ani ustavující zastupitelstvo, natož předání agendy. V tuto chvíli není jasný… Číst více »
Michal

Návštěvník
Michal

Takové mám hrozně rád. Ty, co se cpou do voleb, pak je někdo zvolí, a ukáže se, že vlastně vůbec nemají čas. Např. SPO v minulých letech. Proč takoví lidé jsou na kandidátce, když ani nemají jasno v tom, na co vlastně budou mít čas a na co ne?

David Urbánek

Návštěvník
David Urbánek

Obávám se Michale, že jste to nepochopil. Právě protože vím, že bych se nedokázal uvolnit pro funkci na radnici, jsem se „necpal“ na lídra. Práci zastupitele bych časově určitě zvládal a proto jsem neměl problém být součástí kandidátky.

Roman Hlava

Návštěvník
Roman Hlava

Dobrý den pane Welschi,
předsedou holické ODS je pan David Urbánek. Proto byl také účasten povolebnímu vyjednávání. Já jsem si zde žádné extra rozbouřené diskusi nevšiml, především ne směrem k ODS, ale i tak jsme se domnívali, že bude vhodné vydat vyjádření za ODS. Tudíž jsem ho slíbil po dohodě s panem Urbánkem. Pokud považujete za hlavní problém to, že se objevilo až po týdnu a bohužel den po slíbeném termínu, tak je mi líto.

Pavel Welsch

Návštěvník
Pavel Welsch

Dobrý den pane Hlavo,
nechtěl jsem se Vás nijak dotknout. Moje otázka zněla, kdo vlastně vede ODS v Holicích. Já totiž nechápu proč se ODS do této nevalné diskuse vůbec a dle mého názoru zcela zbytečně zapojila. Vy jste tady něco jménem ODS sdělil následně něco napsal pan Urbánek a váš volební lídr mlčí. Tak si myslím, že moje otázka je zcela logická. Tady vůbec nejde o termíny,

Roman Hlava

Návštěvník
Roman Hlava

Pane Welschi, díky za dopřesnění dotazu. Nicméně odpověď již David podal. Ano, máte pravdu, možná jsme zbytečně přidali informaci navíc. Každopádně jsme to zveřejnit chtěli, vzhledem k hlasům které jsme slychali okolo a které popisovali povolební vyjednávání zcela jinak. Mohl jsem si odpustí krátké oznámení zde, ale již se stalo. Nemyslím si, že by to ve výsledku něčemu uskodilo. S pozdravem RH

Petr Klíč

Návštěvník
Petr Klíč

Přesně. Naprosto souhlasím. Přijde mi, že jsme se naprosto vtipně stali svědky vnitrostranické komunikace, která by za normálních okolností proběhla např. po telefonu 😀

pro petra

Návštěvník
pro petra

Přečetl jsem si článek, který je možná od Romana Hlavy, ale možná taky ne a nikde tam termín nevidím. Tady asi někdo čte mezi řádky. A brzy může mít podobný výraz jako dočasně…….

Roman Hlava

Návštěvník
Roman Hlava

Nejprve tam termín nebyl a bylo to špatně, tak jsem ho slíbil. Bohužel David měl moc práce.

Paní učitelka

Návštěvník
Paní učitelka

Ještě jedou a česky. Jo a termín tam je, podívejte:
„Dobře, „tak brzká“ doba bude do konce tohoto týden, ať máme závazek to dotáhnout. 😉“
Takže spíš někdo nečte.

Petr Klíč

Návštěvník
Petr Klíč

Tak kdepak je vyjádření ODS, které Roman Hlava slíbil uveřejnit do konce týdne? Nikde. Vtipné je, že kdyby to sem pan Hlava nepsal, nikdo by na nic nečekal. Prostě ODS si stanovila jednoduchý cíl, který nesplnila. 😀

David Urbánek

Návštěvník
David Urbánek

Dobrý den, máte pravdu, úkol jsem nesplnil. Prohlášení mám rozepsané, ale jsem služebně v zahraničí a nepodařilo se mi dodržet termín. Během dneška ho sem určitě dám.

Petr Klíč

Návštěvník
Petr Klíč

Jasně. Mně to nevadí, že to prohlášení přišlo o pár hodin déle, jen jsem se spíš pousmál nad tím, prostě mě pobavilo, jak jste to tady nejdřív napsali, a vlastně si tím vytvořili problém 🙂

David Urbánek

Návštěvník
David Urbánek

Tak to většinou v životě chodí. Že za většinu problémů si můžeme sami 🙂

pro jedno kdo

Návštěvník
pro jedno kdo
Jen krátce na dlouhý článek. 1. Záleží co znemená drahé. Náklady na městskou policicii minimálním obsazení se odhadem budou pohybovat kolem 1 milionu korun ročně. Pokud nové vedení radnice bude schopno ušetřit městské peníze kde doposud utíkali, pak náklady na městskou policii ani nepocítíte. Samozřejmě tu nesmí být jen aby pokutovali špatně parkující řidiče, ta musí mít poslání zajišťovat bezpečnost ve městě. 2. Holice mají turistům co nabídnout, pouze to nedělají. Stačí se zeptat kdo ví o artézské studně na náměstí? Proč Holice neprodají co mají? Muzeum je jediná věc, která je trochu propagována, ale jinak? Běžte se podívat na… Číst více »
Aktivní občan

Návštěvník
Aktivní občan

Nepřejeme si betonové město, ale alej na hřbitov zlikvidujeme a postavíme dvouproudovku? Pro důchodce. A to, že lidi v Husovce i po rekonstrukci pořád musí stát v silnici a blokuji obousměrný provoz Vám je ukradené. Člověče, Vy normálně myslíte prdelí!!!

Také aktivní občan

Návštěvník
Také aktivní občan

No, důležité jak se zdá je, ze to udělaly (nebo spíš podělaly) technické služby.

David Pavelka

Návštěvník
David Pavelka
Koukal jsem jak to je u našich „sousedů“ v Sezemicích. Předpokládám, že by zamýšlená MP mohla být provozována v podobném rozsahu. Z rozpočtu města Sezemic na 2018: Náklady na chod městské policie celkem 5,176 milionu ročně. V rozpočtu je počítáno s příspěvkem od dalších obcí, ve ktereých MP Sezemice působí. Tyto obce přispějí do rozpočtu města Sezemice částkou 1,6mil. Dále je očekávan příjem z vybraných pokut MP ve výši 800tis Kč. Takže 2,776 milionu se po odečtení příspěvku a pokut vydá z městské kasy. Dále se v rozpočtu dočtete, že tento rozpočet počítá se 7mi sloužícími strážníky (nevím zda drží… Číst více »
pro jedno kdo

Návštěvník
pro jedno kdo
Nevím proč by MP musela být v rozsahu MP Sezemice. Již jsem zmiňoval města Skuteč, Proseč a Luže, která sdílejí jednu MP. Bohužel jsem nedohledal na jejich stránkách cenu, ale od bývalého místostarosty jsem dostal informaci, že město Luže stála MP 1. milon ročně. Nebavili jsme se o podobnostech, ale je to se vším všudy. Tyto 3 města mají celkem 7 strážníků a ve smlouvě mají, že každé město má právo mít v průměru 1 policistu 8 hodin denně. Když vezmeme v úvahu že mají policisté dovolenou, nutná školení a nějakou nemoc. pak je to zhruba počet, který je na… Číst více »
Jedno Kdo

Návštěvník
Jedno Kdo
Plně s Vámi souhlasím ve věci nedodržování rychlosti. Je to problém všech periferií města, a „hlídkování“ na stopku u úřadu je opravdu velmi prospěšná činnost. Ale to je přesně to, o čem jsem psal. Pro policisty je to nejjednodušší cesta, jak vykázat pěkný počet „napravených řidičů“ a pro městskou policii navíc spolehlivý zdroj peněz. Někdo bude muset na tu policii dohlížet, jestli správně funguje, a nebuzeruje občany malichernostmi jako např. stopka u úřadu. Ale to nebude jednoduché. Jaký cíl měla současná pronajímaná policie, když např. v ulici Smetanova už roky stojí zrezlá auta s vypuštěnými koly, a vůbec nic se… Číst více »
Jedno Kdo

Návštěvník
Jedno Kdo
Aby v tom bylo jasno. Netvrdím, že městská policie by byla špatná. To jsem neřekl. Ale pravdou je, že jsem vůči tomu vcelku skeptický, a mám k tomu důvody. Aby holická městská policie nepředstavovala zbytečně vyšší náklady než současná pronajímaná, musela by vykazovat nějaké „zisky“ a teď mě neberte za slovo, myslím tím samozřejmě výběr z přestupků. Zní to humorně, ale je to tak. Městská polici není státní, takže ji stát neplatí. Musí si na sebe „vydělat“, jinak se dotuje. A tady narážíme na problém. Pokud se stane, že o policii nebude ze strany okolních obcí zájem (což se stát… Číst více »
pro jedno kdo

Návštěvník
pro jedno kdo
Co se týká informačního centra – tak to má být informační centro mikroregionu, nejen města. a zajímavostí by kolem mohlo být víc než dost. Ať už se jedná turistické, nebo přírodní záležitosti.Tady se o všem jen mluví a skutek utek. Když chci jet na kolečkové brusle s dětmi, tak musím jet do Velin, kde je to ale místy z kopečka, takže pro menší nic moc. Ten kousek do Ostřetína se také za vhodný považovat nedá. Prostě asi máme založit ruce v klín a říkat nic tu není, jezděte tam kde město něco dělá. Podívejte co byly třeba Nové Hrady a… Číst více »
Jedno Kdo

Návštěvník
Jedno Kdo
Nemíchejme hrušky a jablka. Turistické informační centrum (nebo jen informační centrum – aby mě někdo nebral za slovo) je vec jedna a cyklostezky a jiné atrakce pro místní obyvatele je věc druhá. Tyto věci jsou naprosto odlišné. Jedno je pro návštěvníky, jedno je pro místní. Tak jen aby v tom byl pořádek. Atrakce pro místní obyvatele nekomentuji, já jsem vyjádřil svůj názor týkající se „atrakcí“ pro návštěvníky. Abych se přiznal, a teď se neuražte, podobnou odpověď jsem trochu čekal. Nové Hrady. Nové Hrady jsou široko daleko známé svým krásným zámkem a špýcharem. A jak správně říkáte, koupil to tam soukromý… Číst více »
pro jedno kdo

Návštěvník
pro jedno kdo
Nové Hrady jsem srovnal proto, že tam nebylo nic, krom zchátralého zámku a za 20 let se z toho místa stalo turisticky navštěvované místo. Tady sice zámek není, ale jsou tu v regionu věci jiné. Krom Vámi zmiňovaných věcí, je tu velmi krásný park ve Vysokém Chvojně stačilo by nějak zatraktivnit naučnou stezku a trochu ji zpropagovat. Kostelík ve Velinách je také velmi hodnotná památka. U Židivského hřibotuva raději nemluvím o jeho stavu a přitom takových míst není po ČR příliš. Stačí zajít na stránky města, kde se dočtete následující: Mikroregion „Dobrovolný svazek obcí Holicka“ je velice bohatý na přírodní… Číst více »
Jedno Kdo

Návštěvník
Jedno Kdo
Dobře. Shrnu tedy atrakce, které jsme za tuto naši dlouhou konversaci dali dohromady: 1) Africké muzeum 2) Artézský pramen ve studně na náměstí To je v Holicích. V okolních obcích: 3) Dřevěný kostel ve Velinách 4) Arboretum na Vysokém Chvojně To jsou dohromady 4 věci, z toho pouze 2 v Holicích. Nechci, aby to vypadalo, že si z toho dělám legraci, ale vážně jsem z reakcí na tomto fóru, ani na internetu nic dalšího nenašel. Takže jestli někoho něco napadá, ať to sem napíše. Zřizovat informační centrum v Holicích kvůli dvěma atrakcím v Holicích a 2 v okolních obcích, je… Číst více »
Pavel do pekla zajel

Návštěvník
Pavel do pekla zajel

Policie tak za milion měsíčně. Je vidět, že nemáte pojem co kolik stojí. Minimální obsazení je co? Jeden člověk na 8 hodin denně bez náhradníka a bude jezdit na kole? 😀

pro jedno kdo

Návštěvník
pro jedno kdo

A pán je znalec. Náhodou znám cenu za města která se dali dohromady a mají společnou městskou policii. Města Skuteč, Luže a Proseč mají dohromady 7 strážníků a každé město stojí tato služba 1 milion včetně vybavení, auta, nákladů na benzín a mzdy strážníků. Jasně, když to bude jen pro jednu obec, tak i když pokrátím počty strážníků, tak to třetina nebude, ale nebojujte proti něčemu, o čem si jen myslíte že je drahé. A jsou i další příklady, jen se stačí pozeptat.

Bořivoj

Návštěvník
Bořivoj

městská policie za milion ročně? chachachaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😀 to je teda hovadina na entou 😀

wpDiscuz